Wierszem Miesiąca III/24 został utwór Baśń wyszeptana o Poezji - Autsajder1303

Najlepszym anonimowym opowiadaniem został utwór - "Pani Basia" - jaga

Rozpoczynamy nowy konkurs o Złotą Pietruchę w temacie - "psota"

przyszło lato...

Krótsze i dłuższe formy liryczne


Moderator: Redakcja

ODPOWIEDZ
miniawka
Autor/ka
Posty: 7
Rejestracja: 26 lutego 2010, 21:38
Lokalizacja: Warszawa

przyszło lato...

Post autor: miniawka »

*

przyszło lato i znowu byłem zakochany
według tradycji nowego ze starym
podaję ci szlafrok mojej skóry
kąpiel trwała tylko chwilę
twoje włosy schną wolno przez następne dni

obraz i podobieństwo schnie na białej pościeli
wstaje pierwszy lepszy martwy dzień
przez otwarte okno będziesz odbierała defiladę
na czele z adiutantem moich wielkich snów

Awatar użytkownika
carceris.
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 801
Rejestracja: 12 marca 2009, 20:19
Lokalizacja: z garści cienia
Wierszy miesiąca: 6

Post autor: carceris. »

twoje włosy schną wolno przez następne dni

obraz i podobieństwo schnie na białej pościeli

Usuń jakoś to powtórzenie, bo jest obrzydliwe, i podeślij mi zmianę na PW, poprawię. ;)

Rzadko sprawdzam pocztę, więc w razie potrzeby zapraszam na PW. :)

miniawka
Autor/ka
Posty: 7
Rejestracja: 26 lutego 2010, 21:38
Lokalizacja: Warszawa

Do Carceris

Post autor: miniawka »

Witaj,
wielkie dzięki za chęć poprawienia, ale...
Gdzie jest powiedziane, że nie mogą istnieć powtórzenia? A tu dodatkowo pojawia się jeszcze przestrzeń pomiędzy końcem pierwszej "zwrotki" i początkiem drugiej. "Schnięcie" jest istotą tego wiersza i z całym szacunkiem dla Ciebie, tak musi pozostać. Proszę, postaraj się zrozumieć ten wiersz i może wtedy powtórzenie przestanie być "obrzydliwe"
Jeszcze raz wielkie dzięki.

Awatar użytkownika
Małgorzata Południak
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 264
Rejestracja: 16 lipca 2009, 10:28
Lokalizacja: z Salem
Wierszy miesiąca: 2

Post autor: Małgorzata Południak »

Carceris, jest jeszcze obrzydliwy pierwszy martwy dzień ( a wcześniej dni) o dziwo wstał, mimo, że... Powtórzenie tytułu. Nic nowego, ani współczesnego, wtórny tekst. Rozpoczyna się pięknym banałem w stylu disco polo, nachalne dopełniacze.

Awatar użytkownika
carceris.
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 801
Rejestracja: 12 marca 2009, 20:19
Lokalizacja: z garści cienia
Wierszy miesiąca: 6

Post autor: carceris. »

Jak można zrozumieć coś, co już na wstępie odpycha Cię tym powtórzeniem? Może i było Twoim zamierzeniem, jednak zupełnie nie wyszło, odstraszasz tym.
Zamiast marnować czas na bzdurnych dyskusjach z użytkownikami o niczym, zajmij się trochę stroną techniczną wierszy. Bo merytorycznie mi się podoba, myślę, że Twój styl ma w sobie coś, co lubię, jest ciekawy. Ale musisz ćwiczyć i spędzać nad wierszami trochę czasu - warto poczytać sobie na głos i usłyszeć, jak brzmią te wszystkie powtórzenia. To pomaga.
Miłego dnia.

Rzadko sprawdzam pocztę, więc w razie potrzeby zapraszam na PW. :)

miniawka
Autor/ka
Posty: 7
Rejestracja: 26 lutego 2010, 21:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: miniawka »

Witam, rozumiem, że Redakcja czyta na głos "Glazurę". Widzę,że bycie redakcją pozwala na udzielanie rad. I tak powinno być. Jednak ocenianie poezji wymaga kompetencji.Chyba wyraźnie widać, kto komu powinien udzielać rad. Ja nie będę, bo nie mam na to czasu ani chęci.
Marginalnie: polecam Redakcji odpychające powtórzenia z "Nad wodą wielką i czystą..."
Oczywiście wolę dyskutować z Tobą, a nie z pół lub całymi grafomanami.
Pozdrawiam i czekam.

