Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca II/24

Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

Rozpoczynamy anonimowo konkurs- DRABBLE - w temacie "Telefon"

Manifest

Tematy poważne bardziej niż mniej.
Ogłoszenia, informacje i wypowiedzi użytkowników.

Moderator: Redakcja

ODPOWIEDZ
tomek
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 1438
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 21:23
Lokalizacja: stołeczne miasto Poznań
Wierszy miesiąca: 1

Manifest

Post autor: tomek »

Dziwię się wam, ludzie….
…właśnie: czy jeszcze „ludzie”? Czy jeszcze na świecie rządzi Homo Sapiens – czy już tylko Homo Sovieticus, albo jego następca, Homo Europaeus?
Od ponad stu lat „postępowcy”wmawiali w ludzi, że są tylko bydlętami, że właściwie niczym nie różnią się od zwierząt – a w jakiejś gazecie, bodaj „Wyborczej”, przeczytałem tryumfalny artykuł, że „człowiek tylko czterema genami różni się od stonogi”. I ta propaganda odniosła skutek: ludzie sami uważają się za bydło – i pozwalają traktować się jak bydło.
Być może różnica między człowiekiem, a zwierzęciem jest tylko kulturowa – ale jest. Fizycznie możemy nie różnić, ale mamy duszę – czy jak kto chce nazywać tę cudowną cechę człowieka. Być może różnica jest mała – ale cała nasza kultura dążyła, by ją powiększać. Dzisiejsza anty-kultura stara się ją zminimalizować.
Różnica kulturalna między człowiekiem, a bydlątkiem, jest taka, że decyzje człowieka szanujemy. Decyzji bydlęcia nie. Bydlę trzymamy na postronku, bo może zrobić sobie krzywdę albo wejść w szkodę. Dorosły mężczyzna zaś ma prawo zrobić sobie krzywdę – a jeśli wyrządzi szkodę, to ma za nią zapłacić. I to jest ta podstawowa różnica.
Jak dzisiaj jesteśmy traktowani przez rządy: jak ludzie – czy jak bydło? Jeśli ktoś każe mi zapiąć się pasem w moim własnym samochodzie – to traktuje mnie dokładnie tak, jak chłop traktował krowę…
…to znaczy: traktował; przepisy Wspólnoty Europejskiej, zdaje się, zakazują trzymania krowy na postronku; to ja w samochodzie muszę być przypięty – na razie sam, ale już niedługo będą automaty nasuwające na mnie pasy – i samochód bez ich zapięcia nie ruszy.
Krzywdy sobie zrobić nie możemy – ale za szkodę nie płacimy: jesteśmy (pod przymusem) ubezpieczeni.
Doi się z nas pieniądze – i za te pieniądze utrzymuje się całe stado, oraz szefostwo tej „Animal Farm”. Tu nie ta poetyka – ale niedługo pokażę, że zdziera się z nas 83% zarobionych pieniędzy – i ONI wydają je za nas.
Co zrobiłby Normalny Człowiek, gdyby ktoś przyszedł doń i powiedział: „Człowieku: ile zarabiasz? 3000? Świetnie! Daj mi z tego 2400, ja potrącę na siebie 600, a pozostałe 1800 wydam za ciebie – tak, że będziesz bardziej zadowolony, niż gdybyś sam wydał na siebie te 3000!” Co by zrobił normalny Człowiek? Kopa w sempiternę – za drzwi!
Homo Europaeus porykuje z radości, że ktoś chce się nim opiekować, i głosuje na takich, którzy wezmą mu jeszcze więcej pieniędzy – za obietnicę, że siano w żłobie będzie świeższe, niż do tej pory! Ma tylko jedną prośbę: by dawać mniej owsa koniom, a trochę więcej siana im, krowom.
A konie rżą na odwrotną melodię.
Rzygać mi się chce, gdy czytam, że „rodzice hiszpańscy wyrazili radość, że rząd zajmie się problemem otyłości ich dzieci”. Moja suka wykazuje więcej rozsądku: to ona karmi swoje szczeniaki i – mimo ufności – z pewnym podejrzeniem patrzy, gdy im coś podtykam. A bydlę? Krowa zapewne się cieszy, gdy ktoś zajmuje się jej cielakiem…
Zgroza mnie bierze – bo na resztki normalnych rodziców spadają kolejne ciosy. Ostatnio „polski” „Rząd” szykuje ustawę karzącą grzywną – 5000 zł – rodziców, którzy nie zaszczepią swoich dzieci!! Tyle się pisze, że niektóre szczepienia mogą być szkodliwe – i nic! Nadal „rząd” wie lepiej, jak opiekowac się moim dzieckiem. W interesie firm farmaceutycznych przerabia się ludzi na bydlęta. Ale gdyby nie było to w interesie firm farmaceutycznych – byłoby tak samo źle, tylko jeszcze głupiej.
Bydło nie myśli. Bydłu serwuje się hasełka typu: „Wszystkie dzieci są nasze”. Nikt z bydląt przecież nie pomyśli, że to oznacza; „Moje dziecko nie jest już moje; jest nasze„. Co w praktyce oznacza, że to p.Minister je szczepi, je wychowuje… Cóż: szczeniak będzie moim psem, będzie mi służył – więc jest normalne, że to ja, a nie jego rodzice, pies i suka, decydują o tresurze. Ale żeby tak samo z człowiekiem?
