Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca II/24

Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

Rozpoczynamy anonimowo konkurs- DRABBLE - w temacie "Telefon"

Parę słów do Pani Administrator i nie tylko

Tematy poważne bardziej niż mniej.
Ogłoszenia, informacje i wypowiedzi użytkowników.

Moderator: Redakcja

ODPOWIEDZ
wioskowy
Emeryt/ka
Posty: 20
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 17:23
Lokalizacja: Mazury

Parę słów do Pani Administrator i nie tylko

Post autor: wioskowy »

Oszczędzę czytelnikom opisu początków moich literackich peregrynacji po necie. Wystarczy powiedzieć, że w pewnym momencie życzliwa mi osoba poinformowała mnie o istnieniu portali literackich. Piszemy.pl jest trzecim, na którym próbuję się zakotwiczyć. Niestety, jak dwa poprzednie, również nie spełnia on moich oczekiwań.
Zostałem przyjęty tu serdecznie, zaś moich parę tekstów, życzliwie. Atmosfera sprawia wrażenie przyjemnej.
Mój główny problem powstał, gdy chciałem uzyskać listę tekstów napisanych przez konkretnego autora. Na dwóch poprzednio używanych przeze mnie portalach jest to dziecinnie proste. Wystarczy kliknąć w którymkolwiek miejscu na nick danego autora i taka lista pojawia się sama. Tutaj pojawia się link "znajdź wszystkie tematy autora", jednak aby móc z niego skorzystać, trzeba być zalogowanym użytkownikiem Portalu.
Jeśli nie istnieje inna metoda uzyskania takiej listy, dostępna dla osoby nie będącej uczestnikiem Portalu (a takowej metody nie odkryłem), to niestety ... źle.

Szanowna Pani Administrator,
dalszą część tekstu usunąłem, bo widzę, że budzi on negatywne emocje, zaś nie było moim celem sianie fermentu. Będzie mi miło jeśli usunie Pani resztę. Z góry dziękuję! :)

Żegnam Panią!
Życzę udanej twórczości. Znikam z tego Portalu, bo nie będę użerał się z impertynentami i ludźmi, którzy nie rozumieją tego co czytają.
Proszę o usunięcie mego konta.

Ostatnio zmieniony 02 lipca 2017, 15:27 przez wioskowy, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
sterta mysli
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 841
Rejestracja: 30 grudnia 2013, 12:30
Lokalizacja: Wołomin
Brązowych Pietruch: 3
Wierszy miesiąca: 1
Najlepsza proza: 2

Post autor: sterta mysli »

Jeśli żaden portal ci nie odpowiada - załóż swój.
Jeśli większości się coś podoba i pasuje, a Tobie nie, to problem może leży w Tobie, a nie we wszystkich ludziach wokół (albo masz specyficzne podejście) - to tylko taka podpowiedź. Nie wiem kim jesteś, ale masz strasznie o sobie wysokie mniemanie. Nie jesteś wyznacznikiem, zostań czytelnikiem i nie czytaj czegoś co Ci się nie podoba, bo wpędzisz się do grobu, jeśli tak emocjonalnie do tego podchodzisz.
Postaram się przeczytać coś Twojego... bo to pierwszy tekst od Ciebie jaki czytam.

Jeśli chcesz znajomym zza portalu podzielić się tym utworem, podziel się linkiem z nimi. Do tego jest ten: viewtopic.php?p=139797#139797

wioskowy
Emeryt/ka
Posty: 20
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 17:23
Lokalizacja: Mazury

Post autor: wioskowy »

Dzięki za wspaniałą radę. Jeśli opublikuję tu pięćdziesiąt tekstów, to powinienem przesłać znajomemu tyleż linków? Drugiemu to samo?
Inna rada: załóż swój. Myślałem nad założeniem bloga, tyle że to sporo dodatkowej roboty poza samym pisaniem.
"Jeśli większości się coś podoba i pasuje, a Tobie nie, " Skąd o tym wiesz? Jesteś większością?
"masz strasznie o sobie wysokie mniemanie" To nie tak Proszę Pani. Mam niskie o innych. Przynajmniej niektórych. Gdyby ktoś zasygnalizował mi błąd na moim portalu, podziękowałbym mu za to.
"nie czytaj czegoś co Ci się nie podoba, bo wpędzisz się do grobu" Zanim ocenię, czy coś mi się nie podoba, muszę to przeczytać!

Radzę nie trzymać myśli na stercie.

