Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

W konkursie na najciekawsze drabble zwyciężył utwór "sierota" - Gelsomina

Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca III/24

Dziś ubieram się na... kolorowo :)

Utwory literackie o tematyce społeczno-kulturalnej, o filozoficznym zabarwieniu.


Moderator: Redakcja

Awatar użytkownika
sterta mysli
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 857
Rejestracja: 30 grudnia 2013, 12:30
Lokalizacja: Wołomin
Brązowych Pietruch: 3
Wierszy miesiąca: 1
Najlepsza proza: 2

Post autor: sterta mysli »

"Za ciążę też odpowiedzialny jest facet, a i w małżeństwie może się okazać, że jest byle kim, czyli dupkiem i co wtedy?"

  • Zrobić to co dzieje się po 10000 rozwodach w Polsce, gdy dzieci są już starsze. Poćwiartować dziecko do beczki lub zakopać pod kamieniem.

"A co z samotnymi panami, mają się zadowalać z Renią Rączkowską? To może pozamykać domy uciech, po huk ta obłuda? "

  • No taki chłopak, bo przecież nie facet-dupek, też bierze odpowiedzialność za swoje czyny. Czy uprawia sex z kobietą, którą kocha i zajdzie w ciąże czy z prostytutką i dostanie syfa. Ale myślę, że samotni panowie po skorzystaniu z "domu uciech" - jak to nazwałaś, nadal są samotni. Jak dla mnie to burdele też powinny zostać zlikwidowane. Kobiety często zmuszone są tak pracować, przez gangi,zastraszenie, uzależnienie lub wewnętrzne zepsucie które pogłębia się w takiej pracy. To ucieczka w złą stronę, tak jak nałóg. Tylko że tam jest wylęgarnia nałogów - Ale to inny temat.

"Żadna normalna kobieta nie chce poddawać się aborcji" - dokładnie, a nienormalnym kobietom powinno się to utrudniać.

Są jeszcze okna życia, domy dziecka i rodziny zastępcze, z których tak chętnie korzysta sąd, zabierając dzieci rodzinom z problemami. Jeśli któraś para lub samotna matka nie wyrabia finansowo, "ekonomicznie" może być pewna, że dziecko zostanie jej zabrane na stałe lub jak się postara na jakiś czas.

Wybór złego partnera nie może decydować o życiu dziecka. Czemu nie iść krok dalej i nie dać prawa usuwania dzieci płci przeciwnej od tej której oczekiwaliśmy. "Chcieliśmy chłopca, może następnym razem - usuwamy Józię". Biorąc pod uwagę błahe powody argumentem do zabicia drugiego człowieka staję się wszystko.
Dziwi mnie wypowiedź echo, - "Samo prawo do aborcji to jeszcze nie aborcja, tak jak posiadanie broni nie sprawia, że musimy być mordercami." - hahaha no toż to idealne porównanie. Prawo do broni ma służyć obronie życia... a nie czemuś przeciwnemu czyli pozbawianiu życia.
Samo prawo do aborcji to prawo do zabijania najmniej winnych, nie tak jak prawo do posiadania broni ale prawo do strzelania do niewinnych, na oślep, z jakiegoś widzi mi się. To nie logiczne. Bardziej do posiadania broni można porównać posiadanie penisa.Dopiero strzał tu i tu...prowadzi do jakiejś odpowiedzialności- nadal za swoje czyny.
Prawo oceniać czyjeś sumienie? - naprawdę echo, odpowiedź jest puentą? Coś w stylu "tylko Bóg ma prawo nas sądzić" - czyli zabijajmy, kradnijmy to moje sumienie i ja się z tego rozliczam przed sobą. Żaden sąd, ani prawo nie może mnie skazać bo to moje sumienie ma być moją karą. Czyli róbta co chceta. JEST TO GŁUPIE. Na szczęście mamy prawo do życia i sprawiedliwości, do karania winnych - to daje prawo oceniać nam drugiego człowieka i jego sumienie,zamiary,stan w trakcie popełniania przestępstwa. A jego sumienie lub jego brak, to już jego problem. Dany Wczoraj 16:42
Powrót do widoku postu

Ostatnio zmieniony 06 października 2016, 08:36 przez sterta mysli, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6474
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

Kod: Zaznacz cały

Komentarz usunięto, dyskusja poszła w złym kierunku
Dany
Ostatnio zmieniony 05 października 2016, 16:43 przez Antonella, łącznie zmieniany 1 raz.

