Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca II/24

Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

Rozpoczynamy anonimowo konkurs- DRABBLE - w temacie "Telefon"

Thrillery psychologiczne

Co ostatnio przeczytaliście?

Moderator: Redakcja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19638
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Re: Thrillery psychologiczne

Post autor: Dany »

Nie, nie czytam żadnych thrillerów, ale zapewne są tacy, którzy lubią ten rodzaj lektury.
Ostatnio czytam Ryszarda Ćwirleja.
Ostatnio zmieniony 26 marca 2023, 22:32 przez Dany, łącznie zmieniany 1 raz.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
tcz
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 3261
Rejestracja: 30 maja 2018, 22:34
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Złotych Pietruch: 9
Srebrnych Pietruch: 3
Brązowych Pietruch: 6
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 1

Re: Thrillery psychologiczne

Post autor: tcz »

Popielica pisze: 25 marca 2023, 16:31 Witam, zżera mnie ciekawość czy wśród Was są tacy użytkownicy tego forum, którzy lubują się w tym gatunku.
Bo ja osobiście uwielbiam. Dreszczyk emocji otaczany obserwacją psychiki bohaterów. Te dwa gatunki, według mnie, świetnie że sobą współgrają, tworząc naprawdę ciekawe powieści.
A jak to z tym jest u Was?
Czytam thrillery, ale psychologiczne mnie nie pociągają. Wolę inne, na przykład, podabały mi się Dzień szakala i Psy wojny Frydericka Forsytha. Dawniej, w tym gatunku, chętnie czytałem książki z cyklu Święty, z Simonem Templerem.
Obecnie, moją ulubioną lekturą są powieści historyczne. Niedawno natrafiłem na rewelacyjną książkę - "Turniej cieni" Elżbiety Cherezińskiej. Bohaterami są uczestnicy Powstania Listopadowego, którzy po jego upadku, i przedostaniu się na Zachód, dalej walczą za "wolność naszą i waszą". Przeczytałem ją jednym tchem. Aktualnie czytam, z podobnym zapałem, jej drugą powieść z czasów II wojny światowej - "Batalion".
Popielica,
Możesz przytoczyć jakieś tytuły Twoich ulubionych thrillerów?
Ostatnio zmieniony 27 marca 2023, 16:25 przez tcz, łącznie zmieniany 1 raz.

Tadeusz

Awatar użytkownika
Autsajder1303
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 4468
Rejestracja: 12 października 2015, 12:05
Złotych Pietruch: 2
Srebrnych Pietruch: 2
Brązowych Pietruch: 2
Kryształowych Dyń: 2
Wierszy miesiąca: 6

Re: Thrillery psychologiczne

Post autor: Autsajder1303 »

Zupełnie mój klimat gatunkowy. Strach, niepokój, niepewność, adrenalina, tajemnica trudna do rozwiązania, uwielbiam takie atrakcje. Ostatni tytuł, jaki przeczytałem i który wywarł na mnie pozytyene wrażenie to "Czarne światła: Łzy Mai" autorstwa Martyny Raduchowskiej. Polecam tę pozycję fanom gatunku. Z klasyków, gdybym miał wymieniać kilka na gorąco, to z ulubionych: "Milczenie owiec" Thomas Harrisa, "Black Phone" Joe Hilla, (trochę inna forma ale gatunek ten sam) - Seria Punisher (komiksowa),
"Rzeczy, które robimy w ciemności" Jennifer Hillier. Jest tego znacznie więcej, ale musiał bym googlować, bo nie wszystko pamiętam. Fajny temat.
Lewicowość to rodzaj fantazji masturbacyjnej, dla której świat faktów nie ma najmniejszego znaczenia
-George Orwell-
Awatar użytkownika
tcz
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 3261
Rejestracja: 30 maja 2018, 22:34
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Złotych Pietruch: 9
Srebrnych Pietruch: 3
Brązowych Pietruch: 6
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 1

Re: Thrillery psychologiczne

Post autor: tcz »

Autsajder1303 pisze: 30 marca 2023, 13:04 Zupełnie mój klimat gatunkowy. Strach, niepokój, niepewność, adrenalina, tajemnica trudna do rozwiązania, uwielbiam takie atrakcje. Ostatni tytuł, jaki przeczytałem i który wywarł na mnie pozytyene wrażenie to "Czarne światła: Łzy Mai" autorstwa Martyny Raduchowskiej. Polecam tę pozycję fanom gatunku. Z klasyków, gdybym miał wymieniać kilka na gorąco, to z ulubionych: "Milczenie owiec" Thomas Harrisa, "Black Phone" Joe Hilla, (trochę inna forma ale gatunek ten sam) - Seria Punisher (komiksowa),
"Rzeczy, które robimy w ciemności" Jennifer Hillier. Jest tego znacznie więcej, ale musiał bym googlować, bo nie wszystko pamiętam. Fajny temat.
Ostatnio, w tym gatunku, przeczytałem, nawet z zainteresowaniem - Pan Mercedes i Znalezione nie kradzione Stephena Kinga. Ale, to za namową syna, który zachwyca się ksiązkami tego pisarza. :)
Ostatnio zmieniony 30 marca 2023, 14:49 przez tcz, łącznie zmieniany 1 raz.

Tadeusz

Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18138
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Re: Thrillery psychologiczne

Post autor: elafel »

Skoro napisałam, że nie oglądam takowych filmów, to samo przez się rozumie, że po takową książkę nie sięgnę.

Ela

Awatar użytkownika
tcz
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 3261
Rejestracja: 30 maja 2018, 22:34
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Złotych Pietruch: 9
Srebrnych Pietruch: 3
Brązowych Pietruch: 6
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 1

Re: Thrillery psychologiczne

Post autor: tcz »

Popielica pisze: 31 marca 2023, 17:52 Tcz, chętnie, acz przeczytałam tego tyle że nie pamiętam większości tytułów. :C
Popielica,
Nie chcę, żebyś mi wszystkie tytuły wmieniła.
Podaj kilka, które pamiętasz, te najlepsze według Ciebie, które są Twoimi ulubionymi, albo ich autorów. Jak to zrobił w swoim komentarzu Autsajder.
Skoro wywołałaś temat, to nie dawaj wymijających odpowiedzi.
Pozdrawiam. :)
Ostatnio zmieniony 31 marca 2023, 20:45 przez tcz, łącznie zmieniany 1 raz.

Tadeusz

Awatar użytkownika
tcz
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 3261
Rejestracja: 30 maja 2018, 22:34
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Złotych Pietruch: 9
Srebrnych Pietruch: 3
Brązowych Pietruch: 6
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 1

Re: Thrillery psychologiczne

Post autor: tcz »

Popielica pisze: 31 marca 2023, 21:36 O, no proszę. Jednak wyszła litania. :D nie spodziewałam się tego. Wybacz, jeśli uznałeś że się wymiguje, co oczywiście prawdą nie jest, po prostu nie myślałam by przetrząsnąć porządnie pamięć. :) Mam nadzieję że ten post Cię usatysfakcjonował?
Usatysfakcjonował. Dziękuję. :)
A "Pacjentkę" Alexa Michaelidesa chętnie przeczytam. Ma bardzo dobre recenzje. To bestseller i najlepszy debiut pisarski 2019 w USA.

Tadeusz

ODPOWIEDZ