Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca II/24

Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

Rozpoczynamy anonimowo konkurs- DRABBLE - w temacie "Telefon"

Stephenie Meyer

Co ostatnio przeczytaliście?

Moderator: Redakcja

Serena
Autor/ka
Posty: 46
Rejestracja: 25 lipca 2008, 14:20
Lokalizacja: Katowice

Stephenie Meyer

Post autor: Serena »

Uważam, że Stephenie Meyer ma talent. Czytałam trzy części jej sagi Twilight po dwa razy i czekam z niecierpliwością na czwartą :) Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak udało jej się stworzyć sylwetki wszystkich bohaterów tej sagi, oraz tego, w jaki sposób opisywała wszystkie wydarzenia. A co wy sądzicie o tej pisarce? ;D

Serena

Awatar użytkownika
Naczelna
Emeryt/ka
Posty: 1545
Rejestracja: 02 listopada 2006, 00:37
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Naczelna »

Nie znam jej ani żadnej jej książki nie czytałam. Może napiszesz o tych książkach coś więcej?

Naczelna w stanie spoczynku

Serena
Autor/ka
Posty: 46
Rejestracja: 25 lipca 2008, 14:20
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Serena »

To jest dopiero początkująca autorka ale napisała już kilka świetnych książek. Jej debiut, czyli saga Twilight składa się z pięciu części (z czego na razie wyszły tylko trzy) i opowiada o nastolatce, która zakochała się w wampirze. Jest to połączenie horroru z romansem, ale naprawdę wciąga :) Gorąco polecam, chociaż nie czytałam jeszcze dwóch ostatnich części (bo jeszcze ich nie ma) ;) Autorka napisała też książkę ''The Host'', niezwiązaną z sagą Twilight, ale też jej nie czytałam, bo też jej nie ma jeszcze chyba :P

Serena

Awatar użytkownika
Naczelna
Emeryt/ka
Posty: 1545
Rejestracja: 02 listopada 2006, 00:37
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Naczelna »

Może dasz jakieś linki do stron/y autorki, żeby można się było o niej czegoś więcej dowiedzieć?

Naczelna w stanie spoczynku

Serena
Autor/ka
Posty: 46
Rejestracja: 25 lipca 2008, 14:20
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Serena »

http://www.stepheniemeyer.com czy jakoś tak.. tylko to niestety jest strona po angielsku..

Serena

Awatar użytkownika
czarodziejka
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 249
Rejestracja: 25 października 2010, 13:14
Lokalizacja: południa

Post autor: czarodziejka »

Kolejny autor zapomniany.
Mayer stworzyła sagę dla młodzieży. Sama ją uwielbiam, szczególnie pierwszą część " Zmierzch".
Bardzo interesującą powieścią jest " Intruz' to już z myślą o starszych czytelnikach. Literatura fantasty, dla mniej zorientowanych.
Teraz ponoć pracuje nad czymś nowym, ale nie ma być mowy o wampirach. Poczekamy zobaczymy. :)

"Jedna Żyletka, Jedna Żyła, Jedno Życie, Jedna Chwila..."
http://niebo-pieko-ziemia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
greeley
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1130
Rejestracja: 19 czerwca 2007, 22:02
Lokalizacja: skądinąd
Złotych Pietruch: 3
Srebrnych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 5
Honorowych Dyń: 1
Limerykowy Król: 1

Post autor: greeley »

Ja osobiście nie przepadam za marysuizmem :/ pani Meyer. Może dlatego, że jestem facetem, a może zbyt wiele juz w życiu przeczytałem. :ehh:

„Grafoman to ktoś, kto poszerza naszą mapę myśli, okazuje się bowiem ,że można pisać zupełnie inaczej” - Napis, który Greeley każe umieścić na swoim nagrobku, licząc na zdrowaśkę ze strony przypadkowego przechodnia.

Awatar użytkownika
czarodziejka
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 249
Rejestracja: 25 października 2010, 13:14
Lokalizacja: południa

Post autor: czarodziejka »

Nie jesteś pierwszym facetem, który tak mniej więcej pisze. Oczywiście jeśli chodzi i sagę to możesz mieś typowe męskie zdanie. Ale "Intruz" jest mieszanką, która pasuje do mężczyzn i kobiet. Mayer pisze lekkim, młodzieżowym językiem. Ja np w takim gustuje, a z młodzieży wyrosłam.

"Jedna Żyletka, Jedna Żyła, Jedno Życie, Jedna Chwila..."
http://niebo-pieko-ziemia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
greeley
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1130
Rejestracja: 19 czerwca 2007, 22:02
Lokalizacja: skądinąd
Złotych Pietruch: 3
Srebrnych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 5
Honorowych Dyń: 1
Limerykowy Król: 1

Post autor: greeley »

Nie jesteś pierwszym facetem, który tak mniej więcej pisze.

Po namyśle stwierdzam, że to wina raczej jednak oczytania niż męskości. ;P "Zmierzch" jest raczej marnym powieścidłem ze względu na wyidealizowanie a przez to sztuczność postaci. :thumbdown: Jeśli ktoś to lubi, niech sobie czyta, ale ja na pewno będę wszystkim odradzał.

