Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca II/24

Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

Rozpoczynamy anonimowo konkurs- DRABBLE - w temacie "Telefon"

Pora się rozstać

Nasze zainteresowania itp.

Moderator: Redakcja

tomek
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 1438
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 21:23
Lokalizacja: stołeczne miasto Poznań
Wierszy miesiąca: 1

Post autor: tomek »

Panie Marku

Dał pan wyraz swojej bezgranicznej próżności.Jest pan po prostu PUSTY. Okazało się bowiem, że gwiazdki są dla ciebie najważniejsze, wbrew temu co sam pisałeś.

Marek Ken pisze:

PS.
Nie mam też nic przeciwko, żeby zlikwidować gwiazdki, jeśli stają się taką kością niezgody (to moja uwaga do Pani Naczelnej).

Jakby był pan dziewczęciem nazwałbym pana "blacharą". Co do wojny, którą prowadziłeś to przypominam wszystkim, że TY używałeś obraźliwych słów wobec mnie. Moją bronią natomiast była kpina i szyderstwo. Widać użyłem dobrej amunicji. Największą zbrodnią przeciw Markowi K. jest wyśmiać go - użyć jego słów przeciwko niemu. Traci on wtedy wszelkie argumenty, zaczyna wpadać w furię i obrażać słownie. Niestety słowne wycieczki kończą się tak jak kończyć się powinny, czyli usunięciem. W ten sposób moje prostactwo, jak to nazwałeś zwyciężyło twój narcyzm. Podejrzewam, że gdyby możliwe było edytowanie tekstu to pozmieniałbyś wszystkie swoje posty, tak by były poprawne politycznie.

Marek Ken pisze:

Dziś już nie wierzę, że ten portal będzie kiedykolwiek na miarę moich oczekiwań.

Świat jest taki jakim sami go tworzymy - nie taki jaki widzimy w lustrze.
Tak to prawda, że konflikt istnieje od samego początku mojego pojawienia się na portalu. To prawda również, że zobaczyłem tu Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, której byłeś głównym trzonem. Zobaczyłem też lukrowatość twoich słów(takie słodkie ale tylko na zewnątrz). Zakłamanie i obłudę w komentarzach - same ochy i achy.
Drugą cechą jaka mnie mierzi w tobie jest węszenie wszędzie spisku. Oczywiście spisku przeciwko tobie. Bo przecież świat się kręci wokół Marka Kena rozsypując mu pod nogami piątki gwiazdek. Już widzisz sztaby partyzantów obniżających ci oceny. Zapewniam cię, że nikogo nie werbowałem do utarczki z tobą - potrafię sam sobie dać radę. Wystarczy prostackie poczucie humoru.
W moim przekonaniu jesteś pełnym kompleksów i lęków człowiekiem. Zakłamanym w swoim światopoglądzie - miejscem na uśmiech bojącym się odgłosów śmiechu.
No i rzecz trzecia - twoje przekonanie o własnej wyższości + te wszystkie gwiazdki otrzymane w czasie gdy na forum istniało towarzystwo wzajemnej adoracji z tobą na czele. Nie mam nic do twojej prozy - jest na przyzwoitym poziomie. Natomiast twoja osobowość internetowa jest dla mnie nie do przyjęcia - brzydzę się takimi ludźmi.

„demokracja nie ma nic wspólnego z wolnością. Jest to łagodny wariant komunizmu”

Awatar użytkownika
carceris.
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 801
Rejestracja: 12 marca 2009, 20:19
Lokalizacja: z garści cienia
Wierszy miesiąca: 6

Post autor: carceris. »

