Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca II/24

Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

Rozpoczynamy anonimowo konkurs- DRABBLE - w temacie "Telefon"

Dziś ubieram się na... kolorowo :)

Utwory literackie o tematyce społeczno-kulturalnej, o filozoficznym zabarwieniu.


Moderator: Redakcja

Awatar użytkownika
EwaL
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1863
Rejestracja: 13 grudnia 2011, 09:25
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Złotych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 1
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 3
Najlepsza proza: 4

Dziś ubieram się na... kolorowo :)

Post autor: EwaL »

03-10-2016r.
Anty/black/and/ white ;)

Nie popieram CZARNEGO STRAJKU, bo dla niektórych pań najważniejsza jest ich "dupa", "szparka"... itp. Właśnie takie wykrzykują hasła. Do tego na transparentach widnieje macica, która pokazuje "fuck off". Krzyczą, że nie chcą być INKUBATOREM, ale już bycie BROSZKĄ jest w porządku, a przecież obydwa te słowa, to rzeczowniki. Kobiety obrażają się na mężczyzn, że patrzą na nie przedmiotowo (przez pryzmat np. piersi), ale jak mają patrzeć, skoro same wołają: "moja dupa - moja sprawa". Nie mogę się pod tym podpisać, gdy chodzi o coś więcej... gdy na szali leży życie. Nie podoba mi się wymowa i forma tego protestu. Przypomina mi to paradę równości, gdzie pary zamiast rzeczowo bronić swoich praw, idą przed siebie ( często w negliżu). Kto takich poważnie potraktuje. Czy starając się o pracę, idziemy na rozmowę nago, albo całujemy przez pół godziny z mężem czy chłopakiem, przed drzwiami za którymi trwa rekrutacja? Nie należy pierniczyć o "szparkach", tylko rzeczowo tłumaczyć czego się boją kobiety, których sytuacji. Jestem przeciwna aborcji, ale uważam, że ustawa powinna zostać, taka jaka jest, bo strasznie matek więzieniem, przyczyni się tylko do powstania "podziemia aborcyjnego". Każda sytuacja jest inna i niech każdy rozważy ją we własnym sumieniu, bo sam kiedyś odpowie przed Bogiem. Żadne ustawy nie zastąpią sumienia. Czy Jezus zmuszał ludzi do określonego zachowania? On cierpliwie tłumaczył, bo człowiek ma wolną wolę. Bardzo chciałabym, by ciąża była błogosławieństwem, życie stawia nas jednak przed trudnymi wyborami. Przypuśćmy, jestem w ciąży, mam drugie dziecko, a ciąża zagraża mojemu życiu... Które życie wybrać, wiedząc że osierocę dziecko, które już mam? Czy mam prawo pozbawiać życia samą siebie? To przecież też grzech!!! To życie i to życie!!! Przepisy nie zastąpią sumienia! To tylko jeden z możliwych dylematów, a mogą ich być różne kombinacje. Co na to ustawa? Nie rozwiązuje niczego, ale nie mogę wziąć udziału w czymś, co sprowadza mnie do tego, że jestem jakąś "szparką"! Nie każcie więc mi się ubierać na czarno lub biało, bo życie ma mnóstwo innych odcieni. Stanowcze NIE dla protestu, który wszystko spłyca!!!

.

Ostatnio zmieniony 03 października 2016, 19:20 przez EwaL, łącznie zmieniany 3 razy.
***

"Pukam do drzwi kamienia."

***
Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6478
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

A ja za odpowiedź wkleję komentarze, które doskonale przedstawiają moje zapatrywania na obecną sytuację.

realistka do Simon:

Zakladam, ze jestes facetem. Takim zwolennikom absolutnego zakazu aborcji wypada tylko zyczyc, aby najblizsze im kobiety zostaly zgwalcone i kazac im rodzic. Niezleazne od wieku, stanu zdrowia, mozliwosci, ulozonego zycia.
Niech taki maz patrzy jak jego zona jest "szczesliwa" mogac urodzic dziecko z gwaltu. Rozumiem, ze maz tez bedzie szczesliwy. W jego rodzinie pojawi sie slodki maluszek. Wprawdzie nie jego, ale co dziecko winne. Powodzenia.

nieSimon do Simon:

Może konkretniej, Simon czy w swoim chrześcijańskim miłosierdziu zgodziłbyś się opodatkować np. połowę swoich chrześcijańskich dochodów na utrzymanie matek i ich dzieci, ponieważ ich chrześcijańscy ojcowie dali nogę i w swoim chrześcijańskim miłosierdziu nie płacą alimentów na kalekie dziecko ,albo muszą skończyć studia , kupić nowy samochód, siedzą za kradzież ... Tak na marginesie jeden profesor powiedział ,że pochodzimy od kosmitów, dodam , że jest autorytetem i jest z USA a tam wszystko jest większe i ważniejsze.

