Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

W konkursie na najciekawsze drabble zwyciężył utwór "sierota" - Gelsomina

Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca III/24

Człowiek - istota religijna?

Tematy poważne bardziej niż mniej.
Ogłoszenia, informacje i wypowiedzi użytkowników.

Moderator: Redakcja

Pravuslamia

Post autor: Pravuslamia »

Więc ich problem załatwi niewiara? Nie wierzysz w swojego boga- nie masz kogo się bać.

Sam strach być może nie zniknie. Ale z jego powodu nie będziesz czuł powinności np. łażenia do jakiegoś budynku co tydzień.

Nie, nie są zamknięte, jeżeli żałuje wszystkich grzechów, również tego, że był ciotą (co wg chrz. jest grzechem/poniekąd).

nie, nie poniekąd. Jest grzechem. Dla mnie to są bzdury, zauważ i nie interesuje się tym, kto moze a kto nie iść do nieba ... hehe
Jednak tak wpierają ludziom i tak większość ludzi wierzy.
Widzisz - mówisz, że bóg nie napisał tego, bóg nie powiedział tego, tak bóg nie uważa... Ale skąd wiesz o bogu? Skąd wiesz jaki on jest jeśli właśnie nie od LUDZI. Od ludzi, którzy żyli tysiące lat przed nami. I zmierz swój rozmiar inteligencji - uparcie wierzysz w rzecz, którą wymyślono bardzo dawno, która nie jest 100% potwierdzona.

Masz niezły stosunek do ludzi

Tak, wiem. :)

Lekarza też się wstydzisz?
Dla chrześcijan to tylko pośrednik, nie jemu się spowiadasz.

Lekarz leczy nasze ciało i umysł. A facet w konfesjonale co robi? Słucha, potakuje, mówi jakiś to był niedobry. Hmm, jeśli nie masz przyjaciół to to moze być nawet pocieszające...
A co do tego, że on jest tylko pośrednikiem... hehehe, tak, rozumiem.

Więc skończ wywyższać logikę. Denerwują twoje nastroje na zmianę zdania

to czytaj uważnie co piszę.

Więc nie oskarżaj księży, kiedy sama nie możesz nic udowodnić, a wyzywasz.

TO akurat był żałosny komentarz... Ja nie wmawiam ludziom, że coś istnieje, jak już to napomknę komuś, że w coś "wierzę" bądź "wiem, że to istnieje". Jednak nie narzucam swoich poglądów i nie mówię innym co mają robić. Jeśli wierzysz w boga - a wierz sobie! Ja w niego nie wierzę i uważam, że to kompletna bzdura. I nikt mi nie zabroni tego przyznać.

A, no jak chcesz swoją prywatną teoryjkę wciskać jako dogmat, to gdzie tu jest podstawowa uczciwość intelektualna?

po pierwsze, nie jest to "prywatna teoryjka" jak to pięknie określiłeś ;] po drugie - piszę jak mi się żywnie podoba, to jest forum, nie jakaś ważna konferencja, trochę kpiny nie zaszkodzi ;]

No cóż, zdaniem niektórych ziemia jest płaska.

No i zdaniem niektórych istnieje bóg :D

Chrystus jest realistą

O boru... Chrystus był ŻYDEM!

Pisali to ludzie a nie aniołowie, jeszcze raz chciej wziąć pod uwagę. Ludzie żyjący w konkretnym czasie i w konkretnym środowisku, obyczajach itp

No brawo, wreszcie jakiś postęp! A kto wymyślił boga, no kto? :D

Awatar użytkownika
supp
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 687
Rejestracja: 21 marca 2008, 13:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: supp »

Ta dyskusja przechodzi w bezsens.

Co ma tonąć - nie zawiśnie.

Nie będę się tłumaczył.
Rozmowy ze stwórcą są dobre na kaca.

Pravuslamia

Post autor: Pravuslamia »

Ta dyskusja przechodzi w bezsens.

Cóż, to dało się przewidzieć :)

Awatar użytkownika
greeley
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1130
Rejestracja: 19 czerwca 2007, 22:02
Lokalizacja: skądinąd
Złotych Pietruch: 3
Srebrnych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 5
Honorowych Dyń: 1
Limerykowy Król: 1

Post autor: greeley »

po pierwsze, nie jest to "prywatna teoryjka" jak to pięknie określiłeś

No fakt, jeszcze paru ją wyznaje he he.

O boru... Chrystus był ŻYDEM!

To już nie może być realistą?

No brawo, wreszcie jakiś postęp!

Nigdy nie twierdziłem inaczej, nie przeczy to natchnieniu.

„Grafoman to ktoś, kto poszerza naszą mapę myśli, okazuje się bowiem ,że można pisać zupełnie inaczej” - Napis, który Greeley każe umieścić na swoim nagrobku, licząc na zdrowaśkę ze strony przypadkowego przechodnia.