Awatar użytkownika
sterta mysli
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 841
Rejestracja: 30 grudnia 2013, 12:30
Lokalizacja: Wołomin
Brązowych Pietruch: 3
Wierszy miesiąca: 1
Najlepsza proza: 2

Post autor: sterta mysli »

"Jeśli większości się coś podoba i pasuje, a Tobie nie, " Skąd o tym wiesz? Jesteś większością?

Wnioskuję z Twojego tekstu, bo jeśli ktoś jest "doceniony" przez innych, to znaczy, że dla większości jest dobry.

***

" Myślałem nad założeniem bloga, tyle że to sporo dodatkowej roboty poza samym pisaniem. "
Rozumiem, ale ile trzeba się napisać, co się nie podoba ile portali zwiedzić i na wkurzać ... czy to się opłaca - wynik zostawiam Tobie.

***

"masz strasznie o sobie wysokie mniemanie" To nie tak Proszę Pani. Mam niskie o innych."

Nie jestem Panią.
I dlatego wzbudzasz we mnie złe emocje. Jest to wyczuwalne na kilometr i wywołuje u mnie mdłości.

***

"Zanim ocenię, czy coś mi się nie podoba, muszę to przeczytać! "

Ale wspaniałomyślnie możesz przewidzieć, że dany autor nie należy do Twoich ulubionych, lub ocenić po jakiejś części. Zresztą sam o tym piszesz.

***

Autor to nie tylko teksty, ale i też komentarze i osobowość. Twojej nie chcę poznawać. Wspaniałomyślnie oceniłem po kilku zdaniach i zaprzestaję by nie wpędzić się do grobu.

***

"Radzę nie trzymać myśli na stercie."

  • napisał wioskowy,
Awatar użytkownika
echo
Konsultant/ka
Posty: 5025
Rejestracja: 21 grudnia 2015, 18:15
Lokalizacja: Jędrzejów
Złotych Pietruch: 10
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 3
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 1
Wierszy miesiąca: 12
Limerykowy Król: 2

Post autor: echo »

Co prawda nie ja jestem wywoływany do tablicy, ale w formie komentarza...
W przeciwieństwie do autora, poznałem wiele poetyckich portali, choć czasem tylko z nazwy, i nie chcę być złym prorokiem, ale z tego co wyżej przeczytałem, może być trudno autorowi poczuć ciepło domowego ogniska, szczególnie po powitaniu słowami, które jak echo wybrzmiewają: - cześć TWA!
Tak, blog byłby niezłym rozwiązaniem, a póki co, spuentuję: Nie pytaj, co portal może zrobić dla ciebie, lecz co ty możesz zrobić dla portalu.
Życzę wszystkiego dobrego.

Piszę, kiedy nie mam nic do powiedzenia.

wioskowy
Emeryt/ka
Posty: 20
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 17:23
Lokalizacja: Mazury

Post autor: wioskowy »

echo
*W przeciwieństwie do autora, poznałem wiele poetyckich portali,
A skąd wiesz co ja poznałem?
*cześć TWA!
Ja tak nie napisałem!
Usiłuję ustalić, czy jest możliwe, aby postronna osoba mogła w prosty sposób zobaczyć co dany autor napisał. Jeśli takiej możliwości nie ma, portal jest słabo dostępny dla ogółu "niezrzeszonych". Stąd TWA.
*Nie pytaj, co portal może zrobić dla ciebie, lecz co ty możesz zrobić dla portalu.
Co mogę zrobić dla portalu, to doskonale wiem, natomiast nie jestem pewien technicznych możliwości portalu, dlatego pytam.
Również życzę wszystkiego dobrego. :)

sterta mysli

Za "Panią" bardzo Pana przepraszam. To niezamierzona omyłka.
Co Pan z tym grobem? To jakaś obsesja?
Oba Pana posty tutaj to sterta impertynencji. Szkoda mi czasu na dalszą dyskusję.

Awatar użytkownika
Gelsomina
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 5844
Rejestracja: 17 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Łódź
Złotych Pietruch: 2
Srebrnych Pietruch: 4
Brązowych Pietruch: 1
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 1
Honorowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 9
Najlepsza proza: 0

Post autor: Gelsomina »

Dziwne, że nie sprawdziłeś tej funkcji (a jest to dziecinnie proste), nim się zarejestrowałeś. Mnie ona akurat odpowiada.

Jeżeli coś jest dla ciebie bardzo trudne, nie sądź, że to jest niemożliwe dla człowieka w ogóle. Owszem, miej to przekonanie, że co jest możliwe dla człowieka i zwykłe, to i dla ciebie jest możliwe do osiągnięcia.

