Wierszem Miesiąca III/24 został utwór Baśń wyszeptana o Poezji - Autsajder1303

Najlepszym anonimowym opowiadaniem został utwór - "Pani Basia" - jaga

Rozpoczynamy nowy konkurs o Złotą Pietruchę w temacie - "psota"

Jedno oko proboszcza (1)

Moderator: Redakcja

Awatar użytkownika
Fred
Emeryt/ka
Posty: 398
Rejestracja: 06 maja 2016, 18:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Brązowych Pietruch: 1

Post autor: Fred »

Panie Zet, z całym szacunkiem Pan mi tu nie wadzi, bo przecież nawet się nie znamy, z jakiego niby powodu miał bym Pana personalnie atakować? Piszę o tym co czytam, a nie o ludziach. Jako mężczyzna nie powinien Pan chować głowy w piasek, ale zastanowić się nad tym co inni Panu piszą. Do odejścia Pana broń Boże nie zachęcam, ale uszanuję Pańską decyzję. Nie ma powodu, aby rezygnować z forum. A jeśli Pan koniecznie chce, to proszę to zrobić, ale proszę o tym nie mówić ani tego nie celebrować. Tak robią tylko babole. ;)

Wiersz jaki jest, każdy widzi.

Awatar użytkownika
EwaL
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1863
Rejestracja: 13 grudnia 2011, 09:25
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Złotych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 1
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 3
Najlepsza proza: 4

Post autor: EwaL »

To się nie szarp :) Pisz dla tych, co lubią czytać Twoje teksty, bo tacy też są i na nich też powinieneś zwrócić uwagę - nie zapominać O NAS (jestem pewna, że nie jestem tu jedyna). Czytam aktualnie Twoją Kartę choroby. To znaczy przeczytałam połowę książki w poczekalni szpitala, jak czekałam na mamę. Dla jednych są to teksty o niczym, a dla mnie są ważne, bo potrafisz przekazywać emocje w bardzo naturalny i nieskomplikowany sposób, i choć na pierwszy rzut oka teksty są bardzo proste w przekazie, to mają w sobie jakąś głębię. Myślę, że powinieneś o tym wiedzieć.

***

"Pukam do drzwi kamienia."

***
Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18291
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Post autor: elafel »

A tu co się dzieje? Zdzisław, wstawiłeś dobry tekst i ja go rozumiem.
Nie rozumiem, dlaczego taka decyzja?

Ela

Awatar użytkownika
Rafał Bardzki
Moderator
Posty: 6234
Rejestracja: 14 września 2010, 19:48
Lokalizacja: Zielona Góra
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 7
Brązowych Pietruch: 15
Najlepsza proza: 1
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Rafał Bardzki »

Zdzisławie nie wygłupiaj się. Jest tutaj spore grono osób, które cenią sobie Twoją twórczość. Do nich również ja należę. Proszę zostań z nami. Racz zauważyć, że na portalach pojawiają się różni ludzie z przeróżnymi problemami. Trzeba to także brać pod uwagę. Pod uwagę, to nie znaczy do serca.

Co do teksu, to ładny kawałek prozy. Wspomnienie chwila, która ma prawo równie szybko się pojawić, jak zniknąć.

Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19842
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

mirek13 pisze:

Muszę przyznać, że trzeba mieć ogromny talent do napisania tekstu bez myśli przewodniej i o niczym.
Bo po lekturze nasunęło mi się tylko jedno, ogromne pytanie: NO I CO?

mirek13 pisze:

Ta złośliwość jest radą.

Zgadzam się z tym, co napisałeś- mirku13: Z. Antolski ma ogromny talent, a Twoje komentarze (rady) są złośliwe. Po raz kolejny pytam - po co te złośliwości. Przecież wiadomo, że ironia, boli najbardziej.

Fred pisze:

Panie Zet, z całym szacunkiem Pan mi tu nie wadzi, bo przecież nawet się nie znamy, z jakiego niby powodu miał bym Pana personalnie atakować? Piszę o tym co czytam, a nie o ludziach. Do odejścia Pana broń Boże nie zachęcam, ale uszanuję Pańską decyzję. Jako mężczyzna nie powinien Pan chować głowy w piasek, ale zastanowić się nad tym co inni Panu piszą.

Fred,( Pan mi tu nie wadzi... do odejścia nie zachęcam, ale uszanuję Pańską decyzję...zastanowić się nad tym co inni Panu piszą...), tego by jeszcze brakowało, by Tobie wadził Z. Antolski i byś zachęcał do odejścia! Uszanować czyjąś obecność na tym portalu, to może Redakcja, a nie użytkownik, który przyszedł miesiąc temu i zachowuje się pretensjonalnie wobec większości użytkowników.
Z.Antolski ma zastanowić się, co piszą Jemu inni? Inni, tzn. Ty i mirek13.
Dla mnie INNI, to pozostali czytelnicy, którzy bardzo lubią pisanie tego Autora.

Tjereszkowa pisze:

Literacko, tekst nie jest arcydziełem. Ale nie wszystko co czytamy nim być musi. Dla mnie, to jak spojrzenie na pożółkłą widokówkę, czy zdjęcie, wyciągniętą z cudzej pamięci - retro migawka. Może jedynie warto by było dopisać jakieś zdanie spinające całość.

