Zapraszamy do głosowania o Kryształową Dynię

Przeniesione komentarze nie na temat - spod wiersza jagi- przemijanie

Przy kuflu lub filiżance, luźno i niekoniecznie na temat.

Moderator: Redakcja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 22

Przeniesione komentarze nie na temat - spod wiersza jagi- przemijanie

Post autor: Dany »

Serpentina_Lindhorst
Pisze:

Nadworny Poeta, pisząc koniec swej próby interpretacji, aż zapomniał, co stwierdził na początku. Mógł, każdemu się zdarza.

Andrzej Poeta pisze: ↑13 października 2023, 16:19
Czyżby podmiot liryczny nie chciał zgodzić się na szczęście w swoim życiu i w gniewie zgniótł receptę? Nie wiem – może Ty Jago dasz mi na te pytanie odpowiedź.

Andrzej Poeta pisze: ↑13 października 2023, 16:19
Według mnie liść jest podmiotem lirycznym.

Co za sztuka słowa i myśli!
Sorry Jago!
Oprócz naturalnego rozumienia i wyobraźni istnieje jeszcze coś takiego jak

LITERATUROZNAWSTWO.

To jest dziedzina wiedzy.
Ta nie przychodzi do nikogo jako objawienie Boże.
Wiedzę trzeba zdobyć!
Sorry Dany! Trudno mi wytrzymać, jak czytam takie bzdury o podmiotach lirycznych, animizacjach (mój wewnętrzny liść ryczy we mnie, a moja recepta została doszczętnie zgnieciona), "nieograniczeniach w umyśle, wierzeniach, poglądach, teoriach i prawdach życiowych".

Nijak tu do niczego! Portal edukacyjny- portalem edukacyjnym, ale to, to już dno. Płakać się chce!

Więc najlepiej i już nic nie czytać. Poważnie na wszystko pozwolić i zmilczeć?

Sorry nie po to studiowałam germanistykę, literaturoznawstwo i filozofię, by tu tracić czas. PA! Żegnam!
////////////////////////////////////////////////
autor: Andrzej Poeta
Serpentino - jesteś osobą wykształconą. Oczekuje się od takiej osoby wysokiej kultury osobistej i szacunku dla innych ludzi (w tym oczywiście dla Nas na portalu). Nie podoba mi się Twój komentarz i pisanie na portalu, że piszę bzdury.
///////////////////////////////////////////////////
autor: Gelsomina » 15 października 2023, 12:00
Liść podmiotem lirycznym i na dodatek zgniata receptę. Andrzeju Poeto, Twoja wyobraźnia nie zna granic.
Przeczytaj, proszę, komentarz Dany, a może jednak zmienisz zdanie :)
///////////////////////////////////////
autor: Andrzej Poeta » 15 października 2023, 13:02
Gelsomino, może masz rację. Każdy na Piszemy może zrozumieć wiersz Jagi inaczej. Jak chodzi o moją wyobraźnię, to jest ograniczona, bo jestem tylko człowiekiem. Cieszę się za miły komplement :D
////////////////////////////////////
autor: Dany » 16 października 2023, 15:27
Andrzeja komentarz był skierowany do jagi i tylko jaga powinna na niego odpowiedzieć.
Nie można kopiować wypowiedzi komentatora i dyskutować na jego temat.
- komentarze powinny być konstruktywne, dotyczące utworu, a nie innego komentującego, z ograniczoną ilością off topu.
//////////////////////////////////////
autor: Gelsomina » 16 października 2023, 21:54
Moim zdaniem dobrze jest porozmawiać o wierszu, o tym, co myślą i jak interpretują go inni, zgodzić się lub nie, wyrazić swój punkt widzenia. Czasem nie da się tego bez skomentowania czyjegoś komentarza.
Dzięki temu też można się wiele nauczyć.
///////////////////////////////////////////
autor: Dany » 16 października 2023, 22:47
Można wypowiedzieć swoje zdanie, ale nie przytaczać komentatora słów i nie wyśmiewać się z jego interpretacji. Każdy ma prawo wypowiedzieć się, co myśli, bez obawy, że zostanie wyśmiany.
To jaga powinna powiedzieć mu, czy dobrze interpretuje, czy nie trafił.
////////////////////////////
autor: Serpentina_Lindhorst » 17 października 2023, 00:01
To nie wyśmiewanie jego osoby. To błędne koło. Pozostawianie człowieka w przekonaniu, że coś ma sens, jeśli takiego nie ma! Jak daleko to ma zajść? Aż zacznie pisać rozprawy filozoficzne?
Stworzyłaś tu Dany bańkę mydlaną, ale taką złudną. Obojętnie, co napisze, to przejdzie. Nawet kompletna bzdura.
Cóż, powinnam już dawno spasować. Nie dogadamy się.

