Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca II/24

Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

Rozpoczynamy anonimowo konkurs- DRABBLE - w temacie "Telefon"

POKRĘTNE KRĘTACTWO

Krótkie utwory dziennikarskie.


Moderator: Redakcja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owsianko
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 723
Rejestracja: 15 września 2010, 00:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Brązowych Pietruch: 1
Najlepsza proza: 3
Najciekawsza publicystyka: 5

POKRĘTNE KRĘTACTWO

Post autor: Owsianko »

Widzimy galopujący spadek notowań w ZBYT JAWNIE CHCIWEJ PARTII PiS i zwyżkujące sondaże popularności SLD. Odpowiadając na niezadane pytanie „na kogo głosować, skoro moi kandydaci nie figurują w żadnej partii”, ośmielę się uprzejmie szepnąć, że nawet diabeł wolałby wypić beczkę święconej wody niż zaryzykować sensowny respons.
*
Przeważnie oscylujemy pomiędzy opcjami zła. Decydujemy się na mniejsze, bo choć nadal jest szpetne i nie rozpieszcza nas pozytywnymi perspektywami, to przecież jest paskudne, jakby trochę mniej od tego większego. Po pewnym czasie przyzwyczajany się do swojego wyboru i zaczynamy uważać go za całkiem znośny, a nawet - sympatyczny.

Ostatnio nie mamy wielkiego wyboru pomiędzy kierunkami rozwoju. Nie mamy też fartu do niesprzedajnych polityków. Jak mogliśmy przekonać się, obserwując reakcję sejmowej prawicy, na wystąpienie Beaty Szydło w sprawie nagród. Dziką radość prawicowej części Sali i jej owacje na stojąco na wrzask o tym, że pieniądze im się należały.

Lecz do tłumaczenia, co kto powiedział, nie wystarczy PiS-owi zatrudnić dotychczasowych mistrzów słownej woltyżerki. Nawet sam skompromitowany Prezes, czyli guru prawicowej hipokryzji nie da rady z nią się uporać.

Jakkolwiek nie dziwi mnie bezradne lawirowanie pomiędzy prawdą a fałszem, jakkolwiek nie dziwi pokrętne krętactwo polityków usiłujących zająć rzeczowe stanowisko w przegranej sprawie, to zdumiewa nasza nieustanna, wielowiekowa naiwność.

A propos naiwniactwa: choć na prywatny użytek sądzę sobie, iż w Polsce nie istnieje jakakolwiek partia zdolna wyprowadzić nasz kraj z obecnego bagna, to mam nadzieję, że partia taka, złożona z ABSOLUTNIE NOWYCH LUDZI, powstanie w nieodległej przyszłości.

Ostatnio zmieniony 15 maja 2018, 22:50 przez Owsianko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19638
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

A propos naiwniactwa: choć na prywatny użytek sądzę sobie, iż w Polsce nie istnieje jakakolwiek partia zdolna wyprowadzić nasz kraj z obecnego bagna, to mam nadzieję, że partia taka, złożona z ABSOLUTNIE NOWYCH LUDZI, powstanie w nieodległej przyszłości.

Tylko skąd wziąć tych ABSOLUTNIE NOWYCH LUDZI? Ogłosić nabór i niech sami się zgłaszają? Taka lista wyborcza znikąd się nie bierze, listę tworzą ludzie, którzy są u władzy - i koło się zamyka!

Widzimy galopujący spadek notowań w ZBYT JAWNIE CHCIWEJ PARTII partii PiS i zwyżkujące sondaże popularności SLD.

  • czy potrzebnie powtarzasz "partii", a jeśli użyte jest specjalnie, to pomiędzy "partiami"- powinien być przecinek.
    Odpowiadając na niezadane pytanie „na kogo głosować, skoro moi kandydaci nie figurują w żadnej partii”, ośmielę się uprzejmie szepnąć

    , że nawet diabeł wolałby wypić beczkę święconej wody, niż zaryzykować sensowny respons.

  • przed "niż", niepotrzebny przecinek.

    Decydujemy się na mniejsze, bo choć nadal jest szpetne i nie rozpieszcza nas pozytywnymi perspektywami, to przecież jest paskudne jakby trochę mniej od tego większego.

  • przed "jakby", przecinek

    Jak mogliśmy przekonać się obserwując reakcję sejmowej prawicy na wystąpienie Beaty Szydło w sprawie nagród.

  • przed "obserwując" i po "prawicy", powinien być przecinek
    (imiesłów"ąc", wraz z określeniem, oddzielamy przecinkiem z obu stron) .

Lecz do tłumaczenia, co kto powiedział nie wystarczy PiS-owi zatrudnić dotychczasowych mistrzów słownej woltyżerki. Nawet sam skompromitowany Prezes, czyli guru prawicowej hipokryzji nie da rady z nią się uporać.

