Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

W konkursie na najciekawsze drabble zwyciężył utwór "sierota" - Gelsomina

Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca III/24

Zakończenie

Miniatury prozą i inne drobiazgi


Moderator: Redakcja

ODPOWIEDZ
Eitheror
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 945
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 19:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wierszy miesiąca: 2
Najlepsza proza: 1

Zakończenie

Post autor: Eitheror »

Nieporadnie radzę sobie z takimi tematami. Zakończenie zawsze ma w sobie ładunek złości i rozgoryczenia. Złość, wiązana z nadzieją na lepsze jutro. A nadzieja jest tylko płonna. Należy zapamiętać: nie wierzyć nadziei, płonność trzymać w zanadrzu. Wtedy właśnie, w tym odpowiednim momencie, zachowasz pastelowość nerwów, chociaż będzie pękać ci serce. I najważniejsze, nie przyznawać się do niczego. Wbrew nadziei i innym okolicznościom. Nie mieć niczego za złe. Udawać, że nic się nie stało. Nie przejmować się drogocennymi wspomnieniami. Nie krzepić się pokarmem duchowym. Odżywiać się wyłącznie zdrowo i regularnie. Głównie owocami i warzywami. I udawać. Stwarzać pozory. Pozory osobliwości, rzeczywistości. Głębia już od dawna nie ma sensu. Jest w niej ciemność i nic więcej. Zapytałam kiedyś, czy mnie rozumiesz, powiedziałeś, że bardzo. To kłamstwo było bardzo prawdziwe. Chociaż prawda, lepsza nawet jest od prawdziwego kłamstwa. Prawdę znam. Znamy się od trzech lat. Rzadko rozmawialiśmy, ponieważ nadmiar słów nas zawstydzał. Pamiętam miliony chwil, gdy odprowadzałeś mnie wzrokiem, tak długo, aż moja postać rozmyła się w oddali. Na wczorajszym zdjęciu widać wyraźnie ten wzrok. Twoja młodość ma swoje prawa. Moim prawem jest być. Nie mam prawa być sobą. I nikt się tym specjalnie nie przejmuje. Bycie sobą, zresztą, ogranicza bycie w ogóle. Na zakończenie przepraszałeś mnie za całe mnóstwo problemów. Żaden z nich, moim zdaniem, nie był aż tak poważny, żeby o tym mówić. Oczy miałeś łagodne, mówiłeś z przejęciem i zaangażowaniem. Tekstu nauczyłeś się na pamięć. Zdziwił mnie kolor twoich ust. Były karminowe. Rażąco. Pierwszy raz spojrzałam na ciebie uważniej. Zrobiło mi się wstyd. Należało od razu dostosować się do otaczających warunków i okoliczności pożegnania. Na zakończenie warto jest wymienić kilka życiowych prawd i złożyć życzenia w stylu :”Życzę dobrych i owocnych wyborów . Powodzenia w życiu osobistym i spełnienia marzeń”.

Ostatnio zmieniony 05 lipca 2016, 19:56 przez Eitheror, łącznie zmieniany 5 razy.

Lubię pisać, ale nie lubię o tym gadać.

Awatar użytkownika
Autsajder1303
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 4490
Rejestracja: 12 października 2015, 12:05
Złotych Pietruch: 2
Srebrnych Pietruch: 2
Brązowych Pietruch: 2
Kryształowych Dyń: 2
Wierszy miesiąca: 6

Post autor: Autsajder1303 »

mówią, że nadzieja jest matką głupich i nie lubi swoich dzieci...

Eitheror pisze:

Wbrew nadziei i innym okolicznościom. Nie mieć niczego za złe. Udawać, że nic się nie stało. Nie przejmować się drogocennymi wspomnieniami.

wbrew pozorom to nie takie proste jak mogłoby się wydawać... ciekawy kawałek.

Lewicowość to rodzaj fantazji masturbacyjnej, dla której świat faktów nie ma najmniejszego znaczenia
-George Orwell-
Eitheror
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 945
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 19:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wierszy miesiąca: 2
Najlepsza proza: 1

Post autor: Eitheror »

Dziękuję. To najgorszy gniot jaki napisałam. Mam nadzieję, że Kazik żyje i tego nie przeczyta. Musiałam się rozpisać jakoś. Może wrócę do formy. Eith.

Lubię pisać, ale nie lubię o tym gadać.