Przecież gdy w 1901 roku we Wrześni rząd pruski postanowił zmienić tylkojęzyk, w jakim wykładany był jeden przedmiot (religia) nie zmieniając jego treści – wybuchnął strajk szkolny. Dziś kolejni ministrowie zmieniają treści programów, zmieniają przedmioty – a rodzice to pokornie akceptują, liżąc dobrych panów po rękach – że tak dbają o ich dzieci.
Tak robi moja suka. Ale człowiek?
Dwa lata temu w USA, w Utah, dziecko było poddane chemioterapii. Po kilku miesiącach tej nieprzyjemnej kuracji, część lekarzy twierdziła, że już wystarczy – a część, że trzeba ją jeszcze kontynuować. Na nieszczęście wśród tych ostatnich był lekarz prowadzący (który miał przecież interes w kontynuacji – bo brał za to spore pieniądze…). Rodzice mimo to zabrali dziecko ze szpitala. Efekt: ścigała ich policja – i oskarżono ich o kidnaping!!!
Cóż: dawniej „kidnapingiem” było zabranie dziecka rodzicom. Teraz dzieci są „nasze”, czyli państwowe; i rodzice bezczelnie ukradli państwowe dziecko, cudzą własność!
Co zrobi farmer, gdy byk z krową wyprowadzą, łamiąc ogrodzenie, swoje cielę z zagrody, gdzie on je umieścił? Przyleje obojgu bydlakom – a cielę umieści tam, gdzie on chce.
To właśnie robią z nami ONI.
Jeśli już jesteśmy przy zwierzętach: ONI mają jeszcze inne piękne hasełko: „Zwierzęta należy traktować tak samo, jak ludzi„. Piękne hasło – dopóki się nie dojrzy, że jest ono równoważne hasłu: „Ludzi należy traktować tak samo jak zwierzęta”. Dziś jest „wola polityczna” by staruszkom aplikować eutanazję; przecież dokładnie to samo robi się z innymi bydlętami – czyż nie?
Ludzie: czy jeszcze jesteście ludźmi – czy tylko bydlakom?
Oczywiście: zawsze większość ludzi chciała, by się nimi opiekować – byle dobrze. Szli pod opiekę feudałów, wisieli u klamki pańskiej – i byli zadowoleni. Jednak dopiero d***kracja spowodowała, z to Większość narzuciła swe obyczaje reszcie. „Ja lubię, jak mnie pod przymusem szczotkują i przycinają kopyta – to niech wszystkich pod przymusem szczotkują i przycinają kopyta”.
Czasem mam wrażenie że ONI testują swoje bydełko, do jakiego stopnia już zgłupiało i można zrobić z nim, co się chce. Do czego innego mogą służyć takie pomysły jak „małżeństwa homosiów”? Jednak w miarę, jak to trwa i się rozwija, zaczynam mieć przerażające podejrzenie:
ONI, dwa pokolenia wcześniej ludzie inteligentni, wychowywali swoje dzieci w tych samych szkołach – i obecnie ONI, to… również bydlęta! Durne, tępe bydlaki marzące tylko żarciu, piciu i ekscesach seksualnych. Widać to po sprawie „Globalnego ocieplenia”. ONI naprawdę wydaja się wierzyć, w „zagrażające nam” ocieplenie! Choć przecież nie trzeba robić badań geologicznych: wystarczy wiedzieć, że „Grenlandia” to ląd, na którym ok. 900 roku kwitły cytryny – a, jak też wiemy, Europa nie została zalana przez oceany. Trzeba też być kompletnym kretynem, by uwierzyć, że lodowce Antarktydy, ogrzane z -40‚C do -35′C – zaleją nagle cały świat.
A ONI wydają się sami w to wierzyć. Nadzorcy bydła stali się głupsi od chudoby, którą się opiekują…
Piszę to – po raz któryś powtarzając te myśli – jak rozbitek, który wrzuca papier w butelce w odmęt oceanu Internetu. Przecież gdzieś jeszcze są LUDZIE! Nie jestem na świecie sam, nie wszyscy jeszcze zbydlęcieli do cna, w niektórych tli się jeszcze iskra człowieczeństwa! Zbuntujmy się, do cholery! Obalmy ten system!
Jak można godzić się na ustrój, w którym bydlęta decydują o losie ludzi? Ja nie mam nic przeciwko temu, by ktoś chciał być traktowany jak nierogacizna – czyli żyć w „państwie opiekuńczym”. Ale człowiek, który nie chce decydować o własnym losie, nie powinien w głosowaniu decydować o losie innych!
Bydło niech sobie porykuje – a my musimy żyć! Bydło myśli o pełnym żłobie – my myślimy w wyprawach w Kosmos. Przyszłość Ludzkości (jeśli ma przetrwać) zależy od tego, czy zwyciężą ludzie – czy bydlęta? Czy wygra Rozum – czy Liczba?
I nie ma tu znaczenia, czy rządzi, SLD, PiS, PO czy PSL; niezależnie od tego liczba urzędników rośnie, coraz więcej przepisów ogranicza naszą wolność… Jak długo możemy to znosić?
Na szczęście ten system już jest zgniły. Nawet bydło zaczyna rozumieć, że rządzące nim świnie nie są od nich mądrzejsze. Koniec jest już bliski. Musimy się zorganizować, by być gotowym do stworzenia zrębów Państwa Wolności – w momencie gdy gdy cała to anty-europejska „Wspólnota Europejska” zacznie trzeszczeć w szwach.
To już niedługo. Zacznijmy się szykować.

