Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca II/24

Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

Rozpoczynamy anonimowo konkurs- DRABBLE - w temacie "Telefon"

Claudia Szwester - gwiazda rodzi się w bólu

Tematy przenoszone z innych działów. Czas przechowywania tekstów 1 rok.

Moderator: Redakcja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Palemona
Posty: 6
Rejestracja: 11 grudnia 2020, 11:39

Claudia Szwester - gwiazda rodzi się w bólu

Post autor: Palemona »

Rozdział pierwszy\
Usa, konkurs Metalowe Debiuty Oceanicznych Dzieciaków.

- Ja Mama . Ich habe bald mein Debüt
-....
.).Ich weiß nicht, ob sie einen behinderten Teenager aufnehmen werden, am Ende sind es die USA
-...

- Ja, ich habe meine Medikamente genommen.
-Ich weiß, ich könnte sabbern und ich habe Asperger ...
-...
- Mama bitte ...
- ich werde Leverkusen nicht enttäuschen ...
- Mama bitte ...
...
-ich schicke dir Geld mach dir keine Sorgen ...
-...ich liebe dich auch Mama ....
-...
-grüße Anna.
-...
-Tschüss
Cała mama. A tak poza tym to...
To była tylko jedna piosenka , ale matkująca i moja mentorka Sara mówiła że " Jezu to będzie hit., pozwólmy tylko Claudii śpiewać. kur..a niepotrzebny nam chórek Claudia zrobi go niejako " zawodowo Zresztą kur...a słyszeliście ją. Słyszeliście! Kurwa !! będzie czad!!" Podniecona jak dziecko Sara się wtedy poryczała. Cóż. Zwykła niemiecka 16latka , z mnóstwem wad, trochę przy kości, leeko kulejąca na prawą nogę , z długimi czarnymi włosami, co 5 s odgarniająca włosy. Zbyt duże oczy , lekko przekrzywiony nos . I trochę gryząca palce przy stresie i mająca lekki ślinotok. Byłam ładna ale nie byłam pieknością. Znam swoją niepełnosprawność, ale za chiny jedyne nie umiałam tego czegoś - ich piosenki zaśpiewać po angielsku. Miałam duże problemy z angielskim. Zresztą moja mentorka umiała biegle 4 języki . Byłą też w końcu łowcą talentów - to jej druga praca. Nie umiałam angielskiegonawet dobrze już. Siedziałysmy z Sarą 2 miesiące - - zmarnowany czas. W końcu Sara stwierdziła że mam wracać - ze z wymiany " utaletowanej muzycznie młodzieży nic nie bedzie". To spakowałam się. Ubrałam się w koszulę nocną - bo czekał mnie lot do Leverkusen - a nie znosiłam podróży. Spałam. o 23 do wynajętego dla mnie pokoju ( opłacała Sara) zaczęła dobijać się Sara. Z głupim pytaniem " śpisz dzieciaku?" . Otworzyłam jej , wpuściłam i...zamierzałam iść spać. Od słowa do słowa ( włącznie z trzesąwką") Sara powiedziała że zostawiłam u niej swój zeszyt z jak ona powiedziała" dupowatym tłumaczeniem ich " hitu " . Sara była gadułą, i coś tam mi podniecona pokazywała , tłumaczyła i cieszyła się jak dziecko .
- YHM - i zaczełam chrapać. I pyk - już leżałam na łóżku.
Pamiętam ze udało Jej mnie się obudzić.
Pamiętam jej słowa jak dziś ( gadałysmy po niemiecku)
" Wiem Skarbie że nie umiesz nawet dobrze angielskiego., ale czytając tw twoje Wypociny, znalazłam coś takiego - pokazując mi mnóstwo skresleń - i połączyłam tw twoje wypociny w jedną całośc. Słuchaj Claudia, musisz Zaśpiewac tak jak przez Skype wokalnie pamiętasz? . jezu Claudia , jesteś genialna, tylko musisz to powtórzyc na scenie . !!!". Uśmiechnęłam się tylko . Nie za bardzo wiedziałam o co jej chodzi. Pisałam rózne głupie teksty - fragmenty - to z tv to z ksiązki, to z wiersza , to od Mamy- zazwyczaj nic sensownego z tego nie wyszło . Tak Bywa. jako protestantka , w dodatku kulas i niepełnosprawna , z fizycznymi wadami - raczej nie liczyłam na karierę wielkiej gwiazdy. A do łóżka nikomu nie wejdę.

