Wierszem Miesiąca III/24 został utwór Baśń wyszeptana o Poezji - Autsajder1303

Najlepszym anonimowym opowiadaniem został utwór - "Pani Basia" - jaga

Rozpoczynamy nowy konkurs o Złotą Pietruchę w temacie - "psota"

Co czyni ciebie martwym?

Tutaj wstawiamy teksty (nie wstawiamy obrazków). Mamy kilkanaście dni na ewentualne poprawki. Później tekst jest przenoszony do właściwego działu lub czeka dalej na wprowadzenie niezbędnych poprawek. Maksymalny czas na wniesienie zmian wynosi 1 miesiąc. Następnie, w przypadku braku poprawek, utwór jest przenoszony do archiwum, gdzie będzie przechowywany przez rok.
(Emotikony przy tytule, zarezerwowane są do utworów konkursowych. Czerwony oraz podobne kolory tekstu, są zarezerwowane na potrzeby redakcji.)


Moderator: Redakcja

Regulamin forum

Tutaj wstawiamy teksty (nie wstawiamy obrazków). Mamy kilkanaście dni na ewentualne poprawki. Później tekst jest przenoszony do właściwego działu lub czeka dalej na wprowadzenie niezbędnych poprawek. Maksymalny czas na wniesienie zmian wynosi 1 miesiąc. Następnie, w przypadku braku poprawek, utwór jest przenoszony do archiwum, gdzie będzie przechowywany przez rok.
(Emotikony przy tytule, zarezerwowane są do utworów konkursowych. Czerwony oraz podobne kolory tekstu, są zarezerwowane na potrzeby redakcji.)

ODPOWIEDZ
Memento_Nocturne
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwietnia 2024, 23:00

Co czyni ciebie martwym?

Post autor: Memento_Nocturne »

Co czyni ciebie martwym?

Co czyni ciebie martwym? Skoro nierozłącznie od miesięcy władasz moimi myślami, co w skutku daje ci panowanie nad moimi działaniami czy emocjami, odbierając mi moją autonomię, moją niezależność – na początku odebrałeś swoje życie, a teraz próbujesz odebrać życie mi? Nie oszukujmy się, jesteś przy mnie bliżej niż kiedykolwiek wcześniej, obcy. Twoje ciało fizyczne i twoja tożsamość może i są nieżywe – ale wspomnienia, niespełnione obietnice, prawdę, którą przede mną skrywałeś czy pytania, na które nie uzyskam już odpowiedzi będą żywe, tak długo, jak żywa będę ja. Cząstka ciebie będzie egzystowała, dopóki ostatnia Ci bliska osoba przestanie istnieć – wtedy będziesz całkowicie martwym, zapomnianym.
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2024, 23:58 przez Dany, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19832
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Re: Co czyni ciebie martwym?

Post autor: Dany »

Pisałaś do mnie, żeby skomentować Twój pierwszy wiersz, ale ja tu nie widzę wiersza, tylko kawałek prozy. Czy rozjechały się Tobie, podczas kopiowania wersy? Jeśli tak, to po prawej stronie, na górze, masz ołóweczek, możesz nim edytować utwór i poprawić.


Ukochany podmiotu lirycznego, chyba zmarł, ale dopóki żyje choć jedna bliska mu osoba, która będzie o nim pamiętała, tak długo będzie żył. Jak wszyscy odejdą, to zginie pamięć po nim, wtedy ostatecznie będzie martwy.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18279
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Re: Co czyni ciebie martwym?

Post autor: elafel »

Trudno ten tekst nazwać wierszem. Według mnie jest to proza.
Można przerobić na wiersz, ale wymagałoby to cięcia.
Witam na portalu i pozdrawiam :)

Ela

Awatar użytkownika
Gelsomina
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 5992
Rejestracja: 17 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Łódź
Złotych Pietruch: 2
Srebrnych Pietruch: 4
Brązowych Pietruch: 1
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 1
Honorowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 9
Najlepsza proza: 0

Re: Co czyni ciebie martwym?

Post autor: Gelsomina »

Witaj na portalu :)
Ci, których straciliśmy, a byli dla nas ważni, są z nami do końca życia. Można powiedzieć zatem, że żyją w nas, wywierają wpływ na nasze działania, myśli. I będzie tak aż do śmierci, jak w małżeńskiej przysiędze.
Tekst jest prosty w odbiorze, ale przywołuje wspomnienia, pobudza myśli do zatoczenia koła nad tym, co było i jest nadal.
Trochę jeszcze warto nad nim popracować, np., wyeliminować nadmiar zaimków osobowych. Od dawna piszesz? Co lubisz tworzyć bardziej - prozę czy wiersze?
Jeżeli coś jest dla ciebie bardzo trudne, nie sądź, że to jest niemożliwe dla człowieka w ogóle. Owszem, miej to przekonanie, że co jest możliwe dla człowieka i zwykłe, to i dla ciebie jest możliwe do osiągnięcia.

Marek Aureliusz
Awatar użytkownika
jaga
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 3054
Rejestracja: 19 października 2019, 10:36
Lokalizacja: lubuskie
Złotych Pietruch: 5
Srebrnych Pietruch: 6
Brązowych Pietruch: 10
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 7
Najlepsza proza: 1

Re: Co czyni ciebie martwym?

Post autor: jaga »

natarczywe myśli i silne emocje - tak odbieram
jaga
ODPOWIEDZ