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

Awatar użytkownika
sterta mysli
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 841
Rejestracja: 30 grudnia 2013, 12:30
Lokalizacja: Wołomin
Brązowych Pietruch: 3
Wierszy miesiąca: 1
Najlepsza proza: 2

Post autor: sterta mysli »

EWO, zgadzam się z Tobą. Szacunek za pisanie bez owijania.
Brawo!

Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6478
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

A gdzie solidarność z kobitkami, które walczą, nie godząc się na ubezwłasnowolnienie? Mnie w sumie powinno być ganc pomada, bo mieszkam w normalnym kraju.

Ale jakoś mnie skręca w środku, gdy słucham argumentów starego aborcjonisty Chazana, który teraz owładnięty duchem świętym odzyskał sumienie.

Czyżby nastały czasy pazernych dziadów?

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

Awatar użytkownika
EwaL
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1863
Rejestracja: 13 grudnia 2011, 09:25
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Złotych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 1
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 3
Najlepsza proza: 4

Post autor: EwaL »

Ale z kim się solidaryzować? Z tymi co sprowadzają istnienie kobiety do bycia SZPARKĄ? Według mnie chore jest to, w jaki sposób rozmawia się na tak trudne tematy.

***

"Pukam do drzwi kamienia."

***
Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6478
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

A kim jest w oczach mężczyzn? Nawet w mizoginicznej Biblii napisano:

Z Pierwszego Listu
św. Pawła Apostoła do Tymoteusza
2, 1-15

NAUCZAĆ ZAŚ KOBIECIE NIE POZWALAM

ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości. Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa. I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci; będą zbawione wszystkie, jeśli wytrwają w wierze i miłości, i uświęceniu - z umiarem.

Bóg jest rodzaju męskiego, apostołowie byli mężczyznami, a co z kobietami? Tylko służebna rola im przypadła? A dlaczego? Gorsze są, bo nie mają ogonków z przodu?

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

Awatar użytkownika
EwaL
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1863
Rejestracja: 13 grudnia 2011, 09:25
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Złotych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 1
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 3
Najlepsza proza: 4

Post autor: EwaL »

Wydaje mi się, że ważne jest to, co ja o sobie myślę i za "kogo" ( a nie za "co" ) się uważam.
Nie zamierzam jak idiotka wołać: "Jarek, precz od naszych szparek". Nie dobrze mi, gdy to słyszę.
Tu chodzi o życie, czyli coś nadrzędnego. Problem jest zbyt złożony, by go tak upraszczać i pierniczyć w takiej sytuacji o dupie Maryni. Rozważyłam to we własnym sumieniu i ono tak nakazało mi postąpić, powiedzieć NIE takiej formie protestu ;)

***

"Pukam do drzwi kamienia."

***
Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6478
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

Ależ nikt Ci nie każe tak krzyczeć. Nie ma się co oburzać na słowa, bo różne kobiety biorą udział w proteście, delikatne i niedelikatne w obejściu. A ulica to nie Wersal :)

Owszem, chodzi o życie kobiet, które zostaną sprowadzone do roli cielnych krów.

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

Awatar użytkownika
EwaL
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1863
Rejestracja: 13 grudnia 2011, 09:25
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Złotych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 1
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 3
Najlepsza proza: 4

Post autor: EwaL »

Dla mnie jest tutaj mowa o dwóch życiach, co pewnie dla niektórych, a raczej dla wielu, jest zacofaniem i byciem głupią krową. Jednak znów to wina mojego sumienia, znów postawiło mnie w takiej sytuacji, że nie mogę zachować się inaczej. Nie popieram też aborcji na życzenie, bo trzeba być świadomym i odpowiedzialnym człowiekiem. Tak jak napisałam w tekście: niech w trudnych życiowych sytuacjach, każdy rozważy to we własnym sumieniu.

***

"Pukam do drzwi kamienia."

***
Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6478
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

EwaL, wierzę Ci, że masz czyste sumienie i kierujesz się dobrymi intencjami :)

Mnie jednak mierzi niemal ogólnospołeczna obłuda. Kto masowo kupuje środki antykoncepcyjne i wczesnoporonne, zakazane przez kler? Przecież nie ateiści, którzy są w mniejszości.