*
- Bereite meinen Stern vor ? - zapytała z uśmiechem Sara. Kiwnęłam głową. Sara jako jedyna z zespołu znała biegle niemiecki.
-Ich weiß nur nicht, ob es eine gute Idee ist, über Deutschland zu singen ... - mruknęłam
-Es wird in Ordnung sein. Du bist das wundervollste Mädchen der Welt- powiedziała Sara. Wzruszyłam ramionami a ona ... przytuliła mnie.
- Sara - jaja se kurwa robisz??- krzyknęła Laura. Dawaj - " To " - na scenę - krzyknęła Laura - przy " to " robiąc pogardliwą minę- bo nas zjedzą żywcem.
Wstałam , bo wcześniej siedziałam na otwartej pace auta i machałam nogami bawiąc się włosami rysując wzorki na twarzy i pokazując zęby co 5 s - " robiąc obciach jakich mało " - jak to powiedziała Laura. Najchętniej Ona by mnie odesłała - na szczęscie to Sara była menedżerem i sponsorem zespołu. Więc rządziła.
Załozyłam buty. Podpierając się o ramię Sary - dotarłam pod scenę
-du bist großartig, schatz. - powiedziała poprawiając mi sukienkę i wiążąc nieistniejące rozwiązane sznurowadła - Jest zestresowana. Ja bardziej . To był w końcu jej pomysł.Mogła wziąść kogoś innego tyle jest dzieciaków w Leverkusen - wzięła mnie .
Słyszałam jak Laura coś mówi - ale rozumiałam piąte przez dziesiąte. I śmiech publiczności.
Sara zacisnęła zęby.
-Stimmt es über mich?
Westnęła . Liczyłam po cichu do 10. Ein zwei, drei...
Uśmiechnęła się . Szybko poprawiła mi włosy.
-Mach dir keine Sorgen, Prinzessin. Denk daran, was ich dir gesagt habe und diese Leute werden für immer deine Fans sein.
Dostałam buziaka od niej w policzek
Ze sceny zaglądneła zaniepokojona Rita, basistka , dając znak że są gotowe razem z Mią , basistką , Laurą i Johaną, perkusistką.
Sara pokazała kciuka. " Jedna minuta". Rita kiwnęłą głową.Ściągnęła mi gumkę z włosów i buty. I dała mojego ulubionego napoju . Wypiłam duszkiem - prawie cały.
-Bist du bereit, Prinzessin? - Kiwnęłam głową
Wdrapałam sie na scenę. Mimo że mikrofon był na statywie, mocno ścisnęłam go ręką. Nie daj im się mała. Claudia - a w samych rajstopach i sukience i koszulce ( to akurat rozumiałam ) YOU and LimeMe.Kurde...
Zaraz będę w swoim świecie...usłyszałam tylko ze mieli zagrać coś innego, ale mają dla nich niespodziankę. Hit. Przepraszają że w innym języku ale musieli dostosować się do swoje małej gwiazdki( chichoty i śmiechy ) A tłumaczenie - można wziąśc pod scene lub rozdają ochroniarze, ci po lewej. Zaczęli...wpadka . Ktoś zachichotał ale słychac było " dawaj mała, pokaż co umiesz". Zamknęłam oczy. W teh chwili była już nad renem w północnej Westfalii, w Leverkusen w dzilenicy Rheindorf.
Popatrzyłam na bok, Sara na klawiszach pusciła mi kciuka. I podała napój . Już nic nie ma . Elektronika , potem, basy i perskusja ( cały czas leci gł wątek w sumie- 4 takty) Potem druga gitarka powtrórka taktu i refrenu . Szybka solówka na perksuji Rity ( dziewczyny nie przestają grać) -cały czas instrumental gra cała zwrotkę plus refren. A ja , Claudia, Trochę trzepie włosami, gest poprawiania włosów mi został. ścisnęłąm z całej siły mikrofon Cisza plus lekko gitarki. Wchodze . Jestem świadoma. lecę w ojczystym języku - tak jak w zeszycie . Potem szetp i i chicho sara na pianinei ,potem j a wysoko drugi głos by jak automatl przejsc Gardówkę. śpiewam " deuchstland". Potem to samo, powolutku, potem lekkie aaa.
Przypomniałam sobei co powiedziała Rita " Claudia - jakim cudem robisz równoczesnie 3 głosy jednym na oddechu" . Nigdy jej nie odpowiedziałam . Nie umiałam, taka się urodziłam. Była w szoku.
Skończyłam pierwsża zwrotke - leca dalej słowa - jedna girtaka w tle - brzmi to jak ballada .... ein zwei drei... ich...du...wier ...ihr...Puściłam na chwile mikrofon, zamknęłam oczy - leci druga. te same gesty , Skończyłam drugą zwrotkę ( 3 wersy takie same). potem nuciłam już aaaa:. dziewczyny sie wyłaczyły a ja...odleciałam . Sara jak automat właczyła pianinio. A potem... zapdała cisza . Po chwili . głosne radosne uuu" i niesamowite brawa.
- Szlek tju - kurde miało byc thank you - ale wtopa.
Laura dała znak żebym nie szła. Ludzie domagali sie bisów.
- Jeteście w metalowym raju-!!1 - - radosne buczenie.
- I wsztyscy na raz- Stany pozdrawiają Claudię Szwester!!!
Uśmiechnęłam się, a aparat zostawiłm w aucie Sary
Głosne buczenie -radosne - - jeszcze raz bym dała popis.
- Nie puszczą cię już tak łatwo moja pannno - Rita szepnęła mi na ucho i pusciła oko. Zaczęło się . Bis.
Tym razem - byłam już świadoma . Sara miała racje. Z tego mojego pomieszania i z tego coi pisałam- sensownie się zrobiło- plus " Deuchstchland uber alles" . To będzie Hit a ja będę Królową.
Claudia Szwester pozdrawia Stany z góry. Całujcie mnie po stopach. A co !
CDN