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

Awatar użytkownika
sterta mysli
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 857
Rejestracja: 30 grudnia 2013, 12:30
Lokalizacja: Wołomin
Brązowych Pietruch: 3
Wierszy miesiąca: 1
Najlepsza proza: 2

Post autor: sterta mysli »

Kod: Zaznacz cały

Komentarz usunięto, dyskusja poszła w złym kierunku
Dany
Ostatnio zmieniony 05 października 2016, 16:44 przez sterta mysli, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6474
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

Kod: Zaznacz cały

Część komentarza usunięto, dyskusja poszła w złym kierunku
Dany

Dzieci powinno się mieć z miłości, a nie z przypadku.

Zygota to nie dziecko, nie siej kościelnej propagandy. Nigdzie nie napisałam, że jestem za aborcją, baaa, jestem jej przeciwna, bo jednak kobieta jest po to, żeby życie dawać, a nie zabierać.

Jestem za odpowiedzialnym macierzyństwem, a nie z musu, bo z musu nikt nie będzie szczęśliwy ani matka, ani dziecko.

Zatem edukacja, antykoncepcja, praca dla kobiet, żłobki, przedszkola i wybór.

Wtedy niepotrzebne będą zakazy i nakazy.

Fakt, z alkoholikiem to wolałabym dzieci nie mieć, nie z uprzedzeń, ale ponoć odkryto gen alkoholizmu, wolałabym nie patrzeć na opilstwo własnego potomka.

Ostatnio zmieniony 06 października 2016, 08:50 przez Antonella, łącznie zmieniany 3 razy.

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

Awatar użytkownika
sterta mysli
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 857
Rejestracja: 30 grudnia 2013, 12:30
Lokalizacja: Wołomin
Brązowych Pietruch: 3
Wierszy miesiąca: 1
Najlepsza proza: 2

Post autor: sterta mysli »

Kod: Zaznacz cały

Obraźliwy komentarz został usunięty
Dany
Ostatnio zmieniony 05 października 2016, 16:46 przez sterta mysli, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6474
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

Kod: Zaznacz cały

Komentarz usunięto, dyskusja poszła w złym kierunku
Dany
Ostatnio zmieniony 05 października 2016, 16:47 przez Antonella, łącznie zmieniany 1 raz.

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

Ewa Kłobuch
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 1732
Rejestracja: 21 sierpnia 2015, 14:17
Lokalizacja: Ostrzeszów
Brązowych Pietruch: 1
Wierszy miesiąca: 4

Post autor: Ewa Kłobuch »

Ta dyskusja zabrnęła za daleko. Sterto, ja nie mam nic do alkoholików.
Pracuję z takimi ludźmi, bardzo lubię i szanuję Mirka, ale myślę, że portal poetycki
to nie jest miejsce na takie rozmowy. Zbyt dobrze wiem czym się kończą.

Chciałam dobrze, a wyszło jak zwykle.

Awatar użytkownika
sterta mysli
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 857
Rejestracja: 30 grudnia 2013, 12:30
Lokalizacja: Wołomin
Brązowych Pietruch: 3
Wierszy miesiąca: 1
Najlepsza proza: 2

Post autor: sterta mysli »

Antonella tyś też dobra kobieta. Dzięki i trzymajta się.

Awatar użytkownika
Tajfumerang
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 429
Rejestracja: 27 marca 2016, 10:38
Najlepsza proza: 1

Post autor: Tajfumerang »

:cry: :cry:

[ Dodano: 2016-10-05, 16:43 ]
Ludzie są okrutne bestie...
Na szczęście nie wszyscy.

Myślę pozytywniej, działam efektywniej.

Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19831
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

Zamykam stronę. Koniec dyskusji na ten temat.
To jest portal poetycki a nie forum dyskusyjne. Zresztą co to za dyskusja, w której dwie strony próbują udowodnić swoje racje, obrażając się nawzajem?!

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Zablokowany