Dlaczego nie zapanował jeszcze boski ład w Polsce, skoro wszyscy bogobojni i przestrzegający dekalogu?

Ano dlatego, bo większość ma Boga w nosie i grzeszy z taką samą lubością, z jaką stale ewangelizuje innych :)

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

Awatar użytkownika
EwaL
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1863
Rejestracja: 13 grudnia 2011, 09:25
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Złotych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 1
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 3
Najlepsza proza: 4

Post autor: EwaL »

Nie powiedziałam, że mam czyste sumienie, przecież samym tym bym zgrzeszyła. Nie jestem aniołkiem, chociaż chciałabym nim być. Zdaję sobie sprawę z moich słabości i rozumiem, że każdy człowiek jest słaby. Napisałam też przecież, że nie daję sobie prawa do oceny matek, które z różnych przyczyn podjęły takie, a nie inne decyzje. Wczoraj w programie tak czy nie, Dominika Figurska odpowiedziała na moje pytanie, które zawarłam w tekście - gdyby matka JP II miała wątpliwości czy urodzić, pomimo wątłego zdrowia i tego że mogłaby osierocić starszego syna, nie mielibyśmy papieża. To jest piękne świadectwo miłości.
A ja w swej słabości, nie mam prawa oceniać tych, które postąpiłby inaczej. Sama też nie wiem, jakbym postąpiła, bo chociaż wiem, co jest słuszne, to nie mam pojęcia, jakbym zachowała się, gdyby do tych rozterek doszedł zwykły ludzki strach.

Ostatnio zmieniony 04 października 2016, 10:00 przez EwaL, łącznie zmieniany 1 raz.
***

"Pukam do drzwi kamienia."

***
Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6478
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

Z całym szacunkiem do Jana Pawła II jako poligloty i chyba mędrca, ale bez szacunku jako hierarchy kościoła katolickiego. Dopiero jego następca, czyli Benedetto XVI przeprosił za skandal pedofilli w kościele.
Kościół jako że podgniły moralnie nie może być już autorytetem, szczególnie po niedawnym wystąpieniu księdza Charamsy, który niemal piał z zachwytu nad własnym gejostwem.

Albo afera z biskupem zwanym luksusowym (Franz-Peter Tabartz-van Elst), który sobie prywatną willę wyremontował za 31 mln euro. W ramach pokuty i odnowienia przysięgi ubóstwa, przeniesiono go do 200-metrowego apartamentu niedaleko słynnego placu Piazza Navona :)

Dlatego obłudni ludzie nie powinni nakazywać, jak inni mają żyć, to chyba logiczne?

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

Awatar użytkownika
EwaL
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1863
Rejestracja: 13 grudnia 2011, 09:25
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Złotych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 1
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 3
Najlepsza proza: 4

Post autor: EwaL »

Antonella pisze:

Z całym szacunkiem do Jana Pawła II jako poligloty i chyba mędrca, ale bez szacunku jako hierarchy kościoła katolickiego. Dopiero jego następca, czyli Benedetto XVI przeprosił za skandal pedofilli w kościele.
Kościół jako że podgniły moralnie nie może być już autorytetem, szczególnie po niedawnym wystąpieniu księdza Charamsy, który niemal piał z zachwytu nad własnym gejostwem.

Albo afera z biskupem zwanym luksusowym (Franz-Peter Tabartz-van Elst), który sobie prywatną willę wyremontował za 31 mln euro. W ramach pokuty i odnowienia przysięgi ubóstwa, przeniesiono go do 200-metrowego apartamentu niedaleko słynnego placu Piazza Navona :)

Dlatego obłudni ludzie nie powinni nakazywać, jak inni mają żyć, to chyba logiczne?

Dużo w tym racji, Antosiu :) Ja jednak w swojej, może naiwności... widzę to tak:
to tylko ludzie i żadna warstwa społeczna, nie jest bez grzechu, nawet Ci, którzy powinni świecić przykładem. Są dobrzy lekarze i źli, tak samo jest z księżmi, oni nie rodzą się inni. Nie mają wszczepionego (że tak powiem) antywirusa przeciw grzechom. To zwyczajni śmiertelnicy... ot i tyle.