Awatar użytkownika
fileo
Autor/ka
Posty: 64
Rejestracja: 22 marca 2008, 06:34
Lokalizacja: Jesionka

Post autor: fileo »

Do greeley'a i suppa

Załączniki
150px-Trolls.jpg
150px-Trolls.jpg (6.34 KiB) Przejrzano 19062 razy
Awatar użytkownika
greeley
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1130
Rejestracja: 19 czerwca 2007, 22:02
Lokalizacja: skądinąd
Złotych Pietruch: 3
Srebrnych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 5
Honorowych Dyń: 1
Limerykowy Król: 1

Post autor: greeley »

Fileo weź jakieś proszki na wstrzymanie i nie wcinaj się jak nie masz nic mądrego do powiedzenia. A jeśli komuś zarzucasz trollowanie, to najpierw poczytaj dobrze posty. Jeżeli każdą dyskusję będziemy nazywać trollowaniem, to po co są fora dyskusyjne. Mam wrażenie, że niektórzy tylko po to zabierają głos, żeby się pochwalić, że znają takie słowa jak troll. No to w takim razie niech ci będzie, jestem starym obrzydliwym trollem. Ulżyło?

[ Dodano: 27 Marzec 2009, 08:36 ]
Do Pravuslamii

I zmierz swój rozmiar inteligencji - uparcie wierzysz w rzecz, którą wymyślono bardzo dawno, która nie jest 100% potwierdzona.

Wiara nie jest wiedzą; nie można uparcie wierzyć w rzecz, która jest na 100% potwierdzona.

„Grafoman to ktoś, kto poszerza naszą mapę myśli, okazuje się bowiem ,że można pisać zupełnie inaczej” - Napis, który Greeley każe umieścić na swoim nagrobku, licząc na zdrowaśkę ze strony przypadkowego przechodnia.

Awatar użytkownika
Przemysław Piotrowicz
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1377
Rejestracja: 01 marca 2008, 22:01
Lokalizacja: z południa
Wierszy miesiąca: 2

Post autor: Przemysław Piotrowicz »

Panie Fileo nie życzę sobie takiego zachowania wobec dyskutujących użytkowników.

Awatar użytkownika
fileo
Autor/ka
Posty: 64
Rejestracja: 22 marca 2008, 06:34
Lokalizacja: Jesionka

Post autor: fileo »

Dobrze. Już nie będę.
Przepraszam.

Wróciłem :D
tomek
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 1438
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 21:23
Lokalizacja: stołeczne miasto Poznań
Wierszy miesiąca: 1

Post autor: tomek »

"Jeżeli nie daj boże pan bóg jest to chwała bogu
Jeżeli jednak pana boga nie ma to niech nas ręka boska broni" - jakoś tak to leciało

„demokracja nie ma nic wspólnego z wolnością. Jest to łagodny wariant komunizmu”

Awatar użytkownika
Kazik42
Emeryt/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 12 stycznia 2008, 21:18
Lokalizacja: Lublin
Najlepsza proza: 2

Post autor: Kazik42 »

Zdaniem wybitnego rosyjskiego reżysera Tarkowskiego " Największym zagrożeniem ludzkości nie jest bomba atomowa ani inżynieria genetyczna, czy ocieplenie klimatu, tylko to, że umrze ostatni wierzący człowiek i to będzie nasz definitywny koniec." Ponieważ ponoć, ostatnim czasy, ludzie wierzący wymierają "jak muchy" być noże niebawem przekonamy się o tym.

Awatar użytkownika
supp
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 687
Rejestracja: 21 marca 2008, 13:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: supp »

Kazik42 pisze:

Zdaniem wybitnego rosyjskiego reżysera Tarkowskiego " Największym zagrożeniem ludzkości nie jest bomba atomowa ani inżynieria genetyczna, czy ocieplenie klimatu, tylko to, że umrze ostatni wierzący człowiek i to będzie nasz definitywny koniec." Ponieważ ponoć, ostatnim czasy, ludzie wierzący wymierają "jak muchy" być noże niebawem przekonamy się o tym.

Jestem świeżo (jakieś 5 min.) po obejrzeniu Ofiarowania. Za dużo słów naraz się pcha więc lepiej zamilknę.

Co ma tonąć - nie zawiśnie.

Nie będę się tłumaczył.
Rozmowy ze stwórcą są dobre na kaca.

Awatar użytkownika
schizm
Autor/ka
Posty: 13
Rejestracja: 23 lipca 2009, 18:01
Lokalizacja: warszawa

Post autor: schizm »

Krótko i na temat...Jestem ateistą, kobiet i pacierza nie odmawiam...:)

W pożądań mrocznych bramach...