Prawda przestaje być prawdą. Ja mam przywdziać maskę i bawić się w jakąś fałszywą grę. Nie potrafię!
///////////////////////////////////////////
autor: Dany » 17 października 2023, 14:25
Piszesz Serpentino, że to nie jest wyśmiewanie jego osoby, ale ja nie mówiłam, że wyśmiewasz Andrzeja osobę, ale że wyśmiewasz jego komentarz, pod nieswoim utworem. On to pisał do jagi.
Ja też widziałam tę nieszczęsną interpretację, i mnie rozbawiła. Jednak to Jadzia powinna mu napisać, że np. "pożółkłe myśli" to nie liść, tylko starość, że ten wiersz nie jest o porze roku, tylko o przemijaniu, o jesieni życia.
//////////////////////////////////////////////
autor: Gelsomina » 18 października 2023, 11:13
Niestety nie studiowałam literaturoznawstwa ani polonistyki, a jednak coś tam piszę, choć nie twierdzę, że mi to dobrze wychodzi. Twórczość innych odbieram intuicyjnie i albo na mnie działa, albo nie. Wiele się można nauczyć, obcując z twórczością innych, nie mam tu na myśli tylko wierszy i prozy na portalach. Na portalach mamy postawioną poprzeczkę naprawdę wysoko, staramy się, zwracamy uwagę na wszystko. W czytanych przeze mnie książkach, wydanych przez znane wydawnictwa, na sporo rzeczy, które tu tępimy, nawet nie zwracają uwagi. To nie znaczy, żeby się nie starać, ale żeby ciut odpuścić, bo nie można kogoś uczyć, zmieniać na siłę. To jakby go tępić, wręcz mobbingować i właśnie ośmieszać. Przez takie coś ludzie odchodzą z portali, a niektórzy może nawet przestają pisać. Też doświadczyłam nagonki, a i sama pewnie nieraz sprawiłam, że ktoś poczuł się źle. Nie jestem aniołkiem 😉Nie o to chodzi, żeby głaskać tylko po głowie. Krytykujmy, ale tak, żeby nie robić z kogoś kompletnego durnia i nieuka.
Andrzej Poeta, co widać ostatnio,, zaczął się starać. Zaczął zmieniać swój wiersz pod wpływem komentarzy, co mnie bardzo ucieszyło.
Przyznam, że niekiedy dobrze się bawię, czytając jego teksty czy komentarze, co pewnie nie za dobrze o mnie świadczy. 🙃
W każdym razie czytajmy, piszmy, komentujmy i róbmy to, jak najlepiej potrafimy, wkładając w to wiedzę, ale też wrażliwość na drugiego człowieka.
///////////////////////////////////////////////
autor: Serpentina_Lindhorst » 18 października 2023, 11:58

Pięknie to wszystko ujęłaś. Rozumiem, że mi zarzucasz mobbing, nagonkę i niewrażliwość. No i to, że oficjalnie napisałam, że studiowałam literaturoznawstwo, czyli chwalenie się. Tak, Allgemeine und Vergleichende Literaturwissenschaft. Trudno.

Nie będę tu jednak, pod wierszem Jagi rozwijać tematu. Wybacz.
//////////////////////////////////////////////
autor: Gelsomina » 18 października 2023, 16:48
O święta niewinności 😆
A tak w ogóle: co odczytałaś to Twoje.
//////////////////////////////////////////
autor: Serpentina_Lindhorst » 18 października 2023, 17:04
Tak, umiesz grać niewinną. Dziękuję. Wybacz, nie mam czasu na dyskusje na tym poziomie.
////////////////////////
autor: Gelsomina » 18 października 2023, 17:09
Sorry nie po to studiowałam germanistykę, literaturoznawstwo i filozofię, by tu tracić czas. PA! Żegnam!

To nie jest zwyczajne chwalenie się, tylko pokazanie, że się jest od kogoś lepszym.

Co odczytałam to moje😆
Żegnam, bo nie mam ochoty tracić czasu na takie dyskusje. Napisałam już wszystko.
/////////////////////////////////////////
autor: Gelsomina » 18 października 2023, 17:10
O niewinności to było o Tobie.
Wiesz cieszę się, że nie odpowiedziałam na Twoje pytania. Nie grałam, powiedziałam wprost, że nie chcę. I dobrze zrobiłam.
Żegnam.
/////////////////////////
autor: tcz » 18 października 2023, 18:58
Ładny jest Jagi wiersz "Przemijanie",
a te off topy, jak "Na straganie". :)
autor: Lotta » 18 października 2023, 19:01
Tcz, świetne podsumowanie:)
autor: Dany » 19 października 2023, 13:06
Tadeusz i Lotta się wtrącili,
więc do "straganu" dołączyli.

Prosiłam o koniec z off- topem, więc Wasz wpis już tu był niepotrzebny.
Zamykam stronę.
//////////////////////////////////
Ostatnio zmieniony 20 października 2023, 14:37 przez Dany, łącznie zmieniany 2 razy.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
jaga
Autor/ka zasłużony/a
Złotych Pietruch: 5
Srebrnych Pietruch: 6
Brązowych Pietruch: 10
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 7

Re: Przeniesione komentarze nie na temat - spod wiersza jagi- przemijanie

Post autor: jaga »

Doskonały pomysł