„Grafoman to ktoś, kto poszerza naszą mapę myśli, okazuje się bowiem ,że można pisać zupełnie inaczej” - Napis, który Greeley każe umieścić na swoim nagrobku, licząc na zdrowaśkę ze strony przypadkowego przechodnia.

Awatar użytkownika
dorotea
Emeryt/ka
Posty: 1963
Rejestracja: 05 listopada 2010, 12:09
Lokalizacja: Europa/WARSZAWA
Wierszy miesiąca: 2

Post autor: dorotea »

A ja czytałam i to dwa razy i mi się podobało, lubię takie bajki ;P
Harrego Pottera też mam zaliczonego, bo jak się ma dzieci, to trzeba znać szyfr którym do człowieka mówią :lmao:
Harry też mi się podobał :D

D-Orka Wiśniewska

Awatar użytkownika
czarodziejka
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 249
Rejestracja: 25 października 2010, 13:14
Lokalizacja: południa

Post autor: czarodziejka »

Ależ ja też kocham czytać takie bajki. :lol-sweat: Fantastyka i horrory to jest to :sugoi:

Po namyśle stwierdzam, że to wina raczej jednak oczytania niż męskości.

tak, tak tłumaczcie sobie. Żaden z was nie potrafi być tak idealny, że aż za słodki jak Edward ;P :sugoi:

"Jedna Żyletka, Jedna Żyła, Jedno Życie, Jedna Chwila..."
http://niebo-pieko-ziemia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
dorotea
Emeryt/ka
Posty: 1963
Rejestracja: 05 listopada 2010, 12:09
Lokalizacja: Europa/WARSZAWA
Wierszy miesiąca: 2

Post autor: dorotea »

czarodziejka pisze:

Żaden z was nie potrafi być tak idealny, że aż za słodki jak Edward

Ale jak zobaczyłam go w filmie to poczułam rozczarowanie, ot "słodki rogal"
Moim zdaniem aktora źle dobrali.
Co nie zmienia postaci rzeczy, że książka mi się podobała :)
Ale to babska literatura, nie dla facetów :)

D-Orka Wiśniewska

Awatar użytkownika
czarodziejka
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 249
Rejestracja: 25 października 2010, 13:14
Lokalizacja: południa

Post autor: czarodziejka »

Robert Pattinson, :sweet: ależ jak dla mnie jest niczego sobie. :] Jest tylko ciut o de mnie młodszy.
W pierwszej części najbardziej mi się podobał, później już mniej. :ehh:
Mayer pisze bardziej dla kobiet i nastolatek. Prosty i luźny język sprawia, że czytanie jest relaksem, a nie męką. A związki takie romantyczne ;P I fakt film nie umywa się do książki. Podczas oglądania wyczuwa się braki wątków.

"Jedna Żyletka, Jedna Żyła, Jedno Życie, Jedna Chwila..."
http://niebo-pieko-ziemia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
dorotea
Emeryt/ka
Posty: 1963
Rejestracja: 05 listopada 2010, 12:09
Lokalizacja: Europa/WARSZAWA
Wierszy miesiąca: 2

Post autor: dorotea »

czarodziejka pisze:

Robert Pattinson,

Dla mnie to on powinien nazywać się Robert Pataszon, ale uroda to rzecz gustu, Jacob był przystojniejszy :rotfl:
Ale skoro lubisz sf i bajki to mogę Ci polecić Herbiego Brennana, Wojny Duszków itd, cztery częśći, co prawda sporo krwi ale mnie się podobało :)

D-Orka Wiśniewska

Awatar użytkownika
czarodziejka
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 249
Rejestracja: 25 października 2010, 13:14
Lokalizacja: południa

Post autor: czarodziejka »

Lubię, lubię. Już zapisałam pozycję.:)

"Jedna Żyletka, Jedna Żyła, Jedno Życie, Jedna Chwila..."
http://niebo-pieko-ziemia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
greeley
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1130
Rejestracja: 19 czerwca 2007, 22:02
Lokalizacja: skądinąd
Złotych Pietruch: 3
Srebrnych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 5
Honorowych Dyń: 1
Limerykowy Król: 1

Post autor: greeley »

czarodziejka pisze:

Ależ ja też kocham czytać takie bajki. :lol-sweat: Fantastyka i horrory to jest to :sugoi:

Po namyśle stwierdzam, że to wina raczej jednak oczytania niż męskości.

tak, tak tłumaczcie sobie. Żaden z was nie potrafi być tak idealny, że aż za słodki jak Edward ;P :sugoi:

Ja też kocham fantastykę, ale napisaną na pewnym poziomie a nie taką mdlącą szmirę, excusez-moi. ;P
Poza tym moją opinię o pisarstwie tej pani podziela o dziwo sporo kobiet, więc nie ma tu mowy o męskim braku wyczucia he he he. Niemniej rozumiem to, że lubimy czytać takie dno - czasami człowiek chce czegoś lekkiego. Jednak sporo jest lekkich rzeczy napisanych zdecydowanie lepiej (także w fantastyce) - np. Opowieść podręcznej.