na podstawie https://www.youtube.com/watch?v=kgVr3ufsyBQ
Ostatnio zmieniony 07 października 2021, 13:48 przez Palemona, łącznie zmieniany 12 razy.
Awatar użytkownika
jaga
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 2964
Rejestracja: 19 października 2019, 10:36
Lokalizacja: lubuskie
Złotych Pietruch: 5
Srebrnych Pietruch: 6
Brązowych Pietruch: 10
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 7

Re: Claudia Szwester - gwiazda rodzi się w bólu

Post autor: jaga »

Długo kazałaś na siebie czekać - prawie rok
Jeśli to ty jesteś tam na scenie - to gratuluje
ciekawa proza - wycinek z życia, czyli droga do sukcesu
jaga
Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19640
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Re: Claudia Szwester - gwiazda rodzi się w bólu

Post autor: Dany »

Witaj na Piszemy :)
Niestety, to opowiadanie jest nie do przyjęcia.
- Muszą zniknąć fragmenty pisane po Niemiecku. To jest portal polski i tu piszemy wyłącznie po Polsku. Można wstawić jakieś zdanie lub kilka wyrazów zaznaczając je gwiazdką, ale pod opowiadaniem musi być odnośnik z tłumaczeniem.
- Widać, że utwór ten jest tłumaczony z Niemieckiego przez internetową wyszukiwarkę, bo jest pełno błędów stylistycznych, pełno literówek, zła interpunkcja, przecinki i kropki mają niepotrzebną spację, itd.
- W opowiadaniu piszesz, że dziewczyna ma czarne włosy, krzywy nos i kuleje.
W linku, który podałaś pod opowiadaniem, że to jest: na podstawie https://www.youtube.com/watch?v=kgVr3ufsyBQ. Tam jest piękna, zgrabna blondyna. Zgadza się tylko, że włosy odgarnia co 5 sekund.

