Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

W konkursie na najciekawsze drabble zwyciężył utwór "sierota" - Gelsomina

Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca III/24

Najlepsza na świecie inspiracja? Życie!!!

Czyli: dyskutujemy o literaturze, kulturze oraz pytamy, skąd czerpiecie pomysły?

Moderator: Redakcja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Olivia_88
Autor/ka
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2007, 12:43
Lokalizacja: Bytom

Najlepsza na świecie inspiracja? Życie!!!

Post autor: Olivia_88 »

Nie ma lepszej inspiracji dla mnie, jak życie moje i ludzi mi znanych. Uważam, że to co przynosi nam każdy dzień jest nie tylko prawdziwe, ale również jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne oraz autentyczne, choć czasami bardzo zaskakujące i trudne do pojęcia. Życie to najlepsza szkoła, która uczy mnie obserwacji i wyciągania wniosków z ogladanych przeze mnie wydarzeń. Dzięki temu moi bohaterowie są dla mnie osobami bardzo bliskimi, z którymi potrafię się silnie zżyć w czasie pisania danej historii. :)

Ostatnio zmieniony 21 września 2008, 19:58 przez Olivia_88, łącznie zmieniany 1 raz.

"Życia nie można opisać, można je tylko przeżyć..." Oscar Wilde ;D

"Dobrze pisać znaczy czynić myśl widzialną..." Ambrose Bierce ;D

kaska1991
Autor/ka
Posty: 17
Rejestracja: 28 czerwca 2007, 18:11
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: kaska1991 »

Zgadzam sie! Życie pisze najwspanialsze scenariusze :) Z niego czerpiemy wszystko a przede wszystkim wenę twórczą :)

Ostatnio zmieniony 21 września 2008, 19:58 przez kaska1991, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Seville
Autor/ka
Posty: 23
Rejestracja: 18 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: Seville »

Stuprocentowa racja autorce.
Życie to najlepszy temat- niewyczerpalny. Tak banalny i oryginalny zarazem, że trudno znaleźć bardziej odpowiedni. Życie to ciągła zagadka, nieskończona historia- ona się nigdy nie skończy. Ten wulkan pomysłów nigdy nie skończy tryskać nowymi ideami. Pozdr.

Ostatnio zmieniony 21 września 2008, 19:59 przez Seville, łącznie zmieniany 1 raz.
Aleksis

Post autor: Aleksis »

To co doświadczamy w naszym życiu , wpływa zdecydowanie na emocje i uczucia. A PISZĄC zawsze odnosimy się do tego, w jakim stanie uczuciowym jesteśmy, bynajmniej ja tak sądzę, ale czy zauważyliście pewną ciekawą zależnośc? Mianowicie, kiedy piszemy coś w stanie głębokiego zakochania lub cierpienia, wiersz zawiera w sobie te elementy, przelewamy uczucia na papier. Ale po czasie, czytając swój wiersz będąc już w innym stanie emocjonalnym, nabiera on zupełnie innego znaczenia, możemy go zinterpretować absolutnie inaczej, niż w dniu kiedy go tworzyliśmy, to jest niezwykłe.
Inspiracja w chwili pisania jest krótkotrwała, ale możemy ją ,,podczepić" do innego uczucia i odczytać z niej nową treść.

Ostatnio zmieniony 21 września 2008, 20:02 przez Aleksis, łącznie zmieniany 1 raz.
Calendula

Post autor: Calendula »

Sęk w tym, by umieć odpowiednio 'obrobić' taką życiową inspirację. Myślę, że najlepszym przykładem mistrza w czerpaniu pełnymi garściami z życia jest Hrabal. To, co on pisze o codziennych sprawach - to czysta rozkosz. Polecam ;)
Ja coraz częściej inspiruję się jakąś sytuacją z mojego życia, jednak staram się to mitologizować, aby każdy mógł wyciągnąć z tego jakieś wnioski, aby nie było za bardzo hermetyczne.

Ostatnio zmieniony 21 września 2008, 20:14 przez Calendula, łącznie zmieniany 1 raz.
casis
Autor/ka
Posty: 29
Rejestracja: 23 listopada 2008, 12:27
Lokalizacja: z odległego świata

Post autor: casis »

Również się zgadzam z wami wszystkimi. Nasze życie i nasze otoczenie są dla nas największą inspiracją. W sumie można śmiało powiedzieć, że to co piszemy i jak piszemy<chodzi o styl> w dużej mierze zależy on naszego otoczenia.

Nie ma tego złego, co by na jeszcze gorsze nie wyszło!

Pravuslamia

Post autor: Pravuslamia »

Życie tworzy same tragedie... ;]

Awatar użytkownika
E.Horsztyński
Autor/ka
Posty: 81
Rejestracja: 29 stycznia 2014, 14:13
Lokalizacja: Podlasze
Wierszy miesiąca: 1
Najlepsza proza: 2

Post autor: E.Horsztyński »

Jasne. Temu moja opowiadania przeważnie nie mają happy endów :)

lidia_44
Posty: 1
Rejestracja: 13 lipca 2020, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepsza na świecie inspiracja? Życie!!!

Post autor: lidia_44 »

Również się zgadzam, że życie jest dla nas największą inspiracją.

Uwaga! Podpis nie może zawierać odnośników reklamowych!
Administrator

ODPOWIEDZ