Widzisz, różnimy się, a potrafimy rozmawiać :) Nie chcę Cię zmuszać, abyś myślała, tak jak ja, chcę tylko, abyś zrozumiała, że mogę mieć właśnie takie zdanie.
Nie myśl, że jestem bezkrytyczna i pochwalam te przypadki, które wymieniłaś. Nie, nie pochwalam. A swoją drogą na wspomnienie tego księdza-geja, z jaką radością to ogłaszał, do dzisiaj mam mdłości ;) Tyle, że mnie może się to nie podobać, ale oceni go Bóg, a nie ja, maluczka Ewunia ;)

***

"Pukam do drzwi kamienia."

***
Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6478
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

Właśnie o to chodzi, że grzeszni i niepoprawni innym ciernistą drogę chcą wytyczać.

Na tym właśnie polega sztuka dyskusji, każdy wyłuszcza swoje argumenty i nikt nikogo

na siłę do własnych poglądów nie nagina. Naginanie przynosi efekt odwrotny. Potrzebny jest czas do przemyśleń, a i tak niewielu zmieni zapatrywania :)

Miło było pogwarzyć, tymczasem :)

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

Awatar użytkownika
echo
Konsultant/ka
Posty: 5025
Rejestracja: 21 grudnia 2015, 18:15
Lokalizacja: Jędrzejów
Złotych Pietruch: 10
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 3
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 1
Wierszy miesiąca: 12
Limerykowy Król: 2

Post autor: echo »

Cóż za dyskusja na czasie :)
Żartobliwie powiedziałbym, że nie byłem na marszu, ponieważ nie mam czarnego garnituru...
A poważnie, przyjąłem do wiadomości Ewo Twój punkt widzenia i odczucia, ale jestem innego zdania. Uważam, że taki marsz da ustawodawcy do myślenia, że nie tędy droga ograniczając swobodę obywateli, ograniczając możliwość decydowanie o sobie, to już było. Nie odczytuję marszu jako protestu przeciw życiu czy pochwały śmierci, a jedynie możliwości świadomych i na pewno trudnych wyborów, zgodnie z własnym sumieniem. Z tym się zgadzamy, ale właśnie ta ustawa odmawia jakiegokolwiek wyboru. Można przytaczać za i przeciw, ale jak to w polskiej* debacie, nikt nie ustąpi w związku z czym, kiedyś zawarto kompromis, który pewnym kręgom zaczyna przeszkadzać.
Czyli dla mnie, rządzący chcą stać się bogiem zarządzającym sumieniami wyznawców.
Nie wiem tylko w czym rzecz skoro mamy 92,2% katolików, którzy i tak ze względów wiary mają zakaz aborcji - grzech. Zatem zostaje niecałe 8% z czego połowa to mężczyźni, odjąć jeszcze dzieci i starców, pozostanie ze 2% społeczeństwa kobiet. Jaki to problem?

Dokładniej obserwując, widzę kolejny ruch w stronę podzielenia społeczeństwa. Pogratulować.

A tak w ogóle jestem za życiem :)

Pozdrawiam.

Piszę, kiedy nie mam nic do powiedzenia.

Awatar użytkownika
EwaL
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1863
Rejestracja: 13 grudnia 2011, 09:25
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Złotych Pietruch: 1
Brązowych Pietruch: 1
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 3
Najlepsza proza: 4

Post autor: EwaL »

echo
dziękuję za zabranie głosu :)
Rozważyłam tę sprawę we własnym sumieniu i nie ubrałam się ani na czarno, ani na biało.
Dlaczego na biało też nie? Ano dlatego, że nie czuję się kompetentna do rozliczania innych z ich uczynków, choć przyznam, że ta biel jest mi bliższa z racji tego, iż życie to dla mnie życie. Długo zastanawiałam się przed napisaniem tego tekstu, a wiesz dlaczego? Bo bałam się być wyśmiana, że ośmielam się mieć takie staroświeckie poglądy. Bałam się być zakrzyczana i przyporządkowana do stada "głupich krów". Ale co tam niech będę "głupią krową", bylebym mogła patrzeć na siebie w lustrze. Te krzyki z CZARNEGO PROTESTU, nie pasują do mnie, to nie ja. Wstydziłabym się publicznie drzeć o dupach, cyckach i cipkach. Niech też na siłę nie mówią mi, co mam myśleć, zwolennicy tego strajku. Niech wypowiadają się w imieniu swoim, a nie wszystkich kobiet. Jest sporo takich, które wstydzą się przyznać, że myślą podobnie jak ja, by nie zostać wyśmianymi.
Problem ma charakter osobisty /dylematy sumienia/, a nie polityczny (ale to dla mnie). Chore jest to że nadano mu taki wymiar.

