Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca II/24

Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

Rozpoczynamy anonimowo konkurs- DRABBLE - w temacie "Telefon"

Dyskusje nie na temat

Nasze zainteresowania itp.

Moderator: Redakcja

ODPOWIEDZ
mirek13

Post autor: mirek13 »

Gel, dowcip na portalach nie leży w tym, aby poczytać.
W tym celu można sobie założyć bloga.
Jeśli zaś wstawia się utwór na portal literacki, to trzeba liczyć się z oceną.
Jeśli ktoś uważa, że ocena jest zła, bo się komentator uwziął, to o czym gadamy?
Ja wyrażam własne zdanie i otrzymuję w zamian info, że neguję poetę.
A może poeta uruchomi w końcu zabetonowaną głowę?

Ostatnio zmieniony 02 grudnia 2017, 23:30 przez mirek13, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19638
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

Po raz któryś, przypominam, że NIE KOMENTUJEMY INNYCH KOMENTATORÓW, pod nieswoim wierszem.

Na naszym portalu jest taka funkcja użytkownika, jak- czytelnik, więc można sobie tylko czytać i nie komentować.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

mirek13

Post autor: mirek13 »

Dany, dyskusja konstruktywna jest dobrym motorem do życia portalu.
Swoją uwagą nikogo nie uraziłem, a pogadać przy okazji można.
Jeśli mamy się zajmować "Pietruchą", czy "Dynią", to daj znać.
Będzie do bólu poprawnie.
Jak zwykle.
Oceniłem wiersz przez pryzmat komentarza. Też nie?
Myśląca Gel raczej nie powinna być urażona. Myślący poeta też.

Awatar użytkownika
Tjereszkowa
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 654
Rejestracja: 10 stycznia 2011, 22:50
Lokalizacja: Ziemie odzyskane
Wierszy miesiąca: 5
Najlepsza proza: 2

Post autor: Tjereszkowa »

Stanę za Mirkiem - bo przecież jeśli byśmy aż tak sztywno trzymali się "zasad", to Echo nie powinien zwrócić mi uwagi na błąd, a ja nie powinnam mu odpowiadać...

Dyskusje pod utworami (o ile nikt nikogo nie obraża) to świetna sprawa - można się wiele nauczyć, pogłębiają się relacje między użytkownikami... Portal po prostu żyje.

Awatar użytkownika
echo
Konsultant/ka
Posty: 5025
Rejestracja: 21 grudnia 2015, 18:15
Lokalizacja: Jędrzejów
Złotych Pietruch: 10
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 3
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 1
Wierszy miesiąca: 12
Limerykowy Król: 2

Post autor: echo »

To też echo również poczuł się adresatem pogrożenia palcem. Niby mógłbym zakwalifikować się do łamania regulaminu, ale z uwagi na merytoryczną wypowiedź, jakoś się nie poczuwam :)

Piszę, kiedy nie mam nic do powiedzenia.

Awatar użytkownika
Gelsomina
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 5844
Rejestracja: 17 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Łódź
Złotych Pietruch: 2
Srebrnych Pietruch: 4
Brązowych Pietruch: 1
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 1
Honorowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 9
Najlepsza proza: 0

Post autor: Gelsomina »

mirek13 pisze:

Gel, dowcip na portalach nie leży w tym, aby poczytać.
W tym celu można sobie założyć bloga.

I co czytać swoje wiersze :lmao:

mirek13 pisze:

Jeśli zaś wstawia się utwór na portal literacki, to trzeba liczyć się z oceną.