Janusz Korwin-Mikke - 7 lat temu

„demokracja nie ma nic wspólnego z wolnością. Jest to łagodny wariant komunizmu”

Awatar użytkownika
Kazik42
Emeryt/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 12 stycznia 2008, 21:18
Lokalizacja: Lublin
Najlepsza proza: 2

Post autor: Kazik42 »

Chwała Tomkowi, że udostępnił nam "Manifest" autorstwa Korwina Mikke. Korwin to wszak polityk wielce oryginalny, właściwie jedyny w swoim rodzaju. Jedni twierdzą, że jego poglądy są skrajne i czasami zdradzają wydźwięk humorystyczny. Dziwią się oni nawet, że dotychczas nie ogłosił się jeszcze królem Ubu/z szacowną małżonką Ubicą/ Inni natomiast utrzymują,że poglądy Korwina może są i skrajne, ale zdrowe.Nie ulega bowiem wątpliwości. że interwencjonizm państwowy winien być sprowadzony do minimum. a rząd powinien przestać "rżnąć głupa" Deklarowany przez Korwina radykalny eurosceptycyzm nie przeszkadza mu zasiadać w Europarlamencie /chce go zapewne "rozsadzić od wewnątrz, a ponadto ma osmioro dzieci i każdy gorsz się przyda/ Korwin jest zdeklarowanym zwolennikiem kary śmierci, ale za to przeciwnikiem /również zdeklarowanym/ liberalnej demokracji tj"najgłupszym ustrojem świata" Przyznam, że z przyjemnością czytam teksty autorstwa Korwina. Podziwiam jego zdolności do ironizowania i sarkazmu.Natomiast poglądów raczej nie w pełni.

tomek
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 1438
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 21:23
Lokalizacja: stołeczne miasto Poznań
Wierszy miesiąca: 1

Post autor: tomek »

Kaziku tobie ironii również bozia nie poskąpiła. Dlatego pewnie umiesz docenić cięte riposty i trafne porównania. Ja podobnie jak ty, nie w pełni jestem zgodny ze wszystkimi poglądami Korwina. Jednak obecny ustrój kraju, w którym większość wybiera pomiędzy sektą (PiS) a mafią (PO), nie odpowiada mi całkowicie. Jedyną siłą, która może przerwać lub poważnie zaburzyć obecne układy kompradorsko - etatystyczne, jest właśnie KORWiN.