***

"Pukam do drzwi kamienia."

***
Awatar użytkownika
echo
Konsultant/ka
Posty: 5025
Rejestracja: 21 grudnia 2015, 18:15
Lokalizacja: Jędrzejów
Złotych Pietruch: 10
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 3
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 1
Wierszy miesiąca: 12
Limerykowy Król: 2

Post autor: echo »

Tłum rządzi się swoimi prawami, stąd pewnie i różne okrzyki. Wolny wybór jest zarówno dla kobiet za i przeciw, więc myślę, że nie jest to zawłaszczanie racji przez jedną grupę. Samo prawo do aborcji to jeszcze nie aborcja, tak jak posiadanie broni nie sprawia, że musimy być mordercami.
Na szczęście mamy demokrację, w której jest miejsce na odważniejsze jak i staroświeckie* poglądy, i możemy się wypowiadać zgodnie z wiarą (niewiarą) i sumieniem. Strzeżmy tego jak oka w głowie, żeby nie wróciły zakazane rozmowy na tematy tabu.
Nadrzędnym celem wymiany poglądów jest szanujmy się nawzajem, wtedy łatwiej zbliżyć do siebie różnice. W innym wypadku, podział jedynie się pogłębi.
Dyskusja biało-czarna, a pomiędzy i tak jest szarość codziennych sytuacji.

Puenta sprowadza się do zapytania, kto dał nam prawo oceniać sumienie drugiego człowieka...

:)

Piszę, kiedy nie mam nic do powiedzenia.

Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18138
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Post autor: elafel »

Nie powinniśmy wypowiadać się za kogoś. Dyktować, czy ma usunąć, czy urodzić. Każdy powinien mieć prawo wyboru. To sprawa sumienia.

echo pisze:

Puenta sprowadza się do zapytania, kto dał nam prawo oceniać sumienie drugiego człowieka...

Też tak uważam.

Ela

Awatar użytkownika
sterta mysli
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 841
Rejestracja: 30 grudnia 2013, 12:30
Lokalizacja: Wołomin
Brązowych Pietruch: 3
Wierszy miesiąca: 1
Najlepsza proza: 2

Post autor: sterta mysli »

Się rozszumiało...
prawo do aborcji to prawo do zabijania. Nie prawo do posiadania broni lecz do strzelania do najmniej winnych. Kto komu dał prawo zabijać? Selekcja ludzi w najwcześniejszym etapie życia. Co zatrzyma nas w selekcji w późniejszych etapach?
Kobity nie "dupczcie" się z byle kim to i problemu nie będzie, chociaż ciąża-feministkom wyprowadzonym przez KODy i inne - raczej nie grozi. Chyba, że przed śmiercią zmienią zdanie i zrozumieją, że są cały czas wykorzystywane... do celów politycznych.
Moim zdaniem tym kobietom które chcą tak mocno wolnej aborcji powinno dać to prawo do aborcji. Idąc teorią Darwina, głupota sama się unicestwi. Wprowadźmy też eutanazję osób starszych i niepełnosprawnych i psychicznie chorych. Sprowadźmy 10000000 Islamistów dajmy im mieszkania i pieniądze i prawo do gwałcenia europejek - niech dupczą według własnego sumienia, nie możemy oceniać ich sumienia.(Posiadanie penisa nie oznacza od razu że to gwałciciel.)
I brońmy zawzięcie zagrożonych fok na Alasce - bo zwierzątek to nie można krzywdzić.

Ostatnio zmieniony 06 października 2016, 08:33 przez sterta mysli, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6478
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

sterta mysli napisał/a:
Kobity nie "dupczcie" się z byle kim to i problemu nie będzie, chociaż ciąża-feministkom wyprowadzonym przez KODy i inne - raczej nie grozi.

Za ciążę też odpowiedzialny jest facet, a i w małżeństwie może się okazać, że jest byle kim, czyli dupkiem i co wtedy?

A co z samotnymi panami, mają się zadowalać z Renią Rączkowską? To może pozamykać domy uciech, po huk ta obłuda?

Żadna normalna kobieta nie chce poddawać się aborcji, zmuszają ją do tego kiepskie warunki ekonomiczne albo facet dupek. Co to chciałby sobie poużywać, ale jak się brzuch pojawi, to podciąga porcięta i znika w sinej dali :)

Ostatnio zmieniony 06 października 2016, 08:34 przez Antonella, łącznie zmieniany 2 razy.

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

Zablokowany