Wierszem Miesiąca III/24 został utwór Baśń wyszeptana o Poezji - Autsajder1303

Najlepszym anonimowym opowiadaniem został utwór - "Pani Basia" - jaga

Fitness (drabble)*

Tutaj wstawiamy teksty (nie wstawiamy obrazków). Mamy kilkanaście dni na ewentualne poprawki. Później tekst jest przenoszony do właściwego działu lub czeka dalej na wprowadzenie niezbędnych poprawek. Maksymalny czas na wniesienie zmian wynosi 1 miesiąc. Następnie, w przypadku braku poprawek, utwór jest przenoszony do archiwum, gdzie będzie przechowywany przez rok.
(Emotikony przy tytule, zarezerwowane są do utworów konkursowych. Czerwony oraz podobne kolory tekstu, są zarezerwowane na potrzeby redakcji.)


Moderator: Redakcja

Regulamin forum

Tutaj wstawiamy teksty (nie wstawiamy obrazków). Mamy kilkanaście dni na ewentualne poprawki. Później tekst jest przenoszony do właściwego działu lub czeka dalej na wprowadzenie niezbędnych poprawek. Maksymalny czas na wniesienie zmian wynosi 1 miesiąc. Następnie, w przypadku braku poprawek, utwór jest przenoszony do archiwum, gdzie będzie przechowywany przez rok.
(Emotikony przy tytule, zarezerwowane są do utworów konkursowych. Czerwony oraz podobne kolory tekstu, są zarezerwowane na potrzeby redakcji.)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zdzisław
Autor/ka
Posty: 359
Rejestracja: 28 stycznia 2024, 18:10

Fitness (drabble)*

Post autor: Zdzisław »

– Bożenka, chyba ruski rok się nie widziałyśmy! Pięknie wyglądasz...

– Kaśka, ty mnie nie denerwuj, dobrze? Zapisałam się pół roku temu na fitness, jeszcze im co miesiąc własne pieniądze przelewam, i co?! No, sama popatrz!

– Widzę, widzę, hi, hi...

–Taka z ciebie koleżanka?! Jeszcze się śmiejesz?! Lato się zbliża, a ja zamiast schudnąć jeszcze dwa kilo przybrałam! Te siłownie i fitnessy to jedno wielkie naciągactwo!

– To po co płacisz? Ja bym przestała.

– Masz rację. Jeszcze dziś pójdę do nich i zażądam, aby oddali moje pieniądze. Tak powiem tym oszustom, że im w pięty pójdzie! Tylko się dowiem, gdzie jest to fitness…
---
*inspiracja zasłyszanym
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2024, 12:07 przez Zdzisław, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie uznaję różnic wynikających z płci…
oprócz wynikających z płci.
Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19834
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Re: Fitness (drabble)*

Post autor: Dany »

Hi hi... To jest chyba z serii kawałów o blondynkach.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
Zdzisław
Autor/ka
Posty: 359
Rejestracja: 28 stycznia 2024, 18:10

Re: Fitness (drabble)*

Post autor: Zdzisław »

Dany pisze: 11 kwietnia 2024, 11:44 Hi hi... To jest chyba z serii kawałów o blondynkach.
Nie wiem, ja się nie znam. Tylko zasłyszałem i z tego drabble napisałem :P
Nie uznaję różnic wynikających z płci…
oprócz wynikających z płci.
Awatar użytkownika
Gelsomina
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 5991
Rejestracja: 17 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Łódź
Złotych Pietruch: 2
Srebrnych Pietruch: 4
Brązowych Pietruch: 1
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 1
Honorowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 9
Najlepsza proza: 0

Re: Fitness (drabble)*

Post autor: Gelsomina »

W takim razie nie myliłam się co do Twojego autorstwa drabble na konkurs. Nie jestem odbiorcą takich tekstów, nie podobają mi się, a wręcz odstręczają.
Wyeliminowałabym tamto drabble z konkursu, ale nie mam takich kompetencji.
Jeżeli coś jest dla ciebie bardzo trudne, nie sądź, że to jest niemożliwe dla człowieka w ogóle. Owszem, miej to przekonanie, że co jest możliwe dla człowieka i zwykłe, to i dla ciebie jest możliwe do osiągnięcia.