Marek Aureliusz
wioskowy
Emeryt/ka
Posty: 20
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 17:23
Lokalizacja: Mazury

Post autor: wioskowy »

Gelsomino Na swoich tekstach nie mogłem sprawdzić, bo jeszcze ich tu nie było. Nie zależało mi na tym by widzieć tylko teksty konkretnej osoby. Ciekaw byłem jakie teksty tu są. Portal zrobił na mnie ogólnie dobre wrażenie i nie przyszło mi do głowy, że może nie mieć tak podstawowej funkcjonalności.

Awatar użytkownika
Gelsomina
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 5844
Rejestracja: 17 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Łódź
Złotych Pietruch: 2
Srebrnych Pietruch: 4
Brązowych Pietruch: 1
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 1
Honorowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 9
Najlepsza proza: 0

Post autor: Gelsomina »

ale można sprawdzić na tekstach innych, tym bardziej, że byłes ich ciekaw.

Uważam, ze portal nie służy do tego, żeby się chwalić swoimi utworami i komentarzami pod nimi, znajomym. Służy do tego, żeby zarejestrowani uczestnicy wzajemnie się od siebie uczyli, wstawiali teksty, poprawiali je, jesli trzeba, komentowali, dzielili się wiedzą. To jest celem - nauka, ale i czerpanie z niej radości.
Odkąd wszedłeś, zauważyłam, że tylko narzekasz, zamiast zając się tym, co należy. Chcesz pisać, publikowac, komentować? Czy moze jeszcze co innego jest celem, bo przyznam, że nie rozumiem twojej postawy. Takie twoje wejścia i listy do pani administrator, nie przysporzą ci czytelników. Możesz skargi wysyłać w prywatnych wiadomościach.

Jeżeli coś jest dla ciebie bardzo trudne, nie sądź, że to jest niemożliwe dla człowieka w ogóle. Owszem, miej to przekonanie, że co jest możliwe dla człowieka i zwykłe, to i dla ciebie jest możliwe do osiągnięcia.

Marek Aureliusz
wioskowy
Emeryt/ka
Posty: 20
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 17:23
Lokalizacja: Mazury

Po co ta funkcjonalność?

Post autor: wioskowy »

Widzisz Gelsomino, mam sporo wątpliwości, czy w ogóle powinienem pisać. Chętnie zasięgnąłbym opinii jakiejś kompetentnej osoby. Trudno przesyłać jej worek, często długawych, tekstów.
Taka lista przydałaby się.
Jest mi smutno, bo przez Kierownictwo Portalu zostałem bardzo serdecznie przyjęty i chętnie bym tu publikował swoje teksty.

Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19638
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

Tu wioskowy napisał bardzo grzecznie, choć nie rozumiem jego pretensji. Założenie własnego bloga jest dla wioskowego zbyt dużym kłopotem, lepiej wejść do kogoś, na prywatny portal, dyktować mu warunki i mieć tylko pretensje. Dostałam od wioskowego dwa maile, ale tak impertynenckie, że nie będę na nie odpowiadała, choć powinnam je opublikować, by wszyscy zobaczyli, z kim mamy do czynienia.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
ag
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 862
Rejestracja: 31 lipca 2017, 10:33
Lokalizacja: Lublin
Złotych Pietruch: 1
Wierszy miesiąca: 3
Najlepsza proza: 3

Post autor: ag »

wioskowy pisze:

Wystarczy kliknąć w którymkolwiek miejscu na nick danego autora i taka lista pojawia się sama. Tutaj pojawia się link "znajdź wszystkie tematy autora", jednak aby móc z niego skorzystać, trzeba być zalogowanym użytkownikiem Portalu.

Serio? O to ten szum? Byłam na kilku portalach literackich, na których działa taka sama zasada. Lista tekstów autora jest dostępna tylko dla zarejestrowanych userów. Osobiście uważam to za zaletę.
Rejestracja nic nie kosztuje, nie boli, nie zabiera wiele czasu. Logowanie też wiele wysiłku nie kosztuje - jest nawet opcja zapamiętywania hasła, żeby za każdym razem nie wpisywać. Rejestracja nie zobowiązuje do publikowania, komentowania, czy jakiegokolwiek udzielania się. Można sobie cicho siedzieć i najzwyczajniej w świecie TYLKO czytać :) No niestety - tak jak i to w życiu bywa - wszystko ma swoje zalety, ale także i wady, i albo je zaakceptujemy, albo hello goodbye. Nie ma tak, że wszystko się do nas dopasuje, często sami musimy się dostosować, choćby nawet w niewielkim stopniu :)
Jak to mówią - jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził ;)

Co dziecko, którym byłeś, pomyślałoby o dorosłym, którym się stałeś? ~ Skradzione dziecko K. D.

ODPOWIEDZ