Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca II/24

Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

Rozpoczynamy anonimowo konkurs- DRABBLE - w temacie "Telefon"

Stephen King

Co ostatnio przeczytaliście?

Moderator: Redakcja

Calendula

Post autor: Calendula »

O, o, King, ale numer! :D
Wstyd się przyznać, ale dopiero kilka tygodni temu zaczęłam czytać cykl o M(r)ocznej Wieży. Nasłuchałam się o tym cyklu samych pochwał, że legenda i klasyka, i geniusz, i inne superlatywy, więc gdy tylko zobaczyłam w Empiku nowe wydanie nie zawahałam się ani sekundy.
Takim oto sposobem 'połknęłam' już 4 tomy. Co mogę o nich powiedzieć? Przede wszystkim - nieco się rozczarowałam. Spodziewałam się naprawdę czegoś wyjątkowego, przełomu na miarę Tolkiena, Dukaja czy Sapkowskiego, a tymczasem otrzymałam solidnego Kinga (co w gruncie rzeczy przecież nie jest wadą ;) ). I jak to bywa u Kinga - wciąga bardzo, choć potrafi i zmęczyć dłużyznami typowymi dla tego pana. Bardzo, bardzo podoba mi się wplatanie wątków z innych książek do cyklu (i vice versa).
Z niecierpliwością czekam na chwilę, gdy zamknę ostatni tom... I dowiem się, co się działo ;)

Co do innych książek - 'Komórka' mnie przeraziła, ale nie pomysłem, tylko tymi hordami 'dzikich'. To sceny z moich najgorszych koszmarów. Jednak nie jest to książka wybitna. Ot, lekturka do pociągu czy dla rozrywki. Choć, o dziwo, jest w miarę krótka :P
'Bezsenność' mnie znużyła. Przeczytałam, bo przeczytałam, ale bez większej przyjemności. Nie jestem fachowcem od literatury, ale nawet ja zauważyłam, że bez wielu fragmentów dałoby się przeżyć ;)
'Miasteczko Salem'... Mówcie, co chcecie, ale ja tą książkę uwielbiam. Mam słabość do książek o wampirach. Czytałam ją kilkanaście razy i za każdym razem mnie przerażała.

Czytało się jeszcze inne jego książki, ale nie będę zanudzać.

Awatar użytkownika
Shyshka
Autor/ka
Posty: 33
Rejestracja: 01 lipca 2008, 20:08
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: Shyshka »

Miasteczko Salem to świetna książka, uwielbiam ją... Opis powieszonego na stropie gościa po prostu mnie powalił... Mnie King nie straszy, a nie wiem czemu... Chociaż Carrie? ;]

emigrant

Post autor: emigrant »

W/g mnie najlepszą powieścią Kinga jest Smętarz dla zwierzaków. Ale prawdziwe mistrzostwo osiąga w opowiadaniach. Tych dłuższych(Skazani na Shawshank, Ciało, Mgła) i tych krótszych(Skrót pani Todd).

KlimaKing
Autor/ka
Posty: 26
Rejestracja: 07 listopada 2010, 17:08
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: KlimaKing »

Mało osób wie, że całkiem sporo współczesnych horrorów jest na podstawie opowiadań Kinga - "Lustra" "1408" "Mgła" "Lśnienie" "To" oraz naprawdę wiele wiele innych. King świetnie łapie kontakt z czytelnikiem, potrafi wzruszyć do łez by następnie przestraszyć, zmusić do zadumy i po chwili rozśmieszyć. Prócz serii opowiadań polecam gorąco "Zieloną milę" "Skazanych na Shawshank" i "Christine"

Jak napisać znak zapytania?

Awatar użytkownika
czarodziejka
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 249
Rejestracja: 25 października 2010, 13:14
Lokalizacja: południa

Post autor: czarodziejka »

Lubię czytać Kinga, ale ma jedną wadę - ma bardzo długie wprowadzenia - jednak kiedy już akcja się rozkręci to warto podążać jej tropem. Czytałam ostatnio Cztery pory roku - ale jest to książka, która nie przypadła mi do gustu. :)

"Jedna Żyletka, Jedna Żyła, Jedno Życie, Jedna Chwila..."
http://niebo-pieko-ziemia.blogspot.com/

Raven
Autor/ka
Posty: 16
Rejestracja: 21 listopada 2009, 16:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Raven »

Stephen King. Zepsułem sobie wzrok, czytając praktycznie wszystkie jego książki i opowiadania na telefonie (176x220 pikseli :) ), ale było warto. Dobrze przemyślane, wielowątkowe fabuły, charakterystyczni bohaterowie, mnóstwo powiązań i odniesień do poprzednich książek (nazwiska, miejsca, nawet te same osoby). Pisze językiem bardzo przystępnym dla czytelnika, nie unika wulgaryzmów.
Jedyne co mnie denerwuje to sceny seksu w prawie każdym jego tekście (przesadą była scena seksu dziecięcego w To).

Chciałbym kiedyś pisać tak jak on. Mój ulubiony autor, bez dwóch zdań.

Awatar użytkownika
czarodziejka
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 249
Rejestracja: 25 października 2010, 13:14
Lokalizacja: południa

Post autor: czarodziejka »

Jeśli mam polecić książkę tego autora to Dallas`63. To jej jego najnowsza powieść i jest naprawdę super. :)

"Jedna Żyletka, Jedna Żyła, Jedno Życie, Jedna Chwila..."
http://niebo-pieko-ziemia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Autsajder1303
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 4472
Rejestracja: 12 października 2015, 12:05
Złotych Pietruch: 2
Srebrnych Pietruch: 2
Brązowych Pietruch: 2
Kryształowych Dyń: 2
Wierszy miesiąca: 6

Post autor: Autsajder1303 »

Uwielbiam powieści Kinga! Mam dość sporą kolekcję jego tytułów po angielsku. Koleś jest genialny: Misery, Carrie, Cujo, Shinning (Lśnienie), Night shift (Nocna zmiana) , czy Pet Sementary (Smentarz zwierząt) to moje ulubione horrory tego autora.

Lewicowość to rodzaj fantazji masturbacyjnej, dla której świat faktów nie ma najmniejszego znaczenia
-George Orwell-
ODPOWIEDZ