Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

W konkursie na najciekawsze drabble zwyciężył utwór "sierota" - Gelsomina

Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca III/24

'Mag'

Co ostatnio przeczytaliście?

Moderator: Redakcja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naczelna
Emeryt/ka
Posty: 1545
Rejestracja: 02 listopada 2006, 00:37
Lokalizacja: Częstochowa

'Mag'

Post autor: Naczelna »

Chciałam podzielić się wrażeniami z przeczytanej właśnie książki. Nie ukrywam, zrobiła na mnie duże wrażenie. Jej autorem jest John Fowles a tytuł brzmi "Mag". Nie będę rozpisywać się nad treścią tej lektury, bo popsułabym niespodziankę tym, którzy po nią sięgną. A sięgnąć warto- ponad 600 stron podróży w głąb ludzkiej psychiki. W scenerii upalnego, greckiego lata na niewielkiej wyspie naprawdę wszystko może się zdarzyć. A co Was na pewno czeka? Ciekawość i niecierpliwość- nic nie jest takim, jakim wydaje się być. Kim są bohaterowie? O tym opowie Wam już autor- Bóg tej książki. Bo cała ta książka jest o zabawie w Boga...

Ostatnio zmieniony 02 lutego 2007, 18:13 przez Naczelna, łącznie zmieniany 1 raz.
Lessah
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2008, 10:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lessah »

Zgadzam się w pełni. To niesamowita lektura. I musicie uwierzyć na słowo, bo nie da się tej książki streścić w kilku zdaniach. Polecam ją każdemu kogo fascynuje odkrywanie tajemnic ludzkiego umysłu.

zielone_myśli
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 403
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:52
Lokalizacja: pomorze

Post autor: zielone_myśli »

Przeczytałam i nie mogłam się od niej oderwać. Trudno było stwierdzić, co jest prawdą, a co fałszem. Każda nowa teoria, zostawała stłamszona po przeczytaniu kolejnego rozdziału. Powieść na pewno inna niż wszystkie. Gorąco polecam!

"..Los całej ludzkości jak widzę
Spoczywa w rękach szaleńców
Chaos będzie moim epitafium..."

emigrant

Post autor: emigrant »

Dołączę się do chóru aprobaty, jeśli można. Świetna książka posiadająca niesamowitą atmosferę. To pozycja z tych, o których się myśli jeszcze długo po przeczytaniu i naprawdę zapada w pamięć. Polecam wszystkim.

ODPOWIEDZ