Zapraszamy do głosowania na Wiersz Miesiąca II/24

Rozpoczynamy anonimowo konkurs - opowiadanie w temacie: "Zasłyszane opowieści"

Rozpoczynamy anonimowo konkurs- DRABBLE - w temacie "Telefon"

Krętactwa Sznuka

Utwory, dla których brak odpowiedniej kategorii.


Moderator: Redakcja

ODPOWIEDZ
wioskowy
Emeryt/ka
Posty: 20
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 17:23
Lokalizacja: Mazury

Krętactwa Sznuka

Post autor: wioskowy »

W jednym z ostatnich odcinków teleturnieju "Jeden z dziesięciu", prowadzący, pan Tadeusz Sznuk zadał uczestnikowi pytanie:

  • Czy czasownik jest częścią mowy, czy częścią zdania?
  • Mowy - padła odpowiedź.
  • Tak, czasownik jest częścią mowy - przeczytał z karteczki zadowolony prowadzący.
    Panie Sznuk! Jak można tak kłamać? I to z karteczki. A, fe! W ogóle, to skąd pan bierze te idiotyczne świstki?
    Częścią mowy, dobre sobie! Przecież w mowie, którą wygłosił pan na początku programu, nie było słowa "czasownik". To oczywiste, że czasownik jest częścią zdania. Na przykład, częścią pańskiego kłamliwego zdania: "Czasownik jest częścią mowy". W dodatku, pierwszą częścią.

Powidła śliwkowe z jabłek
Wydrylowane wiśnie gotujemy z cukrem, do zgęstnienia. Kolejno dodajemy porzeczki, maliny i borówki.
Zwolennicy dżemu truskawkowego mogą dorzucić kilka dojrzałych brzoskwiń.

Savoir-vivre: Wizyta w szpitalu
Niekiedy, zdarza nam się odwiedzić znajomego bądź krewnego w szpitalu i chcemy go jakoś uhonorować. Czyha tu jednak na nas parę niebezpieczeństw. Najgorszą możliwością jest kupienie kwiatków. Nawet nie chodzi o to, co chory o nas pomyśli. Najzwyczajniej, jakiś lekarz przechodzący korytarzem może nam je wyrwać, myśląc, że to dla niego. Kolejnym błędem jest kupienie owoców. W szafce i tak pewnie gnije ze trzy kilo bananów, zaś pomarańcze lubią staczać się pod łóżko.
Chcąc zrobić prawdziwą przyjemność choremu, powinniśmy kupić mu musztardę. I to nie jakieś wyszukane wynalazki, zwykłą Sarepską. Tę, wszyscy jedzą z przyjemnością. Jeszcze lepiej, kupić dwa słoiczki. Wtedy obdarowany będzie miał na wymianę. Od innych chorych zapewne uzyska majonez, oliwki, a przy odrobinie szczęścia, nawet grzybki marynowane.

Z szachowych aren
Pan T., znany mistrz szachowy, postanowił zakończyć karierę. Decyzję uzasadnił niesłychanym spadkiem formy. Często, z braku odpowiednio silnych przeciwników, grywał on sam ze sobą. Przez wiele lat wygrywał partię za partią, ostatnio zaś, wszystkie tego rodzaju potyczki, zakończyły się jego dotkliwymi porażkami.

Dziwny przypadek braci Nowaków
W C. odkryto dziwne rodzeństwo - braci Nowaków. Jeden z braci ma na imię Jan, zaś drugi, Jerzy. Nazwisko to samo, a imiona różne. A przecież bracia. Zdumiewające! Przypomina to nieco, jeszcze dziwniejszy, przedwojenny przypadek sióstr Kwiatek. Obie siostry miały na imię Anna i obie nosiły nazwisko Kwiatek. Niezwykłe było to, że jedna z nich była Kwiatek z domu, zaś druga po mężu.

Ptaki Polski dla poetów
Wielu ludzi piszących wiersze, jako podstawowego środka wyrazu, używa słów niemiłosiernie powykręcanych. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, będę publikował terminy gotowe do natychmiastowego użycia w wierszach. Dziś ptaki Polski.

trutkawka
banżał
ciećwierz
anboć
głąboł
kłakułka
boncaj
dźwięczoł
janrzołbeg
skądwrołek
ziemiomordek

Gotowe zdania dla pisarzy (1)
Z kolei prozaikom, oferuję garść kompletnych zdań, które można "na gotowo" używać w różnych utworach, bądź poddawać niezbędnym przeróbkom.

Przenikliwy wiatr, który niebawem miał nadciągnąć, kołysał koronami drzewa.

