Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca II/24

Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

Rozpoczynamy anonimowo konkurs- DRABBLE - w temacie "Telefon"

Dukaj

Co ostatnio przeczytaliście?

Moderator: Redakcja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
greeley
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1130
Rejestracja: 19 czerwca 2007, 22:02
Lokalizacja: skądinąd
Złotych Pietruch: 3
Srebrnych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 5
Honorowych Dyń: 1
Limerykowy Król: 1

Dukaj

Post autor: greeley »

Jacek Dukaj "Perfekcyjna niedoskonalość"

Uprzedzam, że trzeba mieć cierpliwość i mocne zęby do tej książki, po pierwszych pięciu stronach już ma się dosyć, ale potem wciąga.
Nowy świat = nowy język.

Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2007, 22:27 przez greeley, łącznie zmieniany 1 raz.

„Grafoman to ktoś, kto poszerza naszą mapę myśli, okazuje się bowiem ,że można pisać zupełnie inaczej” - Napis, który Greeley każe umieścić na swoim nagrobku, licząc na zdrowaśkę ze strony przypadkowego przechodnia.

Książę Półkrwi
Autor/ka
Posty: 307
Rejestracja: 23 marca 2007, 13:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: Książę Półkrwi »

to prawda, dukaj z książki na książkę jest
coraz dziwniejszy ale warto się z początku
trochę pomęczyć

Calendula

Post autor: Calendula »

Dukaj, Dukaj, Dukaj, jee! Pełnia szczęścia!

Dukaja uwielbiam, ubóstwiam i kocham! Ten Pan, jako jeden z nielicznych, zaskakuje mnie każdą nową książką. Gdy już się okrzepnie z jego stylem, gdy jest się pewnym, że niczym nie zaskoczy - on 'wyskakuje' z czymś, po czym szczęka opada.
'Perfekcyjna...' fakt, jest nieco męcząca, ale to nic w porównaniu z 'Czarnymi oceanami', które po prostu robią bigos z mózgu ;) .
Dukaj jest mistrzem języka, to co on z nim (językiem polskim, rzecz jasna) wyprawia, to się w głowie nie mieści. Po przeczytaniu którejkolwiek z jego książek nic nie jest już takie samo.
Jest świat i jest świat.

Dodam, że wpadłam w rwący nurt jego wpływów jak przysłowiowa śliwka w kompot. Do tej pory nie mogę się otrząsnąć z dukajowskich naleciałości w swojej twórczości.

Polecam, mocno polecam. Jeśli tylko macie kapkę cierpliwości.

Awatar użytkownika
Naczelna
Emeryt/ka
Posty: 1545
Rejestracja: 02 listopada 2006, 00:37
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Naczelna »

Przyznam się ze wstydem, że nic Dukaja nie czytałam, ale - po tak pozytywnych ocenach - sięgnę po niego i podzielę się wrażeniami.

Naczelna w stanie spoczynku

Awatar użytkownika
greeley
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1130
Rejestracja: 19 czerwca 2007, 22:02
Lokalizacja: skądinąd
Złotych Pietruch: 3
Srebrnych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 5
Honorowych Dyń: 1
Limerykowy Król: 1

Post autor: greeley »

No i co Naczelna? Sięgnęłaś?

„Grafoman to ktoś, kto poszerza naszą mapę myśli, okazuje się bowiem ,że można pisać zupełnie inaczej” - Napis, który Greeley każe umieścić na swoim nagrobku, licząc na zdrowaśkę ze strony przypadkowego przechodnia.

ODPOWIEDZ