Proszę o nieobrażanie się wzajemnie! Szczególnie mówię to do pana Marka Kena - słowo kretyn użyte w stosunku do innego użytkownika jest wręcz bolesnym zaprzeczeniem kultury, którą chyba pan posiada? Nie rozumiem dlaczego przejmuje się pan gwiazdkami i innego tego typu bzdurami, wydawało mi się, że człowiek, który pisze już tyle lat i ma już spore doświadczenie nie będzie brał pod uwagę tych idiotycznych bajerów, które przecież o naszej twórczości tak naprawdę nic nie mówią i nic w niej nie zmieniają. Dystansu, dystansu więcej życzę!
Nie powiem, jeżeli naprawdę oceny przyznawane są w jakimś dziwacznym odwecie to jest to wybitnie nieładne i niegrzeczne, powinno zostać w jakiś sposób ukarane, ale, NA BOGA, to tylko internet, a my nie jesteśmy policją, która ma zbierać podejrzanych i dochodzić winy. Liczymy na moralność i uczciwość użytkowników, mamy zaufanie.
A te słowne utarczki i wzajemne dogryzania proszę przenieść na PW, przez takie sytuacje robi się burza i wielka forumowa awantura, a jak na razie to w większości jest sprawa tylko pomiędzy Markiem Ken i Tomkiem - niech tak pozostanie.

I jeszcze jedno - kolejny raz upraszam o niepodważanie autorytetu Naczelnej - z jej inicjatywy to się zaczęło i dzięki jej pracy i poświęceniu dalej istnieje pomimo problemów.

Ostatnio zmieniony 11 listopada 2010, 15:02 przez carceris., łącznie zmieniany 1 raz.

Rzadko sprawdzam pocztę, więc w razie potrzeby zapraszam na PW. :)

Awatar użytkownika
Naczelna
Emeryt/ka
Posty: 1545
Rejestracja: 02 listopada 2006, 00:37
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Naczelna »

Dziękuję carceris. za rzeczowy, rozsądny głos.

Jeśli mamy nadal rozmawiać, poproszę o odłożenie emocji na bok - na pewno nie pomagają one w dogadaniu się, zwłaszcza gdy chodzi o urażone ego.


Marek Ken napisał:

Nie tyle nawet sam problem oceniania, co temat burzy, wojny, jaka się przy tym rozpętała, jest niezwykle obszerny, z konieczności będę się musiał streszczać.

Nie przesadzajmy - to była niegrzeczna wymiana zmian pomiędzy Tobą a tomkiem.

Marek Ken napisał:

Bezpośrednią przyczyną wojny było wystąpienie użytkownika o nicku tomek w temacie Ocenianie. Zabierając głos w dyskusji i podnosząc temat, w lekceważący sposób odniósł się do osoby piszącej te słowa. Ponieważ nie po raz pierwszy w swojej wypowiedzi z lekceważącą nonszalancją potraktował Marka Kena (przejawy lekceważenia mają miejsce już od dawna i udokumentowane są w postach portalu, wystarczy sięgnąć do odpowiednio odległej przeszłości), tenże Marek Ken zareagował bardzo gwałtownie.

tomek był lekko złośliwy, Ty byłeś niekulturalny.

Marek Ken napisał:

Z właściwą sobie bezczelnością i prostactwem niewdzięcznik, którego odtąd nazywać będziemy osobnikiem, na nowo zainicjował, zdawałoby się, wygasły konflikt

To przykład braku kultury, na naszym portalu nie wolno nikogo tak nazywać.

Marek Ken napisał:

Bowiem to Pani Naczelna, suweren prywatnego folwarku (na którym toczyła się wojna i które to określenia tak chętnie używał kiedyś Marek Ken, określenie w oczywisty sposób nawiązujące do Folwarku zwierzęcego Orwella), tak pokierowała swoimi samorządnymi decyzjami, że Marek Ken wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle.

Pani Naczelna ocenzurowała równo posty Twoje i tomka (tomka ze złośliwostek, Twoje ze zwrotów jak ten przytoczony w cytacie wyżej) oraz wywaliła ponad dziesięć postów autorstwa zarówno Twojego, jak i tomka. Pani Naczelna ma dosyć czytania tego, co Ty nazywasz wojną, wolałaby posiedzieć nad jakimś tekstem wstawionym do działu opowiadania czy robocze, zamiast bawić się w cenzorkę i tracić czas na wysyłanie powiadomień: twój post został usunięty.