Awatar użytkownika
Autsajder1303
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 4490
Rejestracja: 12 października 2015, 12:05
Złotych Pietruch: 2
Srebrnych Pietruch: 2
Brązowych Pietruch: 2
Kryształowych Dyń: 2
Wierszy miesiąca: 6

Post autor: Autsajder1303 »

Gnioty się przydają, po wypisaniu z głowy "bzdetów" łatwiej wrócić do formy, czego z całego serca życzę...

Eitheror pisze:

To najgorszy gniot jaki napisałam.

myślę że aż tak źle nie jest, a Kazik się nie obrazi :) o! się zrymowało nawet :)

Lewicowość to rodzaj fantazji masturbacyjnej, dla której świat faktów nie ma najmniejszego znaczenia
-George Orwell-
Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18193
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Post autor: elafel »

Piszesz że to gniot. Nie tak do końca. Poruszasz kilka tematów, które zasługują na uwagę. Nadzieja, głębia wyrazu oraz sens prawdy i kłamstwa. Rozpiszesz się. Początek już jest, chociaż ma tytuł "zakończenie".
Pozdrawiam :)

Ela

Eitheror
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 945
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 19:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wierszy miesiąca: 2
Najlepsza proza: 1

Post autor: Eitheror »

Dziękuję Ela. Miałam na myśli stronę językową. Poprawiłam już małe conieco i jest OK .

Lubię pisać, ale nie lubię o tym gadać.

Awatar użytkownika
echo
Konsultant/ka
Posty: 5025
Rejestracja: 21 grudnia 2015, 18:15
Lokalizacja: Jędrzejów
Złotych Pietruch: 10
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 3
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 1
Wierszy miesiąca: 12
Limerykowy Król: 2

Post autor: echo »

Od strony językowej, jednak połączyłbym zdania w kilku miejscach, aby uzyskać dłuższe wypowiedzenia, byłoby bardziej naturalnie. Takie moje odczucie :)

Piszę, kiedy nie mam nic do powiedzenia.

Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19752
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

Eitheror, Kazik (Kazimierz Niechoda) nie przeczyta, nie skomentuje- niestety, od roku już nie żyje:(

Ostatnio zmieniony 06 lipca 2016, 00:52 przez Dany, łącznie zmieniany 1 raz.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
Autsajder1303
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 4490
Rejestracja: 12 października 2015, 12:05
Złotych Pietruch: 2
Srebrnych Pietruch: 2
Brązowych Pietruch: 2
Kryształowych Dyń: 2
Wierszy miesiąca: 6

Post autor: Autsajder1303 »

Dany pisze:

EitherorKazik (Kazimierz Niechoda) nie przeczyta, nie skomentuje- niestety, od roku już nie żyje:(

Danuś myślę, że chodzi o Kazika Staszewskiego, który śpiewa "nadzieja jest matką głupich i swoich dzieci nie lubi" choć mogę się mylić
RIP K.N

Ostatnio zmieniony 05 lipca 2016, 23:23 przez Autsajder1303, łącznie zmieniany 1 raz.
Lewicowość to rodzaj fantazji masturbacyjnej, dla której świat faktów nie ma najmniejszego znaczenia
-George Orwell-
Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19752
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

Poczekamy, co powie autorka, o jakim Kaziku myślała, bo ja pomyślałam o naszym z Piszemy.
Kiedyś Eitheror wstawiała na Piszemy dzienniki i Kazik je wtedy pozytywnie komentował.

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

Awatar użytkownika
Pola
Autor/ka wielce zasłużony/a
Posty: 4429
Rejestracja: 12 listopada 2010, 12:02
Lokalizacja: Już Szynwałd
Złotych Pietruch: 6
Srebrnych Pietruch: 5
Brązowych Pietruch: 3
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 0
Kryształowych Dyń: 2
Wierszy miesiąca: 7
Najlepsza proza: 3
Najciekawsza publicystyka: 3
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Pola »

Przeczytałam. Interesujące są Twoje dzienniki.
Pozdrawiam... :)

Według mnie jest prosta różnica między wierzącym a ateistą: wierzący w drugim szuka Boga, ateista zaś, człowieka*
Autor - echo

Eitheror
Autor/ka zasłużony/a
Posty: 945
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 19:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wierszy miesiąca: 2
Najlepsza proza: 1

Post autor: Eitheror »

Kaziku,nie gniewaj się,ale ten ostatni dowcip ci nie wyszedł.Zupełnie nie w Twoim stylu przyjacielu.Serce mi pęka.

Lubię pisać, ale nie lubię o tym gadać.

ODPOWIEDZ