Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca II/24

Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

Rozpoczynamy anonimowo konkurs- DRABBLE - w temacie "Telefon"

Sen ducha, sen ów - w skłot przemienił świat

Moderator: Redakcja

Awatar użytkownika
Arctur_Vox
Autor/ka
Posty: 33
Rejestracja: 09 kwietnia 2014, 17:45
Lokalizacja: Uroboros
Najlepsza proza: 2

Sen ducha, sen ów - w skłot przemienił świat

Post autor: Arctur_Vox »

Jaki miałem dziś w nocy zatrważający sen ducha, aż mną wstrząsnął!

Było w nim tak, że patrzyłem na świat oczami poważnego obywatela w wieku dojrzałym i kroczyłem z ukochaną po Uroborosie; małym mieście, ale zadbanym. Zadbaną rączkę mojej drogiej ściskałem czule, a nogi w zadbanych półbutach same niosły mnie po zadbanym bruku. Coś sprawiło, żeśmy zboczyli ku ślicznej kamienicy. Spostrzegłem, że w jej oknach widnieją ozdobne, żelazne kraty. Ukochana usilnie chciała się dowiedzieć, jaką tajemnicę skrywa kamienica, więc weszliśmy, uchylając ciężkie drzwi. Te natychmiast zatrzasnęły się za nami, a my pojęliśmy mroczną prawdę. Wpadliśmy w pułapkę! Był to skłot!

Po zagraconych, brudnych pokojach grasowali dzicy anarchiści, wytwarzając okropny hałas oraz smród. Wonie byle jakich posiłków gotowanych na kuchenkach turystycznych mieszały się z odorem dawno niemytych ciał i wilgoci zżerającej piękny z zewnątrz budynek. Ktoś włączył magnetofon; rozległ się jazgot instrumentów i takie straszne krzyki. Wąchano klej przemysłowy, pito bimber prosto z wiadra, palono dziwne zioła. Buchał odurzający dym. Otępiali snuliśmy się po wnętrzu, bezskutecznie pytając o wyjście, aż trafiliśmy do pomieszczenia znacznie schludniejszego i spokojniejszego od pozostałych. Schroniliśmy się w nim z ulgą.

Stało tam ogromne łóżko, jakby wzięte z hotelu robotniczego. Nagle pościel wybrzuszyła się i spod pierzyny wyskoczyła lesbijka o sterczących, czerwonych włosach. Zmierzyła wzrokiem moją słodką towarzyszkę i wykrzywiła usta w lubieżnym grymasie. Lesbijka wygięła się dziwacznie, mamrocząc niewyraźnie. Zahipnotyzowała mi ukochaną!

Próbowałem uratować dziewczynę od zguby, ale wyrwała się i sama wskoczyła w ramiona krótko obciętego demona. Obie kobiety poczęły zdzierać z siebie ubrania i łapać się za zakątki ciała o których istnieniu nie miałem dotąd nawet pojęcia. Wskutek ich gwałtownych ruchów drewniana rama łóżka zarwała się, a one spadły na podłogę. Tam kontynuowały akt obrzydliwej, nienaturalnej miłości. Nie mogłem na to patrzeć.

Pobiegłem na oślep korytarzami skłotu. Znalazłem klapę prowadzącą na ulicę. Dwaj roześmiani anarchiści zastąpili mi drogę, jednak odsunęli się, gdy pogroziłem elektrycznym rewolwerem. Oślepiło mnie słońce i na tym sen ducha się zakończył, lecz ja cały dzień zachodzę w głowę: był on tylko wytworem mojej wyobraźni czy może projekcją prawdziwych zdarzeń?

Po tym przeżyciu nabrałem już pewności, że każde słowo lesbijek tego świata jest żmijowym kłamstwem. Te babilońskie wampiry łżą, że chcą tylko aby zostawić je w spokoju, jednocześnie potajemnie wyciągając szpony po przedstawicielki innych gatunków, w tym zadbany i uczciwy lud Uroborosa. Prawdę głosi nauka Chaosu: "Wampirowi Babilonu polować nie pozwolisz".