Marek Aureliusz
Awatar użytkownika
Zdzisław
Autor/ka
Posty: 359
Rejestracja: 28 stycznia 2024, 18:10

Re: Fitness (drabble)*

Post autor: Zdzisław »

Gelsomino, nie wiem, o czym piszesz.
To jest mój jedyny chyba tekst na mnóstwo napisanych, w którym się zainspirowałem zasłyszanym. Spodobała mi się scenka.
PS. Jakbyś nie zauważyła - zaznaczyłem, że "z inspiracji".
PS 2. Natomiast zdarzenia/dykteryjki z historii czasem wykorzystuję w swoich miniaturkach, gdyż to ciekawsza i łatwiejsza forma, aby ludzi zainteresować minionymi dziejami. Łatwiej ją uczniowie przyswajali.

Tak że - nie rzucaj słowami pochopnie, abyś później nie musiała się z nich wycofywać. Czasem "milczenie jest złotem".
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2024, 10:11 przez Zdzisław, łącznie zmieniany 3 razy.
Nie uznaję różnic wynikających z płci…
oprócz wynikających z płci.
Awatar użytkownika
Gelsomina
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 5991
Rejestracja: 17 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Łódź
Złotych Pietruch: 2
Srebrnych Pietruch: 4
Brązowych Pietruch: 1
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 1
Honorowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 9
Najlepsza proza: 0

Re: Fitness (drabble)*

Post autor: Gelsomina »

Cóż... Nie będę się wycofywać, bo mam przesłanki, żeby tak sądzić. Te dwa drabble są bardzo do siebie podobne stylem i inspiracją. Jeśli się pomyliłam, trudno. Nie ujmuje to ani mnie, ani Tobie, i przede wszystkim nie zmienia to mojego zdania na temat takiej twórczości.
Tu masz kolejny z inspiracji
https://piszemy.pl/viewtopic.php?f=78&t=20142
Jeżeli coś jest dla ciebie bardzo trudne, nie sądź, że to jest niemożliwe dla człowieka w ogóle. Owszem, miej to przekonanie, że co jest możliwe dla człowieka i zwykłe, to i dla ciebie jest możliwe do osiągnięcia.

Marek Aureliusz
Awatar użytkownika
tcz
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 3338
Rejestracja: 30 maja 2018, 22:34
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Złotych Pietruch: 9
Srebrnych Pietruch: 3
Brązowych Pietruch: 6
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 1

Re: Fitness (drabble)*

Post autor: tcz »

Zabawny drabble, i nie wnikam czy napisany z inspiracji, czy bez.:)

Tadeusz

Awatar użytkownika
grazyna
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 1144
Rejestracja: 26 sierpnia 2020, 23:42
Lokalizacja: Gorzów wlkp
Złotych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 4

Re: Fitness (drabble)*

Post autor: grazyna »

kawał jak kawał, można przeczytać i się uśmiechnąć:):)
Grażyna
Awatar użytkownika
tcz
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 3338
Rejestracja: 30 maja 2018, 22:34
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Złotych Pietruch: 9
Srebrnych Pietruch: 3
Brązowych Pietruch: 6
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 1

Re: Fitness (drabble)*

Post autor: tcz »

Gelsomina pisze: 11 kwietnia 2024, 13:47 W takim razie nie myliłam się co do Twojego autorstwa drabble na konkurs. Nie jestem odbiorcą takich tekstów, nie podobają mi się, a wręcz odstręczają.
Wyeliminowałabym tamto drabble z konkursu, ale nie mam takich kompetencji.
Gelsi,
A jednak się myliłaś, to ja jestem autorem tego konkursowego drabble, który Cię tak zacietrzewił.
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2024, 06:55 przez tcz, łącznie zmieniany 1 raz.