Przypominam, że drzwi są otwarte - zawsze możesz wysłać wiersze do krytyków, a nie na forum. Nie do redakcji, która ma tak wątpliwe kompetencje. Mickiewicza polecać nie musisz, a porównywać do niego swoich niefortunnych powtórzeń nie powinieneś. Nawet marny polonista powie Ci, że grzeszysz. Pozdrawiam i życzę więcej dystansu, przydaje się.
carceris.

[ Dodano: 9 Marzec 2010, 23:08 ]
Witaj, wiem, macie ze mną kłopot. Nie wiecie, co zrobić z "Glazurą". Dostajecie b. dobre wiersze, lecz przyzwyczajeni do lichoty przykładacie swoje standardowe chwyty oceniające. Oczywiście powtórzenia, nadmiar zaimków to cechy braku warsztatu. Nic o mnie nie wiecie i muszą Wam wystarczyć jedynie moje teksy. I oceniając te teksy, wykazujecie absolutne niezrozumienie poezji. Przyznaję bez bicia: moja obecność tu, to test. Test na to, czym jest ten i podobne portale. Przecież absolutnie nie zależy mi na obecności tu. Jednak doceniam "misyjność" takich portali: pomagają rozwijać kulturę (tu słowa). Nie obraźcie się: mam opinię znakomitego poety i krytyka o moich wierszach. Życzę Wam takiej. A w stosownym czasie poznacie wszystkie moje wiersze i opinię o nich.
Trochę ułatwienia: nie mam lat 20, jestem redaktorem, a wiersze piszę od maleńkości. To koniec mojej obecności na tym portalu. Dziękuję za pouczające doświadczenie.

Tak, tak, życz nam takich recenzji. I takiego mniemania o sobie. Jakby nie było - żegnamy. I zapraszamy ponownie.
carceris.

[ Dodano: 14 Marzec 2010, 18:18 ]
Witam, bo nie mogłem odmówić sobie następującej przyjemności:
"J.W.: Podobno uważa Pani, że - to będzie cytat - w symetriach, analogiach i POWTÓRZENIACH zawiera się tajemnica wszechświata."
Fragment rozmowy Jakuba Winiarskiego z Julią Fiedorczuk
----------------edytowane przez administratora-----------------------

podawanie linków do stron wymaga zgody administracji

Tylko tyle.

[ Dodano: 2012-02-12, 08:41 ]
Witam szacowny portal,
szczególnie ciepło Carceris i Małgorzatę Południak (nie mówiąc już o Jerzym Arkadiuszu - poetyckim geniuszu). Jeśli to szacowne zgromadzenie ma dość odwagi, by podać mi adres pocztowy, to wyślę swój tomik poezji ze wstępem Piotra Matywieckiego.
Jednocześnie zapraszam na swoją stronę w necie:
----------------edytowane przez administratora-----------------------

podawanie linków do stron wymaga zgody administracji

adama borzęckiego
Nie ma na tej stronie wierszy (jest tylko jeden). Inne dopiero będą.
PS1 Proponuję mój poemat "Glazura" przesunięty na Waszą "Dolną Półką" wyrzucić na bruk, bo cóż to za fakt, iż był drukowany w miesięczniku "Poezja". Myślę, że najlepszym rozwiązaniem dla tego portalu będzie schować się głęboko do szafy.
PS2 Mieszkańcom Częstochowy polecam wystawę fotografii w Regionalnym Ośrodku Kultury (ul.Ogińskiego 13a).
PS3 Zdecydowałem się na tę korespondencję, bo:
1. Obiecałem, że szacowny portal pozna opinię Piotra Matywieckiego o moich wierszach.
2. Całe życie uczyłem, wiec może choć w małym (malutkim) stopniu uda mi się nauczyć ten zacny portal rozumienia poezji i nie ośmieszać się w stopniu kompromitującym tego typu przedsięwzięcie.


Kod: Zaznacz cały

                                                                          bez szacunku
                                                                         Adam Borzęcki
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2012, 15:46 przez miniawka, łącznie zmieniany 5 razy.
ODPOWIEDZ