Tjereszkowa, (Literacko, tekst nie jest arcydziełem.), a jaki tekst w roboczych, jest arcydziełem? Z.A. wyjaśnił, że:- Miniatura obyczajowa nie musi mieć myśli przewodniej, ta akurat jest o specyfika wiejskiego środowiska z czasów Gomułki, początek opowiadania, który chciałem na gorąco zapisać.

(Dla mnie, to jak spojrzenie na pożółkłą widokówkę, czy zdjęcie, wyciągniętą z cudzej pamięci - retro migawka.)

  • ten komentarz bardzo mi się podoba, bo pisanie Z. Antolskiego, jest taką widokówką, którą warto sobie odkurzyć. Ja z przyjemnością spoglądam na te widokówki, które zebrane w całość, tworzą dobry kawał prozy i jak napisała EwaL ( i z czym się zgadzam):
  • Po co?
    Po to, żeby bez żadnych wymysłów pokazać zwyczajną codzienność. Uważam to za niezwykłą umiejętność.
    Nie wyobrażam sobie portalu bez Pana. Nie zamierzam pakować walizek i Ty też tego nie rób. To jest MÓJ PORTAL...

Z. Antolski- To jest również Twój Portal i pracujesz na nim już od trzech lat, i nie możesz "zabierać zabawek", tylko musisz nadal tu być i wspierać swoją osobą istnienie i prowadzenie Piszemy.pl

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19842
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

Zamykam temat takim podsumowaniem:

http://piszemy.pl/viewtopic.php?t=8998
Kazik42 napisał:

Proponowałbym zwrócić uwagę/i to baczną/ na twórczość Zdzisława Antolskiego. Jego dokonania twórcze i wydawnicze mogą przyprawić "o zawrót głowy"/ a poniektórych do czkawki z zazdrości/ Nie będę wyszczególniał jego dokonań, a zainteresowanych odsyłam do Wikipedii. Ze swej strony dodam, że dokonania twórcze tego poety i prozaika wzbudzają mój szczery podziw/ nie mylić z zawiścią/

Kod: Zaznacz cały

TEN LINK PRZYPOMINAJĄCY WYPOWIEDŹ ŚP. KAZIMIERZA NIECHODY - JEST SKIEROWANY
DO Z. ANTOLSKIEGO BY MIAŁ WIĘCEJ WIARY W SIEBIE I TAK ŁATWO SIĘ NIE ZNIECHĘCAŁ.
Dany.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
Pola
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 4429
Rejestracja: 12 listopada 2010, 12:02
Lokalizacja: Już Szynwałd
Złotych Pietruch: 6
Srebrnych Pietruch: 5
Brązowych Pietruch: 3
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 0
Kryształowych Dyń: 2
Wierszy miesiąca: 7
Najlepsza proza: 3
Najciekawsza publicystyka: 3
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Pola »

Zdzisławie, pisarz z takim dorobkiem literackim jak twój, nie powinien się przejmować krytykanctwem. Proszę, nigdzie się nie wybieraj. Jesteś po prostu nasz. Zawsze czytam twoje wiersze i prozę oraz publicystykę i podziwiam Twoją wiedzę i lekkość pióra, chociaż nie zawsze komentuję.

Zostań z nami :kiss:

Według mnie jest prosta różnica między wierzącym a ateistą: wierzący w drugim szuka Boga, ateista zaś, człowieka*
Autor - echo

Awatar użytkownika
Autsajder1303
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 4530
Rejestracja: 12 października 2015, 12:05
Złotych Pietruch: 2
Srebrnych Pietruch: 2
Brązowych Pietruch: 2
Kryształowych Dyń: 2
Wierszy miesiąca: 7

Post autor: Autsajder1303 »

Znowu skojarzyło mi się... tym razem tekst Gałczyńskiego o "Tygodniku Powszechnym" :)

Lewicowość to rodzaj fantazji masturbacyjnej, dla której świat faktów nie ma najmniejszego znaczenia
-George Orwell-
Awatar użytkownika
Pola
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 4429
Rejestracja: 12 listopada 2010, 12:02
Lokalizacja: Już Szynwałd
Złotych Pietruch: 6
Srebrnych Pietruch: 5
Brązowych Pietruch: 3
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 0
Kryształowych Dyń: 2
Wierszy miesiąca: 7
Najlepsza proza: 3
Najciekawsza publicystyka: 3
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Pola »

Gratuluję najlepszej prozy czerwca/2016 :)

Według mnie jest prosta różnica między wierzącym a ateistą: wierzący w drugim szuka Boga, ateista zaś, człowieka*
Autor - echo

Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18291
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Post autor: elafel »

Ela

Awatar użytkownika
Z. Antolski
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6488
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 10:13
Lokalizacja: Kielce
Złotych Pietruch: 1
Srebrnych Pietruch: 2
Brązowych Pietruch: 4
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 1
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 9
Najlepsza proza: 19
Najciekawsza publicystyka: 6

Post autor: Z. Antolski »

Dzięki :)

ODPOWIEDZ