Tadeusz

Awatar użytkownika
Gelsomina
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 5991
Rejestracja: 17 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Łódź
Złotych Pietruch: 2
Srebrnych Pietruch: 4
Brązowych Pietruch: 1
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 1
Honorowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 9
Najlepsza proza: 0

Re: Fitness (drabble)*

Post autor: Gelsomina »

Napisałam też, ze na dwoje babka wróżyła :) Resztę napiszę u Ciebie, bo trudno napisać, że pod Twoim utworem.
Jeżeli coś jest dla ciebie bardzo trudne, nie sądź, że to jest niemożliwe dla człowieka w ogóle. Owszem, miej to przekonanie, że co jest możliwe dla człowieka i zwykłe, to i dla ciebie jest możliwe do osiągnięcia.

Marek Aureliusz
Awatar użytkownika
tcz
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 3338
Rejestracja: 30 maja 2018, 22:34
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Złotych Pietruch: 9
Srebrnych Pietruch: 3
Brązowych Pietruch: 6
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 1

Re: Fitness (drabble)*

Post autor: tcz »

Gelsomina pisze: 13 kwietnia 2024, 10:16 Napisałam też, ze na dwoje babka wróżyła :)
Napisałaś, ale nie tutaj.
Tutaj zwracasz się do Zdzisława.
Tak więc Twój komentarz jest tu w dwójnasób nie na miejscu - nie ten adresat i nie ten drabble.
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2024, 14:05 przez tcz, łącznie zmieniany 4 razy.

Tadeusz

Awatar użytkownika
Gelsomina
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 5991
Rejestracja: 17 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Łódź
Złotych Pietruch: 2
Srebrnych Pietruch: 4
Brązowych Pietruch: 1
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 1
Honorowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 9
Najlepsza proza: 0

Re: Fitness (drabble)*

Post autor: Gelsomina »

Gelsomina pisze: 11 kwietnia 2024, 13:47 W takim razie nie myliłam się co do Twojego autorstwa drabble na konkurs. Nie jestem odbiorcą takich tekstów, nie podobają mi się, a wręcz odstręczają.
Wyeliminowałabym tamto drabble z konkursu, ale nie mam takich kompetencji.
Nie wypieram się tych słów, pozostaną tu, dokąd będzie Piszemy. Miałam prawo tak sądzić, to moje prawo, a Tobie nic do tego. Nie popełniłam zbrodni, więc bądź łaskaw się ode mnie odstosunkować, okej? Piszecie bardzo podobnie, używacie tych samych rekwizytów, takie były moje przesłanki, a że okazało się inaczej, tak bywa. Nieraz człowiek się pomylił, obstawiając autora anonimowego konkursu. Pozdrawiam i bez odbioru pod tekstem Zdzisława. Chcesz czegoś ode mnie, napisz u mnie albo u siebie. Chętnie odpowiem. Dany niestety będzie musiała później zrobić porządek, ale ja żadnego słowa się nie wyprę i żadnego nie żałuję. Tyle.
Jeżeli coś jest dla ciebie bardzo trudne, nie sądź, że to jest niemożliwe dla człowieka w ogóle. Owszem, miej to przekonanie, że co jest możliwe dla człowieka i zwykłe, to i dla ciebie jest możliwe do osiągnięcia.

Marek Aureliusz
Awatar użytkownika
Zdzisław
Autor/ka
Posty: 359
Rejestracja: 28 stycznia 2024, 18:10

Re: Fitness (drabble)*

Post autor: Zdzisław »

Gelsomino - krótko: pomylić się można, ale chodzi o formę takiego komentarza i jak się człek zachowa po stwierdzeniu błędu. Czy dalej chce tkwić i drążyć, czy też potrafi zakończyć i definitywnie zamknąć sprawę, aby wszyscy uznali ją - za niepotrzebną, ale już niebyłą.

Na tym ja kończę.
Nie uznaję różnic wynikających z płci…
oprócz wynikających z płci.
ODPOWIEDZ