To na pewno wiedzą wszyscy, choć nieraz taka ocena może dokopać. Wszystko zależy od oceniającego. Jestem za wyrażaniem swojego zdania, choćby ono nie podobało się autorowi, ale bez zbędnych wycieczek osobistych, czy złośliwości. Nie bierz tego do siebie ;) , mówię ogólnie. Jednak przekonałam się, że czasem jest to tylko niepotrzebne "strzępienie języka", więc przechodzę wtedy w funkcję czytelnika, albo nawet "nieczytelnika". To wszystko. Widzę, że Morf dokonał zmian, więc próbuje i to jest ważne. Poza tym wiesz, że autor, oprócz poprawienia ewentualnych błędów ortograficznych, składniowych..., nie musi stosować się do sugestii forumowiczów i my musimy to uszanować. Przecież nic i tak wtedy nie da się zrobić, no bo co? Szantaż, groźby, obrzucanie obelgami, wyśmiewanie, pastwienie się nad tekstem i poetą? No nie. Przecież jesteśmy kulturalnymi ludźmi. :)
Ostatnio wstawiła tu swoje wiersze pewna dziewczyna, nie mogę sobie teraz przypomnieć nicku i właśnie komentarze sprawiły, że to było pierwszy i ostatni raz, a miała naprawdę dobre teksty.
Dla mnie to przykre, smutne i szkoda mi niezmiernie, że tak się stało. Dlatego uważam, że czasami trzeba powściągnąć język, wykazać się delikatnością. Poeci, to wrażliwi ludzie, oczywiście nie wszyscy ;) . I nie nawołuję do niańczenia, o nie :thumbdown: .

mirek13 pisze:

Jeśli mamy się zajmować "Pietruchą", czy "Dynią", to daj znać.

Co do Pietruchy i Dyni, to bardzo je lubię i uważam, że wnoszą na portal wiele dobrego :thumbup: . Uwielbiam pisać teksty na te dwa konkursy, bawię się przy tym, a jednocześnie staram, żeby wyszło naprawdę dobrze. Przypomnę ci, że pochwaliłeś mój dyniowy tekst na zeszłoroczny konkurs. Dla mnie to nie tylko zabawa, ale również doskonalenie warsztatu, ponieważ sięgam przy pisaniu Pietruch po różne formy.

Myśląca Gel raczej nie powinna być urażona.

Nie nie jestem urażona, lubię dyskusję pod wierszami, nie tylko o nich.
Pozdrawiam autora i komentujących. I jeszcze powiem jedno... Pisanie przede wszystkim powinno sprawiać przyjemność: ten pomysł, który rozświetla umysł, to głowienie się nad ułożeniem myśli w słowa, to poprawianie aż mózg paruje i oczekiwanie z bijącym sercem i wypiekami na twarzy na ocenę, która nieraz bywa miażdżąca :lmao:
Nic na siłę, a niektórzy i wiem to na pewno, chcą się tylko bawić i miło spędzać czas. Na poprawkach w komentarzach wcale im nie zależy, najwyżej zablokują, jeśli jest akurat taka funkcja, komentującego albo przylecą pod jego wiersz ze złośliwym odwetem.
Piszemy, to naprawdę dobry portal, przyjazny ludziom i na którym można się wiele nauczyć z komentarzy i podpatrując pisanie innych. Dlatego się go trzymam. Ostatnio raz spróbowałam na innym, ale szybko zrezygnowałam. Cieszę się jednak z tego wybryku, ponieważ poznałam tu obecną ag.
Z góry przepraszam administrację za skomentowanie komentarza, ale nim zostanie on zakodowany, to mam nadzieję, że chociaż jedna osoba zdąży go przeczytać. :)
Może kiedyś napiszę swoją portalową historię, ale zrobię z tego satyrkę ;D

Nie możemy się dać zwariować tym wszystkim obostrzeniom, choć niestety jestem całkowicie pod ich wpływem. Nie przegaduj, nie stosuj inwersji, uważaj na oklepane frazy, żadnych motyli ani miłości czy kochania, uważaj na zaimki, czasowniki, określniki i jeszcze wiele innych ufffff Dlatego przerzuciłam się na prozę :lmao:

Jeżeli coś jest dla ciebie bardzo trudne, nie sądź, że to jest niemożliwe dla człowieka w ogóle. Owszem, miej to przekonanie, że co jest możliwe dla człowieka i zwykłe, to i dla ciebie jest możliwe do osiągnięcia.

Marek Aureliusz
Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6478
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

Morfeusz, po poprawkach lepiej :)

Gelsominko, pięknie i celnie wyłuszczyłaś problem :)

Bardzo lubię satyrę i nie rozumiem lekceważącego podejścia do niej niektórych, przecież

sam mistrz Waligórski zabawiał się satyrycznym słowem.