Zasadność tych słów dostrzegam dopiero teraz.

Arctur Yaeger Vox

me ne frego.

Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19640
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

Jestem ciekawa, co to za zakątki dojrzałeś, o których nie miałeś pojęcia? No i dobrze, że masz paralizator, bo może obudziłbyś się z innymi przeżyciami?
Dziwny sen, ale jak to mówią: "głodnemu chleb na myśli".
Ja rzadko miewam sny, a jeśli już, to błądzę i nie mogę znaleźć drogi do domu.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
Arctur_Vox
Autor/ka
Posty: 33
Rejestracja: 09 kwietnia 2014, 17:45
Lokalizacja: Uroboros
Najlepsza proza: 2

Post autor: Arctur_Vox »

Rewolwer elektryczny to nie paralizator, tylko straszliwa broń miotająca ładunki o wielkim napięciu, zdolne odebrać życie.

me ne frego.

Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19640
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

Taką broń nie powinien nikt mieć, a co dopiero jej używać.
Co Twój sen oznaczał? Po co Ci ten rewolwer elektryczny, dla zapanowania nad chaosem?

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
Arctur_Vox
Autor/ka
Posty: 33
Rejestracja: 09 kwietnia 2014, 17:45
Lokalizacja: Uroboros
Najlepsza proza: 2

Post autor: Arctur_Vox »

Dla samoobrony, oczywiście. Poza tym, to nie moja, tylko dżentelmena z Uroborosa, w którego ciele się znalazłem podczas snu ducha. Dobrze go zresztą rozumiem - skoro wokół tylu anarchistów i lesbijek przędzie swoje sieci, nikt nie może czuć się bezpieczny.

me ne frego.

Awatar użytkownika
Kazik42
Emeryt/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 12 stycznia 2008, 21:18
Lokalizacja: Lublin
Najlepsza proza: 2

Post autor: Kazik42 »

Przyznaję, ze moim czytelniczym gustom odpowiadają takie "porąbane" teksty, autorstwa również, jak się wydaje, 'porąbanych" autorów. Zaproponowany tekst wygląda na to, ze jest nieżle "porąbany". Trzeba jednak przyznać. że jest rownież zadbany. I są tu zadbane rączki, zadbane miasto, nawet buty zadbane. A co tam zresztą buty! W tym mieście/zadbanym oczywiście/ czuć autentyczny odór. Poważnie! I w dodatku odór kwalifikowany - wytworny tj zwykły odór z dodatkiem odoru niemytych ciał/ Taki niby Dior Ale i odór to "betka" w porównaniu z oryginalnymi i autentycznymi lesbijkami/prosto z wyspy Lesbos/ Taka oryginalna i autentyczna Lesbijka to klasa. Jej "zakątki ciała" to wprost super klasa, Nic tylko molestować!. Bardzo one apetyczne doprawdy/no, te"zakątki/ Nic dziwnego, że dziewczyna autora-narratora rzuciła się w odmęty orgii - zguby bez wahania.
Musze przyznać, że mam słabość do anarchistów, wopistów, konserwatystów, cyklistów,/ do komunistów to co to. to nie/ ale przede wszystkim mam słabość do ludu Uroborosa

Sobierad
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 403
Rejestracja: 18 grudnia 2014, 13:12
Lokalizacja: Nowa Sól
Najlepsza proza: 3

Post autor: Sobierad »

Zdecydowanie nie moje klimaty, ale ciekawe i oryginalne...

Sobierad

Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18138
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Post autor: elafel »

Zupełnie nie moje klimaty.
No cóż, sen, jak sen - dziwny.

Ela

Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19640
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

Utwór ten zdobył III miejsce w ankiecie na Najlepszą Publicystykę II półrocza.
Serdecznie gratuluję i przenoszę go na Górną Półkę.
:)

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18138
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Post autor: elafel »

Bardzo serdecznie gratuluję :)

Ela

ODPOWIEDZ