Awatar użytkownika
Moni
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 151
Rejestracja: 13 lipca 2009, 23:45
Lokalizacja: Massachusetts

Post autor: Moni »

Moim mottem przez życie, jest "karma", która jest przyczyną- cokolwiek zrobisz to 3 x do ciebie wróci i to dobro i to zło. Mój Bóg ma wiele imion ( prawdziwy Bóg nie dba jak go nazywasz,, czy Allahem, Buddą, Chrystusem, Ra, Jahwe, Zeusem, Kosmiczną Mocą czy Stworzycielm Wszechświata , sedno jest abyś był dobrym człowiekiem ),w sumie Bóg to Energia i od nas zależy czy chcemy aby była pozytywna czy negatywna. Amen ;)

Ostatnio zmieniony 05 września 2009, 13:46 przez Moni, łącznie zmieniany 1 raz.

To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that’s all

  • Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Naczelna
Emeryt/ka
Posty: 1545
Rejestracja: 02 listopada 2006, 00:37
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Naczelna »

Moni pisze:

Moim mottem przez życie, jest "karma", która jest przyczyną- cokolwiek zrobisz to 3 x do ciebie wróci i to dobro i to zło.

Nie wiem, czy aż trzy razy - ale rzeczywiście często wraca, choć czasem po długim czasie.

Naczelna w stanie spoczynku

Awatar użytkownika
Moni
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 151
Rejestracja: 13 lipca 2009, 23:45
Lokalizacja: Massachusetts

Post autor: Moni »

Droga Naczelno, tak, masz zupełną rację, czas w kosmocie nie istnieje, czasami karma wraca szybko, czasami trwa to długie lata, ale zawsze wraca jak bumerang.

Ostatnio zmieniony 06 września 2009, 20:17 przez Moni, łącznie zmieniany 1 raz.

To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that’s all

  • Oscar Wilde
Awatar użytkownika
rzorrz
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 391
Rejestracja: 06 kwietnia 2007, 00:13
Lokalizacja: CILMAENGWYN

Post autor: rzorrz »

Moni pisze:

Moim mottem przez życie, jest "karma", która jest przyczyną- cokolwiek zrobisz to 3 x do ciebie wróci i to dobro i to zło. Mój Bóg ma wiele imion ( prawdziwy Bóg nie dba jak go nazywasz,, czy Allahem, Buddą, Chrystusem, Ra, Jahwe, Zeusem, Kosmiczną Mocą czy Stworzycielm Wszechświata , sedno jest abyś był dobrym człowiekiem ),w sumie Bóg to Energia i od nas zależy czy chcemy aby była pozytywna czy negatywna. Amen ;)

- czy chciałaś przez to powiedzieć/napisać, że jesteś ateistką?
Ps. Słowo Budda jest antonimem słowa Bóg, w pewnym sensie, a Allah to nie jest imię.

rzorrz from

Awatar użytkownika
Moni
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 151
Rejestracja: 13 lipca 2009, 23:45
Lokalizacja: Massachusetts

Post autor: Moni »

rzorrz nie, nie chciałam tego powiedzieć. Jestm w 100% osobą spirytualną, aczkolwiek uważam, że jestem ponad religią, każdy ma prawo wierzyć w to co chce, aczkolwiek jak pójdziemy do ziemi to robaki nie dbają o to jaką masz religię, w co wierzysz, bo "wszyscy" będziemy smakować tak samo. Yum yum yummy- dla robaczków oczywiście.

Ostatnio zmieniony 06 września 2009, 21:03 przez Moni, łącznie zmieniany 1 raz.

To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that’s all

  • Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Przemysław Piotrowicz
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1377
Rejestracja: 01 marca 2008, 22:01
Lokalizacja: z południa
Wierszy miesiąca: 2

Post autor: Przemysław Piotrowicz »

Słuchajcie i podziwiajcie MNIE bo o to właśnie ja się ogłaszam jedynym i prawowitym bogiem nie tylko tego świata ale wszystkich innych.
Nr konta bankowego prześlę wam w PW.
Aha i nie proście o zbyt wiele, nie mam czasu na pierdoły.

Awatar użytkownika
Moni
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 151
Rejestracja: 13 lipca 2009, 23:45
Lokalizacja: Massachusetts

Post autor: Moni »

Milles LOL i niech się spełni, czekam na ten # konta !!!!!! :sugoi:

Ostatnio zmieniony 06 września 2009, 21:12 przez Moni, łącznie zmieniany 1 raz.

To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that’s all

  • Oscar Wilde
ali
Autor/ka
Posty: 112
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 10:06
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: ali »

Nie zabijam i nie kradnę, ale nie wierzę w Boga. Poza tym nie cierpię szyderstwa zarówno w stosunku do ateistów jak i do wierzących. Niezależnie, czy jesteśmy wierzący, czy nie, należy traktować się z szacunkiem. Chyba, że ktoś na niego nie zasługuje (ale to już zupełnie inny temat).

pukam do Twoich wierszy bram

ODPOWIEDZ