Ponadto, nikt amatorowi nie dał prawa do wypowiadania się autorytatywnie, najpierw niech literaturoznawstwo ukończy może.

Portale poetyckie się wyludniły właśnie przez agresję pseudokrytyków.

Celne spostrzeżenia, przemyślenia wyrażone w przyjaznej formie - TAK, mędrkowanie i umniejszanie autora - NIE!

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

Awatar użytkownika
Tjereszkowa
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 654
Rejestracja: 10 stycznia 2011, 22:50
Lokalizacja: Ziemie odzyskane
Wierszy miesiąca: 5
Najlepsza proza: 2

Post autor: Tjereszkowa »

W dziwną stronę idzie dyskusja. W każdym razie mnie chodzi o możliwość "rozmowy" pod tekstem - czasem dzięki dygresjom okołoutworowym można się sporo nauczyć. I nie chodzi o obrażanie. Antonello, nikogo nie obraziłaś, a jednak sporo agresji z Twoich słów wypływa - to sztuka.

Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6478
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

Mnie też chodzi o możliwość rozmowy :) Agresji? Ano, gdy sobie pomyślę, jak mnie
potraktowała ta niby wrażliwa "brać poetycka", to całkiem być może, że coś ze słów wypływa :)

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością."

Anthony Hopkins

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19638
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Wypowiedzi nie na temat- zostaną przeniesione w inne miejsce

Post autor: Dany »

mirek13 pisze:

Gel, dowcip na portalach nie leży w tym, aby poczytać.

W komentarzu możesz wypowiadać się na temat utworu, rozmawiając z autorem, a nie możesz krytykować wypowiedzi innego komentatora. Każdy komentator powinien czuć się bezpiecznie i nie obawiać się krytyki, co do swojej wypowiedzi.
Rozmawiamy z autorem, co myślimy o jego pisaniu (ale nie obrażając, nie ironizując), a nie kwestionujemy innych wypowiedzi.

mirek13 pisze:

Dany, dyskusja konstruktywna jest dobrym motorem do życia portalu.
Swoją uwagą nikogo nie uraziłem, a pogadać przy okazji można.

mirek13 pisze:

Ja wyrażam własne zdanie i otrzymuję w zamian info, że neguję poetę.
A może poeta uruchomi w końcu zabetonowaną głowę?

mirek13 pisze:

Myśląca Gel raczej nie powinna być urażona. Myślący poeta też.

O TEJ zabetonowanej głowie"- rozmawiałam z Tobą na PRIV.

Tjereszkowa pisze:

Dyskusje pod utworami (o ile nikt nikogo nie obraża) to świetna sprawa - Stanę za Mirkiem - bo przecież jeśli byśmy aż tak sztywno trzymali się "zasad", to Echo nie powinien zwrócić mi uwagi na błąd, a ja nie powinnam mu odpowiadać...

Tjereszkowa- " o ile nikt nikogo nie obraża"- a czy pisanie o "zabetonowanej głowie", to nie obrażanie?
A czy pisanie, że jeśli jest ktoś myślący, to się nie obrazi, jest w porządku?
Po takim oświadczeniu ani Gelsomina, ani Morfeusz nie mogą czuć się urażeni, bo przyznaliby się do tego, że są niemyślący.
Co do echa- to jest on naszym konsultantem i zwrócenie uwagi na błąd gramatyczny czy stylistyczny, leży w jego kompetencji. Ty zwróciłaś się do ogółu o wyjaśnienie- On odpowiedział i takie rozmowy mogą być pod utworem.

Gelsomina pisze:

Ostatnio wstawiła tu swoje wiersze pewna dziewczyna, nie mogę sobie teraz przypomnieć nicku i właśnie komentarze sprawiły, że to było pierwszy i ostatni raz, a miała naprawdę dobre teksty.
Dla mnie to przykre, smutne i szkoda mi niezmiernie, że tak się stało.

Ta dziewczyna, to- Anaea. Ona była nowa i na powitanie...Zresztą nie tylko ona odeszła przez komentarze, ale i stary użytkownik nie wytrzymał.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19638
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

Rozmowy pod utworem mogą być, bo nie chodzi o sztywne trzymanie się zasad, ale o osobiste wycieczki, do tego ironizujące.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

ODPOWIEDZ