Marek Ken napisał:

Przede wszystkim Pani Naczelna swoimi odgórnymi pociągnięciami wypaczyła obraz wojny. Z jednej strony usunęła dużą część postów składających się na pełny i prawdziwy wizerunek wojny, z drugiej zaś – pozostawione posty wypatroszyła, wytrzebiła, więc w tym, co się ostało nie ma pulsu, nie bije serce i nie leje się krew. Pozostawiona papka jest mdła i nijaka. Ale za to doskonale pasuje do miernoty, jaką promuje (przepraszamy za przypadkowy rym częstochowski) Pani Naczelna.

Nie interesuje mnie, jak "wojna" wygląda - nie chcę tego typu zachowań i postów na portalu. Jeśli ktoś potrzebuje silnych wrażeń przy czytaniu, polecam Kinga.

Marek Ken napisał:

Ciekaw jestem, kiedy powrót „bandy czworga” i kolejna przecena zwietrzałych tekstów Marka Kena. Jest ich jeszcze trochę do przeceny. Prawie nieruszona cała moja (że ośmielę się tak to nazwać)) poezja.

Naprawdę zdziwiona jestem, że taką wagę przywiązujesz do tych gwiazdek. Skoro jednak twierdzisz, że ktoś ocenia w odwecie, nie ze względu na wartość literacką tekstu, to argument za tym, żeby się ich pozbyć (ich - gwiazdek).

Jeśli tomek i Marek Ken chcą sobie jeszcze coś powiedzieć, wyjaśnić itp., proszę, żeby zrobili to za pośrednictwem PW bądź maila. Szkoda czasu użytkowników na czytanie czyichś prywatnych słownych potyczek - lepiej poczytać opublikowane teksty.

Naczelna w stanie spoczynku

Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18138
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Post autor: elafel »

Witam - miałam trochę czasu -i zamiast czytać poezję - czytałam teksty powyżej.
Sama muszę się popukać po czole.

Ela

Awatar użytkownika
Owsianko
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 723
Rejestracja: 15 września 2010, 00:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Brązowych Pietruch: 1
Najlepsza proza: 3
Najciekawsza publicystyka: 5

Post autor: Owsianko »

Owsianko, Twój post zostaje usunięty. Nie fragmenty, nie słowa, usuwam go w całości. Jest to wybitna oznaka braku kultury, oznaka zwykłego chamstwa. Obrażać mogą się dzieci na podwórku, nie inteligentne osoby na forum. Zapraszamy, kiedy wyraz kultura nie będzie już tak bardzo obcy.
Pozdrawiam,
carceris.

Ostatnio zmieniony 12 listopada 2010, 19:25 przez Owsianko, łącznie zmieniany 1 raz.
Eitheror
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 945
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 19:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wierszy miesiąca: 2
Najlepsza proza: 1

Post autor: Eitheror »

Owsianko,a może wystarczyłoby, żeby Marek z tomkiem podali sobie dłonie i się przeprosili. Ostatecznie pierwszy z nich deklaruje się być osobą głęboko wierząca, a drugi też wykazuje pozytywne cechy. /nawet jedna to dużo/ Może przeprosiłbyś również Naczelną za swoje słowa i wniósłbyś swój wkład w rozwój forum pisząc kilka merytorycznych komentarzy? Oczywiście zamiast dolewania oliwy do ognia.

A nie, sorry, poprosiłeś o bana. No to już po ptakach.
Wygrał, chyba, testosteron?

Lubię pisać, ale nie lubię o tym gadać.