Widzę na własne oczy, że tysiące ludzi w każdym wieku przychodzi na spotkania z nim.
To już nie tylko studenci, ale również rolnicy, przedsiębiorcy, emeryci. Skupił przy sobie w ostatnich miesiącach związki rolnicze i organizacje wolnościowe oraz większość Polonii.
Jeśli nie w tym roku to nigdy. Dobry wynik prezydencki będzie idealną zaliczką do tych ważniejszych wyborów, czyli parlamentarnych na jesień.
Internet wrze, jeżeli ludzie uznają jesienią, że wybory zostały znowu sfałszowane, to masy wyjdą na ulice z kosami osadzonymi na sztorc. A tego raczej nikt nie chce.

„demokracja nie ma nic wspólnego z wolnością. Jest to łagodny wariant komunizmu”

Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18139
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Post autor: elafel »

Manifest - tylko do kogo kierowany? Ironii pełno i sarkazmów. Do mnie nie trafia.

Ela

tomek
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 1438
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 21:23
Lokalizacja: stołeczne miasto Poznań
Wierszy miesiąca: 1

Post autor: tomek »

a czujesz się w pełni wolna Elu? jeżeli tak, to gratuluję przystosowania

„demokracja nie ma nic wspólnego z wolnością. Jest to łagodny wariant komunizmu”

Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18139
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Post autor: elafel »

Tomku - dlaczego pytasz, czy czuję się w pełni wolna? Czy muszę podziwiać Korwina ?

Ela

tomek
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 1438
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 21:23
Lokalizacja: stołeczne miasto Poznań
Wierszy miesiąca: 1

Post autor: tomek »

nie, oczywiście, że nie musisz podziwiać Korwina :)

  • pytam tylko czy czujesz się wolna we własnym kraju

„demokracja nie ma nic wspólnego z wolnością. Jest to łagodny wariant komunizmu”

Awatar użytkownika
Rafał Bardzki
Moderator
Posty: 6234
Rejestracja: 14 września 2010, 19:48
Lokalizacja: Zielona Góra
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 7
Brązowych Pietruch: 15
Najlepsza proza: 1
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Rafał Bardzki »

O, w mordę jeża! :O

Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18139
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Post autor: elafel »

Twoje pytanie nie ma nic wspólnego z Manifestem Korwina.

Ela

tomek
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 1438
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 21:23
Lokalizacja: stołeczne miasto Poznań
Wierszy miesiąca: 1

Post autor: tomek »

oj ma i to wiele - cały ten manifest mówi o zniewoleniu

„demokracja nie ma nic wspólnego z wolnością. Jest to łagodny wariant komunizmu”

Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6478
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

Kazik świetnie faceta podsumował :) Korwin to hipokryta i homofob na ciepłej posadce. Ma coś przeciw homosiom, ale przeciw własnemu wyuzdanemu życiu nic nie ma :) Siwy łeb już, ale chuć jak u młodzieniaszka pozwoliła mu społodzić dwoje pozamałżeńskich dzieci z młódką.
Hahahahaha, świetnie podsumował swoją dualność moralną: "Życie zaczyna się po 70-tce! – napisał na Facebooku, porównując się m.in. z „Janem-Pawłem Belmondo” i „Lucjanem Pavarottim”, którzy zostali ojcami w późnym wieku."

Stary satyr i tyle.

Nie rozumiem też, jak można mieć coś przeciw eutanazji, przecież to tagikomiczne, że w Polsce śmiertelnie chore psy mają się lepiej od śmiertelnie chorych ludzi. Te pierwsze można bez problemów uśpić, ci drudzy muszą w cierpieniach czekać na naturalny koniec. To nieludzkie.