„Grafoman to ktoś, kto poszerza naszą mapę myśli, okazuje się bowiem ,że można pisać zupełnie inaczej” - Napis, który Greeley każe umieścić na swoim nagrobku, licząc na zdrowaśkę ze strony przypadkowego przechodnia.

Awatar użytkownika
carceris.
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 801
Rejestracja: 12 marca 2009, 20:19
Lokalizacja: z garści cienia
Wierszy miesiąca: 6

Post autor: carceris. »

Poza tym moją opinię o pisarstwie tej pani podziela o dziwo sporo kobiet, więc nie ma tu mowy o męskim braku wyczucia he he he

Ja na przykład! Popieram, popieram :)

Rzadko sprawdzam pocztę, więc w razie potrzeby zapraszam na PW. :)

Awatar użytkownika
dorotea
Emeryt/ka
Posty: 1963
Rejestracja: 05 listopada 2010, 12:09
Lokalizacja: Europa/WARSZAWA
Wierszy miesiąca: 2

Post autor: dorotea »

Tak Greeley, a najbardziej krytykują te panie które czytają po wielokroć.
Są rzeczy które nam sie podobają ale wstydzimy się do tego przyznać, ponieważ ktoś gdzieś wydał osąd na nie i kilka rzekomo mądrych osób mu przyklasnęła.
A ja nie boję się przyznać do własnego osądu
Mnie się podobało :) i możecie mnie nawet posądzić o wypaczony gust :lmao: ale o gustach się nie dyskutuje :D

D-Orka Wiśniewska

Awatar użytkownika
czarodziejka
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 249
Rejestracja: 25 października 2010, 13:14
Lokalizacja: południa

Post autor: czarodziejka »

greeley pisze:

Ja też kocham fantastykę, ale napisaną na pewnym poziomie a nie taką mdlącą szmirę, excusez-moi.

Możesz mi wymienić jaka to jest fantastyka na poziomie dla ciebie. Jakieś utwory. :hmm:

greeley pisze:

Poza tym moją opinię o pisarstwie tej pani podziela o dziwo sporo kobiet, więc nie ma tu mowy o męskim braku wyczucia he he he.

Ja temu nie zaprzeczam, ale najczęściej mam konflikt na ten temat z facetami :) ;P

greeley pisze:

Niemniej rozumiem to, że lubimy czytać takie dno - czasami człowiek chce czegoś lekkiego.

to tak gdy umysł zmęczony a hormony na fali :hihi: ;)

dorotea pisze:

Tak Greeley, a najbardziej krytykują te panie które czytają po wielokroć.
Są rzeczy które nam sie podobają ale wstydzimy się do tego przyznać, ponieważ ktoś gdzieś wydał osąd na nie i kilka rzekomo mądrych osób mu przyklasnęła.
A ja nie boję się przyznać do własnego osądu
Mnie się podobało :) i możecie mnie nawet posądzić o wypaczony gust :lmao: ale o gustach się nie dyskutuje :D

Święte słowa. :sugoi:

Mi osobiście cała saga się nie podoba, ale "Zmierzch" Tak.
Chwała Najwyższemu, że mamy róże gusta ;)

"Jedna Żyletka, Jedna Żyła, Jedno Życie, Jedna Chwila..."
http://niebo-pieko-ziemia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
greeley
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1130
Rejestracja: 19 czerwca 2007, 22:02
Lokalizacja: skądinąd
Złotych Pietruch: 3
Srebrnych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 5
Honorowych Dyń: 1
Limerykowy Król: 1

Post autor: greeley »

czarodziejka pisze:
greeley pisze:

Ja też kocham fantastykę, ale napisaną na pewnym poziomie a nie taką mdlącą szmirę, excusez-moi.

Możesz mi wymienić jaka to jest fantastyka na poziomie dla ciebie. Jakieś utwory. :hmm:

Podejrzewam, że trzeba by nowy wątek założyć :lmao:
Chcesz polską, czy zagraniczną? Klasykę, czy bardziej współczesną? Mój ulubiony autor to Dick, drugi Vonnegut. Kolejni - Strugaccy. Z "lekkich" - strasznie komunistyczni "Jeńcy płonącej otchłani" , albo "Dalekie szlaki" - okropna szmira :lmao:
Z seksistowskich klimatów polecam Lewandowskiego "Misja Ramzesa Wielkiego" - szmira jakich mało, ale i tak moim zdaniem lepsza od Meyers. Recenzja tu:
Misja Ramzesa Wielkiego
Z naprawdę dobrej fantasy - Resnick - trylogia Fable of Tonight

„Grafoman to ktoś, kto poszerza naszą mapę myśli, okazuje się bowiem ,że można pisać zupełnie inaczej” - Napis, który Greeley każe umieścić na swoim nagrobku, licząc na zdrowaśkę ze strony przypadkowego przechodnia.

ODPOWIEDZ