Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca II/24

Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

Rozpoczynamy anonimowo konkurs- DRABBLE - w temacie "Telefon"

Krótkie info

Wspólne pichcenie poezji.


Moderator: Redakcja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemysław Piotrowicz
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1377
Rejestracja: 01 marca 2008, 22:01
Lokalizacja: z południa
Wierszy miesiąca: 2

Krótkie info

Post autor: Przemysław Piotrowicz »

W dziale będą powstawały wiersze naszego wpólnego autorstwa.
Kolejno będą pojawiać się tematy z Tytułem wiersza (w opisie zaś ustalona jego długość czyli np 3 strofy po 5 wersów każda), Waszym zadaniem będzie ten wiersz powołać do życia. Czyli nadsyłacie po wersie tworząc całość. Ustalmy że każdy użytkownik może napisać jeden wers do każdej strofy.
Forum jest moderowane, co znaczyć znaczy tyle, że wasze propozycje zaakceptować musi ktoś z moderacji.
Każdy z użytkowników który przyczyni się do powstania wierszy, jest świadom tego że wiersze te stają się własnością portalu piszemy.pl i wyraża zgodę na wykorzystanie ich do działań związanych z powyższym portalem.
Oczywiście wszystko pewnie wyjdzie i tak w praniu, więc o cierpliwość tylko proszę i o opinie czy pomysły co zmienić aby usprawnić.
Życzę przyjemnej zabawy.
Pierwsze dwa tytuły pojawią się dzisiaj wieczorem.

Awatar użytkownika
Przemysław Piotrowicz
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 1377
Rejestracja: 01 marca 2008, 22:01
Lokalizacja: z południa
Wierszy miesiąca: 2

Post autor: Przemysław Piotrowicz »

Został dodany ważny punkt do mini regulaminu 'Multipoezja', proszę wszystkich o zapoznanie się.
Pozdrawiam -m.

Awatar użytkownika
carceris.
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 801
Rejestracja: 12 marca 2009, 20:19
Lokalizacja: z garści cienia
Wierszy miesiąca: 6

Post autor: carceris. »

Ja z kolei dodam jeszcze kilka słów odnośnie zapisu itp. :
- WYKLUCZAMY INTERPUNKCJĘ - trudno jest, tworząc całą grupą, dostosować się w tym kierunku, ponieważ większość jej nie stosuje, a niektórzy jednak przy niej pozostali. Zdecydujmy się jednak może na pozbycie się jej, żeby nie było zamieszania.
- Starajmy się wykluczyć powtórzenia i jakiekolwiek błędy stylistyczne, traktujcie wiersz multipoetyczny, jakby był Waszym własnym. Ja ze swojej strony obiecuję poprawiać w miarę możliwości dane błędy.

I kilka propozycji.
Może zamiast opierać się jedynie na tytule zaczniemy niekiedy inspirować się obrazami, muzyką czy innym dziełem sztuki? Oczywiście, to może być jedynie urozmaiceniem, bo stara forma byłaby cały czas praktykowana, jedynie niekiedy moglibyśmy się od niej nieco uchylić. Np. podawałabym link do obrazu oraz tytuł wiersza, a Wy pisalibyście i odnośnie jednego i drugiego.
Myślę, że mogłyby wyniknąć z tego ciekawe rzeczy, biorąc pod uwagę ilość tworzących.
Co Wy na to?

Rzadko sprawdzam pocztę, więc w razie potrzeby zapraszam na PW. :)

Awatar użytkownika
Naczelna
Emeryt/ka
Posty: 1545
Rejestracja: 02 listopada 2006, 00:37
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Naczelna »

Jestem - za propozycjami - i ciekawa efektów. :)

Naczelna w stanie spoczynku

ODPOWIEDZ