Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca II/24

Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

Rozpoczynamy anonimowo konkurs- DRABBLE - w temacie "Telefon"

Uwaga na plagiatora!

Tematy poważne bardziej niż mniej.
Ogłoszenia, informacje i wypowiedzi użytkowników.

Moderator: Redakcja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ovoc_ziemii
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1446
Rejestracja: 03 lutego 2008, 15:06
Lokalizacja: ze straganowej półki

Uwaga na plagiatora!

Post autor: ovoc_ziemii »

Pan wystąpił pod dwoma nickami - na moim forum pod nickiem Miguel, na innych rif notsel.

Prowadzi bloga: http://wiersze-poezjaamatorska.blogspot.com/

Są tam wiersze użytkowników for literackich ze zmienionymi tytułami, przerobione mniej lub więcej. Na blogu jest około 700 wierszy. Niestety autor powoli zaczął edytować i kasować.

Osoba ta również publikuje splagiatowane utwory na forach i portalach literackich.

Ostatnio zmieniony 22 lutego 2012, 12:31 przez ovoc_ziemii, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
carceris.
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 801
Rejestracja: 12 marca 2009, 20:19
Lokalizacja: z garści cienia
Wierszy miesiąca: 6

Post autor: carceris. »

No blog już został usunięty. :) Miejmy nadzieję, że na nasze forum plagiator nie przywędruje.

Rzadko sprawdzam pocztę, więc w razie potrzeby zapraszam na PW. :)

Awatar użytkownika
ovoc_ziemii
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1446
Rejestracja: 03 lutego 2008, 15:06
Lokalizacja: ze straganowej półki

Post autor: ovoc_ziemii »

Przywędrował, bo przerobił mojego gniota, którego napisałam kilka lat temu i piszemy.pl było jedynym miejsce jego wklejenia.

Awatar użytkownika
dorotea
Emeryt/ka
Posty: 1963
Rejestracja: 05 listopada 2010, 12:09
Lokalizacja: Europa/WARSZAWA
Wierszy miesiąca: 2

Post autor: dorotea »

Nie znam się na tym, ale w takim razie, może jakaś blokada przed "kopiuj -wklej" dla niezarejestrowanych na portalu i dla użytkowników o statusie "czytelnik" by pomogła.
Tak czy inaczej, prawa autorskie można udowodnić :) liczy się data pierwszej publikacji.
Też mam nadzieję, że tem matołek tu nie przyjdzie :)

D-Orka Wiśniewska

Awatar użytkownika
carceris.
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 801
Rejestracja: 12 marca 2009, 20:19
Lokalizacja: z garści cienia
Wierszy miesiąca: 6

Post autor: carceris. »

O kurczę, Troy, zrobiłaś coś z tym? Udowodniłaś plagiat?
Mam jednak nadzieję, że przynajmniej nie będzie tutaj wklejał swoich plagiatów.

Rzadko sprawdzam pocztę, więc w razie potrzeby zapraszam na PW. :)

Awatar użytkownika
ovoc_ziemii
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1446
Rejestracja: 03 lutego 2008, 15:06
Lokalizacja: ze straganowej półki

Post autor: ovoc_ziemii »

Nie chce mi się w to bawić. Gdyby poprosił o tego gniota, mogłabym mu go oddać z przyjemnością i zapomnieć o istnieniu wiersza. :p

Oczywiście piszę o jednym, a nie o pozostałych trzech...

Tomka wiersz również tam był, a także wielu innych osób.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 270
Rejestracja: 01 listopada 2006, 21:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Krzysztof »

Bardzo dziękuję Troy za informację. Sprawa jest poważna i nie można jej lekceważyć.

Sprawdziłem i nie znalazłem wśród naszych zarejestrowanych użytkowników osoby, którą można by podejrzewać o powyższe. Tym niemniej należy zachować czujność.

Będę wielce wdzięczny za informacje o jakichkolwiek naruszeniach prawa.

Jednak chciałbym prosić też o umiar i rozwagę oraz przestrzec przed pochopną nieufnością do każdego nowego użytkownika.

Awatar użytkownika
ovoc_ziemii
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1446
Rejestracja: 03 lutego 2008, 15:06
Lokalizacja: ze straganowej półki

Post autor: ovoc_ziemii »

Rif Notsel przekopał wiele for. Teraz zapadł się pod ziemię. Dla niego, jak sam napisał, jest to nałóg, dlatego sytuacja może się powtórzyć.

Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19640
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

Uważam, że plagiator, to osoba zakompleksiona, która chce choć chwilę być w centrum uwagi. Miałam to nieszczęście być podwójnie okradziona, bo i wiersze i Nick został mi zabrany.
Chciałam zapisać się na beja Kobiety piszą i nie mogłam pod tym Nickiem, bo już taki tam istnieje. Zalogowałam się pod innym i przyjrzałam się tej osobie. Po prostu ta osoba zapisała się na tym forum z moim Nickiem i trzema moimi wierszami. W jednym przypadku zmieniła tytuł, w drugim pierwszy wers usunęła, uznając go widocznie za zbyteczny, a w trzecim wierszu był mój tytuł i trzy ostatnie strofy. Nie to jednak było najgorsze, ona zaczęła wpisywać innych wiersze, a to było już niebezpieczne dla mnie, dla dobra mojego imienia.
Zrobiłam z tym porządek, ale niesmak pozostał.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
ovoc_ziemii
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1446
Rejestracja: 03 lutego 2008, 15:06
Lokalizacja: ze straganowej półki

Post autor: ovoc_ziemii »

Jaki był nick tej osoby i kiedy to było? Rif notsel robił identycznie...

Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19640
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

To było w listopadzie 2009, a nick ta osoba mi zabrała. Jako Dany. Pisałam o tym, że chciałam się zalogować jako Dany i nie mogłam, bo taki już istnieje.
Nie mogłam nic zrobić, tylko udowodniłam, że to moje wiersze, napisane wcześniej, pod tym samym nickiem, no i odrzuciłam pozostałe, jako nie moje.
Tu była dodatkowa perfidia, bo nick też mi zabrała, lub zabrał.
Główny cenzor tego beja sprawdził maile i próbował się porozumieć z tą osobą, ale się nie odzywała. Zablokował również jej konto, żeby nie wycofała moich wierszy.
Cenzor chciał ogłosić na forum, że to był plagiator, ale ja poprosiłam, żeby usunął bez śladu. To będzie najlepsze. Przecież nie mogłam sobie pozwolić, żeby na forum napisał, że Dany wstawia plagiaty. Co by pomyśleli moi znajomi, z innych forów, gdyby o tym przeczytali. Stałabym się niewiarygodna.
Gdybyś Ty znalazła na jakimś forum swoje wiersze, między innymi, nie swoimi, ale pod wspólnym nickiem : ovoc _ziemii, to pozwoliłabyś ogłosić, że "ovoc_ziemii" wstawia plagiaty? Jasne, że nie.
Czy to ten sam? Może nie. Może ten "mój", kradnie zawsze również nicka, żeby było trudniej?

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
ovoc_ziemii
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1446
Rejestracja: 03 lutego 2008, 15:06
Lokalizacja: ze straganowej półki

Post autor: ovoc_ziemii »

Dany,
napisałabym publicznie prawdę, że ktoś się pode mnie podszywa i popełnia plagiaty.

Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19640
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

Ale tym ogłoszeniem nic nie wskórałabym. To jest Internet, szukaj wiatru w polu. Czy dałoby mi choć satysfakcję? Nie, bo straciłby ten nick wiarygodność. Ktoś przeczyta takie ogłoszenie "publiczne", jak mówisz, że taki nick, to plagiator. Przychodzi teraz na to forum, widzi mój nick i woła, że macie tu plagiatora. Ona była na Beju i tam ją przyłapali. No i musiałabym się tłumaczyć, że tamta , to nie ja, że ja, to ja. Czy to przyjemne byłoby dla mnie? Nie dość, że taka sytuacja zaistniała, to jeszcze musiałabym się tłumaczyć. Byłabym podwójnie poszkodowana. Mnie właściwie wierszy nie ukradł, bo te wiersze napisała przecież Dany. On tylko zaczął kraść innym wiersze na moje konto. Tobie ukradł wiersze, mnie tożsamość.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
ovoc_ziemii
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1446
Rejestracja: 03 lutego 2008, 15:06
Lokalizacja: ze straganowej półki

Post autor: ovoc_ziemii »

Dany, jest odwrotnie - z chwilą usunięcia tych wierszy na beju mogły narodzić się niedopowiedzenia i przypuszczenia. Ja akuratnie jestem na różnych forach - na stałe, epizodycznie lub fazowo. Ogłoszenie o Miguelu umieściliśmy na prawie wszystkich,
żeby nie było takich sytuacji, a pod wierszami tego człowieka pisałam, że to plagiaty
tego i tego wiersza. Podziałało. Nas - uczciwych jest jednak więcej, a dla przyjaciół z innych
miejsc i tak ważniejsza byłaby Twoja wersja wydarzeń.
Myślę, że nie ma sensu rozpamiętywać. :-) Na większości for są ci sami ludzi, to jest jak sąsiedztwo. Dlatego ryzyko nieprzyjemności nie z Twojej winy, bo przecież to Ty zostałaś okradziona, jest niewielkie. Każdą sytuację można wyjaśnić i to jest fajne.

ODPOWIEDZ