Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca II/24

Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

Rozpoczynamy anonimowo konkurs- DRABBLE - w temacie "Telefon"

Hity spod czapy

Krótkie utwory dziennikarskie.


Moderator: Redakcja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owsianko
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 723
Rejestracja: 15 września 2010, 00:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Brązowych Pietruch: 1
Najlepsza proza: 3
Najciekawsza publicystyka: 5

Hity spod czapy

Post autor: Owsianko »

O jakości informacji można cięgiem i temat nie będzie wyczerpany w zasadzie nigdy. Zdarzają się w przyrodzie ochotnicy zdobywania rzetelnych informacji o świecie. Jednakże pozyskiwanie to jest utrudnione przez zalew sprzecznych i częstokroć wykluczających się wiadomości.

Zdarzają się też figury o wydrylowanych mózgach i takim osobnikom wystarcza rachowanie do stu, intratna posadka w TVP i bredzenie za opłatą. Skłonni są za odpowiednią cenę zeszmacić wszystko i wszystkich. Posiłkując się plotkami, oszczerstwami, pomówieniami, starają się być wiarygodni. A ponieważ zdają sobie sprawę, że jakaś cząstka ich plwociny przylepi się do ofiary, cieszą się jawnie i złośliwie.
*
Kiedy biorę się za czytanie wiadomości, oczekuję, że przeczytam wiadomości, a nie ploty oparte na braku sensu. To znaczy otrzymam fakty bez naddatków i pieprzenia od rzeczy. Przykładowo w dniu tym, a tym, zdarzyło się to i to. Przeczytam konkret. Nie zostanę poinformowany, że na drodze do ruiny, miglanc o podejrzanej twarzy dysydenta, kucnął pod tęczowym krzakiem w ramach rozwolnienia.

Tu zapowietrzam się z oburzenia. Czuję się skołowany faktami robiącymi wrażenie autentycznych i pogrążam się w zadumaniu o tym, jak nie jest, a jak być powinno. Z nami, z naszym rozsądkiem i bezkarnym pośpiechem w wydawaniu niszczących wyroków na drugiego człowieka. Wspominam więc czasy wolne od sklerozy. O ile pamiętam, kretynów też było zatrzęsienie, ale nie umieszczano ich na wystawie.
*
Przykładem niech będzie sytuacja Tomasza Lisa. Mówiąc językiem z magla J. Jakimowicza; wiem, bo COŚ wiem. A mówiąc swoim, nie mam bladego pojęcia, jakim jest rzeczywiście; z jednej strony docierają mi do oka i ucha wieści o jego wulgarnych poczynaniach, z drugiej, znam faceta z telewizji oraz prasy, w których to przekaziorach zachowywał się przyzwoicie. Oczywiście, na wizji. Bo po zgaszeniu jupiterów, nie mam pojęcia. Ale też nie mam powodu przypuszczać, że zmieniał się w obyczajowego wampira. Ale też nie mam argumentów, by dawać wiarę jego zaprzeczeniom.
*
Obiektami medialnego ataku zostało wielu. Ostatnio Mann, a jeszcze ostatniej, Orłoś, niemalowane persony TVP z ludzką twarzą. Zasłużeni dla kultury, co już powoduje wściekłość w szeregach moralnych analfabetów z kurwizji.

Komu zatem wierzyć, w co ufać, gdy człowiek przez lata uchodzący za uczciwego, okazuje się znienacka kanalią? A ludzi winnych bez dwóch zdań, tak lekko przychodzi zmienić w kryształy i brylanty?
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2022, 14:04 przez Owsianko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19642
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Re: Hity spod czapy

Post autor: Dany »

Ja nie wierzę i nie przyjmuję do wiadomości plotek z życia vipów. Ostatnio rozpisują się o E. Górniak, że ma przekazy od kosmitów, że ostrzega przed jaszczuroludźmi. "Są wśród nas". Jeśli to prawda, jeśli ona tak uważa, to niech sobie tak uważa, to jej problem.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18138
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Re: Hity spod czapy

Post autor: elafel »

Każdy powinien mieć swój rozum, a media (wszystkie bez wyjątku) naginają prawdę na swoją stronę.

Ela

Awatar użytkownika
Owsianko
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 723
Rejestracja: 15 września 2010, 00:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Brązowych Pietruch: 1
Najlepsza proza: 3
Najciekawsza publicystyka: 5

Re: Hity spod czapy

Post autor: Owsianko »

elafel
co rozum ma wspólnego z wiarą?
Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19642
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Re: Hity spod czapy

Post autor: Dany »

Koniec miesiąca, utwór przenoszę do Publicystyki. Tam też można czytać, komentować i odpowiadać na komentarze.
Pozdrawiam Autora :)

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

ODPOWIEDZ