  • za "powiedział", przecinek

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6478
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

Mnie też się marzy nowa partia z nowymi ludźmi, ale ich do koryta nikt nie dopuści :(

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

Awatar użytkownika
Pola
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 4430
Rejestracja: 12 listopada 2010, 12:02
Lokalizacja: Już Szynwałd
Złotych Pietruch: 6
Srebrnych Pietruch: 5
Brązowych Pietruch: 3
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 0
Kryształowych Dyń: 2
Wierszy miesiąca: 7
Najlepsza proza: 3
Najciekawsza publicystyka: 3
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Pola »

Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej :yes:

Według mnie jest prosta różnica między wierzącym a ateistą: wierzący w drugim szuka Boga, ateista zaś, człowieka*
Autor - echo

spirytysta
Autor/ka
Posty: 318
Rejestracja: 28 grudnia 2017, 21:31
Lokalizacja: Płońsk
Brązowych Pietruch: 1

Post autor: spirytysta »

Owsianko pisze:

A propos naiwniactwa: choć na prywatny użytek sądzę sobie, iż w Polsce nie istnieje jakakolwiek partia zdolna wyprowadzić nasz kraj z obecnego bagna, to mam nadzieję, że partia taka, złożona z ABSOLUTNIE NOWYCH LUDZI, powstanie w nieodległej przyszłości.

Wolałbym partię złożoną z ABSOLUTNIE LEPSZYCH LUDZI

"Złodzieje i miernoty" dopiero uczący się swojego fachu w niczym nie są lepsi od doświadczonych ,,złodziei i miernot".

....
pitu pitu

Awatar użytkownika
Owsianko
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 723
Rejestracja: 15 września 2010, 00:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Brązowych Pietruch: 1
Najlepsza proza: 3
Najciekawsza publicystyka: 5

Post autor: Owsianko »

spirytysta
piszesz: „"Złodzieje i miernoty" dopiero uczący się swojego fachu w niczym nie są lepsi od doświadczonych ,,złodziei i miernot".
MASZ RACJĘ, bo jak się zastanowić, to taki PiS przez niecałe trzy lata nakradł więcej, niż PO przez osiem.
piszesz: „Wolałbym partię złożoną z ABSOLUTNIE LEPSZYCH LUDZI”.
No cóż, kto by nie chciał?

spirytysta
Autor/ka
Posty: 318
Rejestracja: 28 grudnia 2017, 21:31
Lokalizacja: Płońsk
Brązowych Pietruch: 1

Post autor: spirytysta »

Owsianko pisze:

spirytysta
piszesz: „"Złodzieje i miernoty" dopiero uczący się swojego fachu w niczym nie są lepsi od doświadczonych ,,złodziei i miernot".
MASZ RACJĘ, bo jak się zastanowić, to taki PiS przez niecałe trzy lata nakradł więcej, niż PO przez osiem.
piszesz: „Wolałbym partię złożoną z ABSOLUTNIE LEPSZYCH LUDZI”.
No cóż, kto by nie chciał?

Przypuszczam, że problem bierze się z samej administracji, począwszy od najniższych szczebli: mam na myśli służbę cywilną i administrację samorządową. Kto pracował kiedykolwiek w urzędzie, ten doskonale zna powszechne przywiązanie do kolesiostwa, cwaniactwa, kombinatorstwa, kopania dołków pod innymi, a w skrajnych przypadkach właśnie złodziejstwa i korupcji. Toż to sui generis pierwsza szkoła polityki! Gdy mieliśmy duże bezrobocie właśnie po znajomości zatrudniano w urzędach kolejnych pracowników (nie wierzcie, drodzy Państwo w konkursy na stanowiska, bo to zawsze był pic). Dzisiaj jest z tym różnie, w zależności od zarobków i urzędu.
Świat polityki jest oczywiście zasilany kolejnymi generacjami urzędników, których kariera zawodowa i charaktery są kształtowane w taki właśnie, patologiczny sposób.

Czy jest na to lekarstwo? Nie sadzę. Myślę, że zasady polityki przyciągają odpowiedni typ ludzi. Jak w przyrodzie: wykluczone jest, aby do gówna przyleciała pszczoła zamiast muchy, chyba że przez pomyłkę. ^_^ Czy mam jakieś oczekiwania co do polityków? Nie mam. Czy napisałbym o tym tekst publicystyczny? Nie napisałbym, szkoda mojego cennego czasu :)

Awatar użytkownika
Owsianko
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 723
Rejestracja: 15 września 2010, 00:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Brązowych Pietruch: 1
Najlepsza proza: 3
Najciekawsza publicystyka: 5

Post autor: Owsianko »

Dany

dziękuję

Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19638
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

Koniec miesiąca utwór przenoszę do publicystyki, tam też można komentować i przede wszystkim czytać. Kto chce, ten znajdzie.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

ODPOWIEDZ