Fraszkowym Królem został Rafał Bardzki

Zapraszamy do głosowania na
Króla Limeryków

W konkursie o Złotą Pietruchę w temacie PIKNIK wygrał utwór
Taki piknik to ino roz autor - elafel

W konkursie na na Wiersz tematyczny Wiosna zwyciężył utwór
wołając na wiosnę autor elafel

Wierszem Miesiąca IV/2019 został wiersz
Kamienie autor - Z. Antolski

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Dany
2016-12-15, 21:18
Krótki list do moich przyszłych żon
Autor Wiadomość
S.Szeliga 
Autor/ka

"Najlepsza proza": 2
Wysłany: 2016-11-30, 18:04   Krótki list do moich przyszłych żon

Listownie wysłać moje treści byłoby bardziej przyzwoite niż gdyby ot tak, napisać i kliknąć ‘enter’. Wybrałem opcję półśrodka i piszę to z nieprzeciętną naganą wobec siebie, bo aż taki nowoczesny nie jestem, by myśli swe jak gumę do żucia naciągać i list na ekranie, prawdziwym listem nazwać. I choć przypuszczam, że szuflady macie cudne – aż nadto komponujące się z ich zawartością, tak też skądże mógłbym wiedzieć, że ten list tam trafi i to dogodne miejsce zajmie?
Tak też się podziało, że piszę do Was jako do dam, które migają mi w głowie jak ta najlepsza stop-klatka, którą mogliby podziwiać ludzie, którzy nie wiedzą co to jest stop-klatka – sam też chyba nie wiem, choć zmyślanie jest na tyle zabawne, że ciężko tego nie robić.
Do sedna jeszcze nie przeszedłem i nie zamierzam, bo przecież to nie frajda tak szybko kończyć. Jednak nadal uzgadniam sam ze sobą, jakie to słówka Wam wysłać, byście przykuły swe rozwarte oczka na tyle, by spotęgowały się raz jeszcze, mocno. A później mocniej tak bardzo, że aż te rozterki, na których teraz spoczęły przeszły gdzieś do tych zgrabnych główek dróżką usypaną różami bez kolców, i nie długą jak las stumilowy a krótszą, a krótką na tyle, byście przynajmniej – jak po Martini - się owocnie uśmiechnęły.
Brnę w słowa dalej, a miziają one moją główkę tak, że łaskoczą. I nieodparte mam wrażenie, że nie wywołują bezszelestnego echa, bo przecież zostają jedynie przeczytane, lecz mógłbym je przecież wykrzykiwać głośno i wyraźnie, choć nie mam gwarancji, że usłyszycie – o jak głupi bym był, gdyby tak robił, choć wydawałoby się to całkiem romantyczne. I nie zaciągnąłbym Was w jakieś zajmujące miejsce, wiedząc, że wyrzut Waszego sumienia pobiłby rekord świata w wyrzucie.
I nie przeczę, że te wątki mają to do siebie, że pragną zwrócić Waszą uwagę na ich skromnego autora. I wiedząc, że przecież w życiu bywają nędzne żądania, by może tę nędzę i te żądania przez moment usunąć – jak klawiszem moje ostatnie zdanie, i jakby to napisać, unieść mocy spotkania z tym jakże znajomym, który pragnie ramiona poprowadzić w miejsce, gdzie mógłby mówić o zatęsknieniach, urokliwych spojrzeniach, a także skojarzeniach o baldachimach i innych sprawach. I uwodzić (nie)poradnie przecież, po tym jak uszy swe natężył , by słuchać Was i lata.

Szczerze oddany,
Ja

Gelsomina 
Autor/ka zasłużony/a

"Złotych Pietruch": 3
"Srebrnych Pietruch": 7
"Brązowych Pietruch": 6
"Wierszy miesiąca": 4
"Najlepsza proza": 8
Pomogła: 153 razy
Wysłany: 2016-11-30, 21:39   

Zaczęłam czytać, ale zbyt to skomplikowałes. Wiem, ze specjalnie taki lekko stary, napuszony styl, choc sa wtręty nowoczesne. No nie przebrnełam, choć tekst krótki.

S.Szeliga napisał/a:
list na ekranie, prawdziwym listem nazwać. I choć przypuszczam, że szuflady macie cudne – aż nadto komponujące się z jej zawartością, tak też skądże mógłbym wiedzieć, że ów ten list tam trafi i to dogodne miejsce zajmie?

szuflady? to dlaczego jej? bo albo liczba pojedyńcza, albo komponuja sie z listem czyli jego?
ów i ten? hm
Chyba, ze to wszystko zamierzone? Pozdrawiam :)

Monika Stocka

EwaL 
Autor/ka wielce zasłużony/a

"Złotych Pietruch": 1
"Brązowych Pietruch": 1
"Kryształowych Dyń": 1
"Wierszy miesiąca": 3
"Najlepsza proza": 4
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2016-12-01, 09:30   

Przebrnęłam... ale podobnie, jak koleżance też czytało mi się ciężko.
Nie gniewaj... 😉

Dany 
Administrator

"Złotych Pietruch": 2
"Brązowych Pietruch": 7
"Kryształowych Dyń": 1
"Wierszy miesiąca": 15
Pomogła: 375 razy
Wysłany: 2016-12-08, 11:40   

Cytat:
S.Szeliga napisał/a:
list na ekranie, prawdziwym listem nazwać. I choć przypuszczam, że szuflady macie cudne – aż nadto komponujące się z jej zawartością, tak też skądże mógłbym wiedzieć, że ów ten list tam trafi i to dogodne miejsce zajmie?

- Tu Gelsomina słusznie zauważyła, że skoro szuflady są cudne, to z ich zawartością...

List do przyszłych żon? To autor tego listu planuje mieć wiele żon.

"...i piszę to z nieprzeciętną naganą wobec siebie, bo aż taki nowoczesny nie jestem, by myśli swe jak gumę do żucia naciągać i list na ekranie, prawdziwym listem" nazwać.
- To prawda, teraz prawie nikt nie pisze odręcznych listów. Wygodniejsze i szybsze jest napisanie maila lub o zgrozo SMS- małymi literami, bez znaków polskich, bez interpunkcji i ze skrótami typu- nara.

S.Szeliga 
Autor/ka

"Najlepsza proza": 2
Wysłany: 2016-12-10, 11:54   

Gelsomia, to nie zamierzone, to błędy. Dzięki za wyłapanie, wydają się takie oczywiste.
Pozdrawiam i życzę uroczych dni!
: )

Gelsomina 
Autor/ka zasłużony/a

"Złotych Pietruch": 3
"Brązowych Pietruch": 6
"Wierszy miesiąca": 4
"Najlepsza proza": 8
Pomogła: 153 razy
Wysłany: 2016-12-10, 11:59   

Dzięki :) i mam nadzieję, że bedą urocze, tym bardziej, że za oknem szaro-buro brrr :thumbdown:

Monika Stocka

Rafał Bardzki 
Moderator
rafał bardzki

"Złotych Pietruch": 4
"Srebrnych Pietruch": 5
"Brązowych Pietruch": 12
"Najlepsza proza": 1
Fraszkowy Król: 2
Wysłany: 2016-12-10, 14:22   

Zapobiegliwy list :)

elafel