Odnośnie zaś do przymusu szczepienia dzieci, to wzmożona zachorowalność na odrę właśnie udowodniła, że samowola rodzicielska naraża na utratę zdrowia i życia nie tylko ich dzieci, ale i innych.

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

tomek
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 1438
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 21:23
Lokalizacja: stołeczne miasto Poznań
Wierszy miesiąca: 1

Post autor: tomek »

1 Korwin - nie jest homofobem - nie interesuje go cudza seksualność i co dwójka lub trójka dorosłych ludzi robi w łóżku - nie pasi mu tylko wyłażenie z tym na ulice i związana z tym propaganda

2 najzwyczajniej oświadczył, że cała jego ósemka dzieci jest w pewnym sensie nieślubna, więc posądzanie go o hipokryzję jest nietrafione

3 satyr - może i tak, ( 99% facetów w tym wieku chciałoby mieć 20latkę)
ale nie hipokryta

4 Eutanazja to jednak morderstwo - więc chrześcijanin powinien być przeciwny

5 ze szczepieniami jest pół na pół - jedna osoba na 100 tys poniesie złe konsekwencje
wynikające ze szczepienia i również 1/100 tys wynikające z braku szczepienia - decyzja powinna być zostawiona rodzicom - tak naprawdę to mało ważna sprawa

„demokracja nie ma nic wspólnego z wolnością. Jest to łagodny wariant komunizmu”

Sobierad
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 403
Rejestracja: 18 grudnia 2014, 13:12
Lokalizacja: Nowa Sól
Najlepsza proza: 3

Post autor: Sobierad »

Globalizacja, PO - PIS, Świat - pędzi, ale trzeba być człowiekiem. Demokracja to taki system gdzie mniejszość rządzi większością, a Polska to taki kraj gdzie biedny finansuje bogatego! Czas na zmiany...ale to już było... i co dalej? Pozdrawiam

Sobierad

tomek
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 1438
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 21:23
Lokalizacja: stołeczne miasto Poznań
Wierszy miesiąca: 1

Post autor: tomek »

Rządy demokratyczne są silne wobec słabych i słabe wobec silnych.

„demokracja nie ma nic wspólnego z wolnością. Jest to łagodny wariant komunizmu”

Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6478
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

Tomek, no przecież ten facet bredzi, a jego teksty pisane są pod publiczkę.

"Rzygać mi się chce, gdy czytam, że „rodzice hiszpańscy wyrazili radość, że rząd zajmie się problemem otyłości ich dzieci”. Moja suka wykazuje więcej rozsądku: to ona karmi swoje szczeniaki i – mimo ufności – z pewnym podejrzeniem patrzy, gdy im coś podtykam. A bydlę? Krowa zapewne się cieszy, gdy ktoś zajmuje się jej cielakiem…"

Kto może wpłynąć na korporacje, które z Amerykanów zrobiły grubasów? Pod wpływem nacisków zaczęto produkować colę i pepsi bez cukru, do burgerów dodaje się jarzyny. Ale i tak śmieciowe jedzenie powoduje otyłość. Tylko edukacja może zmienić sposób odżywiania społeczeństwa, ale korporacjom wyedukowane społeczeństwo się nie uśmiecha, bo na kim będą zarabiać, gdy ludzie przestaną pić colę i jeść burgery?

Ależ interesuje Korwina cudza seksualność - "małżeństwa homosiów". Homoseksualizm był, jest i będzie /u zwierząt też występuje/, i piętnowanie go mija się z celem, bo jest wpisany w ludzką naturę. A z naturą jeszcze nikt nie wygrał, vide - prostytucja obojga płci.

Przecież Korwin brał ślub kościelny, czyli wychodzi na to, że cudzołoży :) A może jak Pazura unieważnił malżeństwo? Śmiech na sali, anulować ślub kościelny, czyli małżeństwa nie było, a co z konsumpcją związku, też jej nie było?

To wspaniale, że starsi panowie jeszcze mogą i chcieliby mieć nastki w łożnicy, szkoda tylko, że to nie działa w drugą stronę. Kobieta, żyjąca z dużo młodszym partnerem jest bardzo brzydko określana.

Niech sobie chrześcijanie będą przeciwni eutanazji, ale dlaczego swoją wolę narzucają niechrześcijanom?