Jeśli opowiadanie nie zostanie poprawione, usunę je do Archiwum wersji roboczych.
1/literówki:leeko, angielskiegonawet, trzesąwką, kiwnęłą, dzilenicy, perskusja, powtrórka, szetp, perksuji, pierwsża, zapdała
2/ brak znaku polskiego w niektórych wyrazach np. : pieknością, utaletowanej, Siedziałysmy, bedzie, zaczełam, gadałysmy, tw twoje, skresleń, Zaśpiewac itd.
3/ Wypociny- niepotrzebnie dużą literą
jezu - powinno być dużą literą, tym bardziej że po kropce.
angielskiego., (po kropce niepotrzebny przecinek)
wziąść - piszemy wziąć
wziąśc - drugi raz ten sam błąd
teh - powinno być tej
sara - powinno być Sara
automatl przejsc Gardówkę. - co to jest?
girtaka - chyba gitara?
wsztyscy - chyba wszyscy

CDN - Cdn.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
jaga
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 2964
Rejestracja: 19 października 2019, 10:36
Lokalizacja: lubuskie
Złotych Pietruch: 5
Srebrnych Pietruch: 6
Brązowych Pietruch: 10
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 7

Re: Claudia Szwester - gwiazda rodzi się w bólu

Post autor: jaga »

I tu się zgadzam w 100% z szefową, również zwróciłam uwagę na dziewczynę
która opisujesz w niedoskonałej formie, a na filmiku widać zupełnie coś innego
ale nie chciałam, nie wiedziałam, czy mogę wspomnieć.
Co do obcojęzyczności - Dany ma rację
Ostatnio zmieniony 08 października 2021, 20:35 przez jaga, łącznie zmieniany 1 raz.
jaga
Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18138
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Re: Claudia Szwester - gwiazda rodzi się w bólu

Post autor: elafel »

Wstawić taki utwór to nieporozumienie.

Ela

Awatar użytkownika
Palemona
Posty: 6
Rejestracja: 11 grudnia 2020, 11:39

Re: Claudia Szwester - gwiazda rodzi się w bólu

Post autor: Palemona »

dzieki :)) Poprawie - ale powiedzcie czy mam sobie darować dalszą część ??
Awatar użytkownika
jaga
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 2964
Rejestracja: 19 października 2019, 10:36
Lokalizacja: lubuskie
Złotych Pietruch: 5
Srebrnych Pietruch: 6
Brązowych Pietruch: 10
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 7

Re: Claudia Szwester - gwiazda rodzi się w bólu

Post autor: jaga »

Palemona - pisz dalej, tylko popraw tę pierwszą część
jaga
Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18138
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Re: Claudia Szwester - gwiazda rodzi się w bólu

Post autor: elafel »

Koniecznie popraw zwłaszcza te napisane nie po Polsku.
Już przecież Dany napisała :
" Muszą zniknąć fragmenty pisane po Niemiecku. To jest portal polski i tu piszemy wyłącznie po Polsku. Można wstawić jakieś zdanie lub kilka wyrazów zaznaczając je gwiazdką, ale pod opowiadaniem musi być odnośnik z tłumaczeniem."

Ela

Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19640
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Re: Claudia Szwester - gwiazda rodzi się w bólu

Post autor: Dany »

Opowiadanie niepoprawione, przenoszę do Archiwum wersji roboczych :(

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

ODPOWIEDZ