Awatar użytkownika
carceris.
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 801
Rejestracja: 12 marca 2009, 20:19
Lokalizacja: z garści cienia
Wierszy miesiąca: 6

Post autor: carceris. »

Posty takie, jak post Owsianki, który usunęłam, nie będą tolerowane. Mam już dość tego, że niektórzy nie umieją prowadzić kulturalnej dyskusji, a jedynie potrafią naskakiwać na siebie nawzajem, a kiedy to im się nudzi - muszą ponarzekać na administrację, w tym przypadku na Naczelną, która nic złego nie zrobiła nigdy. Jak ktokolwiek jeszcze zechce poobrażać Naczelną, to ja nastawię też swój policzek - też zajmuję się forum, dlaczego ma obrywać tylko jedna osoba?

Jeszcze raz powtarzam: nie będzie się tu tolerować nagonki na Naczelną, NIE BĘDZIE.

Rzadko sprawdzam pocztę, więc w razie potrzeby zapraszam na PW. :)

Awatar użytkownika
Naczelna
Emeryt/ka
Posty: 1545
Rejestracja: 02 listopada 2006, 00:37
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Naczelna »

Owsianko, zapraszam do zabrania głosu na portalu kiedy ochłoniesz i kiedy minie blokada pisania wynikająca z Twoich ostrzeżeń (45 dni). Mam nadzieję, że jeśli po tym czasie napiszesz coś, nie będzie to łamało regulaminu.

Naczelna w stanie spoczynku

Marek Ken
Emeryt/ka
Posty: 1200
Rejestracja: 01 marca 2008, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marek Ken »

Eitheror,
jako osoba nie tylko głęboko wierząca w Pana Boga, ale też w niewyczerpane pokłady dobra, tkwiące w naturze ludzkiej, przepraszam Cię za swoją wcześniejszą napaść. Powinienem zrobić to już wcześniej.

Przepraszam niniejszym również Panią Naczelną za niektóre zbyt mocne sformułowania w moich wypowiedziach, a odnoszące się do Pani. Dziękuję za okazaną mi wyrozumiałość oraz wspaniałomyślność.

Waldemar Kubas

Eitheror
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 945
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 19:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wierszy miesiąca: 2
Najlepsza proza: 1

Post autor: Eitheror »

Marek, doceniam ten miły i odważny gest . Niewiele osób odważyłoby się użyć słowa przepraszam. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że mówisz poważnie i że więcej na mnie napadać nie będziesz. ;) Pozdrawiam.

Lubię pisać, ale nie lubię o tym gadać.

Awatar użytkownika
milo70
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1271
Rejestracja: 13 października 2008, 22:54
Lokalizacja: Ireland
Wierszy miesiąca: 12

Post autor: milo70 »

Następny wątek z pianą w tle.

[ Dodano: 13 Listopad 2010, 16:10 ]
A tu jest dział dla żegnających się z tym pięknym niegdyś portalem. Moja przygoda z nim została właśnie ze wstydem zakończona. Powodzenia.

" sam sobie sternikiem i kucharzem na swoim okręcie. sam sobie autorem i wydawcą, ale nie recenzentem. "
Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18138
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Post autor: elafel »

milo - myślałam również i o tym. Myślałam - odchodziłam - kikałam by tylko zobaczyć co się dzieje i kto jest. Ciągnie mnie wielki sentyment. Nie napiszę, że odchodzę, bo nie chcę zobaczyć "trudno".
Któregoś dnia po prostu nie kiknę. Myślę, że właśnie tak zrobiło już wielu.

Ela

Awatar użytkownika
Naczelna
Emeryt/ka
Posty: 1545
Rejestracja: 02 listopada 2006, 00:37
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Naczelna »

milo, mogę napisać tylko, że mam nadzieję, że decyzję tę sobie jeszcze przemyślisz i że nie jest ona ostateczna, raczej jest Twoja reakcją na to, co się dzieje. Mam nadzieję, że nie jest ostateczna, bo bardzo dużo wnosisz i wniosłeś na ten portal.
To moja nadzieja, ale decyzja oczywiście należy do Ciebie.
Pozdrawiam.

Naczelna w stanie spoczynku

Zablokowany