Oczywiście, że szczepienia to ważna sprawa, wskutek islamizacji do dziś setki tysięcy dzieci w Pakistanie, Nigerii czy Afganistanie zapada na polio. W Europie jej nie ma.

Po to są zdobycze medycyny, żeby z nich korzystać, a nie wierzyć w teorie spiskowe. W Polsce szerzy się gruźlica, a w czasach, gdy prześwietlenia płuc były obowiązkowe, praktycznie nie występowała. Demokracja nie jest równoznaczna z samowolą, dlatego wolność powinna mieć granice, wyznaczone przez kompetentych ludzi.

Sobierad, w każdym systemie wykorzystywani są biedni :)

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

tomek
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 1438
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 21:23
Lokalizacja: stołeczne miasto Poznań
Wierszy miesiąca: 1

Post autor: tomek »

Antonella, lubię cię i nie mam zamiaru bezsensownie się kłócić. Jeżeli informacje o Korwinie czerpiesz z telewizji to wiedz, że media od wielu lat próbują przedstawić go jako oszołoma. Wyjęte z kontekstu zdania, z uporem idiotów zadawane te same pytania, jeśli już w ogóle jest zaproszony do jakiejś tv.

Jeżeli chcesz mieć jakiekolwiek pojęcie proponuję obejrzeć kilka filmów na youtube
np to https://www.youtube.com/watch?v=jIn6JWCiAiQ

dziennikarz próbuje trolować - pan Janusz sprowadza go na ziemie

[ Dodano: 2015-03-27, 11:02 ]
a tu o przymusie szczepień
https://www.youtube.com/watch?v=olKerlHpVm8

„demokracja nie ma nic wspólnego z wolnością. Jest to łagodny wariant komunizmu”

Awatar użytkownika
Antonella
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 6478
Rejestracja: 06 października 2010, 09:42
Lokalizacja: z daleka
Złotych Pietruch: 12
Srebrnych Pietruch: 11
Brązowych Pietruch: 9
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 4
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 6
Limerykowy Król: 5
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Antonella »

Tomek, a gdzie Ty tu widzisz kłótnię? I co ma wspólnego nagonka medialna na Korwina z jego manifestem?

Ustosunkowałam się do jego wypowiedzi, z którą się nie zgadzam i tyle, i takie moje prawo :)

Wybacz, ale chyba jestem za duża na zmianę poglądów, ja od nikogo nie wymagam, żeby zaczął myśleć jak ja :) To jest właśnie demokracja - wolność przekonań.

Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością.

Anthony Hopkins

tomek
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 1438
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 21:23
Lokalizacja: stołeczne miasto Poznań
Wierszy miesiąca: 1

Post autor: tomek »

ok ok ok :)
wiadomo kłótni nie było żadnej, a ja napisałem że nie mam zamiaru się kłócić

wybacz ale demokracja to nie jest wolność tylko dyktatura większości

„demokracja nie ma nic wspólnego z wolnością. Jest to łagodny wariant komunizmu”

Sobierad
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 403
Rejestracja: 18 grudnia 2014, 13:12
Lokalizacja: Nowa Sól
Najlepsza proza: 3

Post autor: Sobierad »

Nie dyktatura większości ale mniejszości!!! np: homo i inni chcą tolerancji i większość ich ma tolerować, głosuje w Polsce między 30 a 40 % we wszystkich wyborach, mniejszość rządzi. Nie ma idealnego systemu, ale są granice, poszanowanie prawa własności, przekonań itp

Polskie społeczeństwo ma opóźnienie cywilizacyjno - historyczno - edukacyjne i ciężko nadrobić stracone lata. Pozdrawiam - fajna dyskusja.

Sobierad

tomek
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 1438
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 21:23
Lokalizacja: stołeczne miasto Poznań
Wierszy miesiąca: 1

Post autor: tomek »

a co za różnica czy to dyktatura mniejszości czy większości?

pedały żądają tolerancji - tylko to ściema - oni tak naprawdę żądają akceptacji.

jestem osobą tolerancyjną i mogę ich tolerować, akceptować nie mam ochoty.

[ Dodano: 2015-03-27, 17:30 ]
https://www.youtube.com/watch?v=N2vzJ047DTw

„demokracja nie ma nic wspólnego z wolnością. Jest to łagodny wariant komunizmu”

ODPOWIEDZ