Karol otworzył drzwi do pokoju rzucając się na łóżko.

Pułkownik żuł w myślach cygaro, spluwając na dywan leżący pod jego stopami.

Zdenerwowany wzrok omiatał czubki swoich butów.

Krople deszczu wartkim strumieniem spływały z jego brody.

Spotkał go obok restauracji, gdzie jadł kiedyś kolację.

Na śniadaniu zajadałem kanapkę z gęsią i wypiłem szklankę stojącą na stole.

Wewnątrz witryny leżały rękawiczki, szaliki i czapki na głowę.

Kobieta wymachiwała głową z zacięciem.

Znana restauratorka ugotowała zupę na oczach ludzi. wioskowy 2017-06-30, 11:00
Krętactwa Sznuka
W jednym z ostatnich odcinków teleturnieju "Jeden z dziesięciu", prowadzący, pan Tadeusz Sznuk zadał uczestnikowi pytanie:

  • Czy czasownik jest częścią mowy, czy częścią zdania?
  • Mowy - padła odpowiedź.
  • Tak, czasownik jest częścią mowy - przeczytał z karteczki zadowolony prowadzący.
    Panie Sznuk! Jak można tak kłamać? I to z karteczki. A, fe! W ogóle, to skąd pan bierze te idiotyczne świstki?
    Częścią mowy, dobre sobie! Przecież w mowie, którą wygłosił pan na początku programu, nie było słowa "czasownik". To oczywiste, że czasownik jest częścią zdania. Na przykład, częścią pańskiego kłamliwego zdania: "Czasownik jest częścią mowy". W dodatku, pierwszą częścią.

Powidła śliwkowe z jabłek
Wydrylowane wiśnie gotujemy z cukrem, do zgęstnienia. Kolejno dodajemy porzeczki, maliny i borówki.
Zwolennicy dżemu truskawkowego mogą dorzucić kilka dojrzałych brzoskwiń.

Savoir-vivre: Wizyta w szpitalu
Niekiedy, zdarza nam się odwiedzić znajomego bądź krewnego w szpitalu i chcemy go jakoś uhonorować. Czyha tu jednak na nas parę niebezpieczeństw. Najgorszą możliwością jest kupienie kwiatków. Nawet nie chodzi o to, co chory o nas pomyśli. Najzwyczajniej, jakiś lekarz przechodzący korytarzem może nam je wyrwać, myśląc, że to dla niego. Kolejnym błędem jest kupienie owoców. W szafce i tak pewnie gnije ze trzy kilo bananów, zaś pomarańcze lubią staczać się pod łóżko.
Chcąc zrobić prawdziwą przyjemność choremu, powinniśmy kupić mu musztardę. I to nie jakieś wyszukane wynalazki, zwykłą Sarepską. Tę, wszyscy jedzą z przyjemnością. Jeszcze lepiej, kupić dwa słoiczki. Wtedy obdarowany będzie miał na wymianę. Od innych chorych zapewne uzyska majonez, oliwki, a przy odrobinie szczęścia, nawet grzybki marynowane.

Z szachowych aren
Pan T., znany mistrz szachowy, postanowił zakończyć karierę. Decyzję uzasadnił niesłychanym spadkiem formy. Często, z braku odpowiednio silnych przeciwników, grywał on sam ze sobą. Przez wiele lat wygrywał partię za partią, ostatnio zaś, wszystkie tego rodzaju potyczki, zakończyły się jego dotkliwymi porażkami.

Dziwny przypadek braci Nowaków
W C. odkryto dziwne rodzeństwo - braci Nowaków. Jeden z braci ma na imię Jan, zaś drugi, Jerzy. Nazwisko to samo, a imiona różne. A przecież bracia. Zdumiewające! Przypomina to nieco, jeszcze dziwniejszy, przedwojenny przypadek sióstr Kwiatek. Obie siostry miały na imię Anna i obie nosiły nazwisko Kwiatek. Niezwykłe było to, że jedna z nich była Kwiatek z domu, zaś druga po mężu.

Ptaki Polski dla poetów
Wielu ludzi piszących wiersze, jako podstawowego środka wyrazu, używa słów niemiłosiernie powykręcanych. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, będę publikował terminy gotowe do natychmiastowego użycia w wierszach. Dziś ptaki Polski.

trutkawka
banżał
ciećwierz
anboć
głąboł
kłakułka
boncaj
dźwięczoł
janrzołbeg
skądwrołek
ziemiomordek

Gotowe zdania dla pisarzy (1)
Z kolei prozaikom, oferuję garść kompletnych zdań, które można "na gotowo" używać w różnych utworach, bądź poddawać niezbędnym przeróbkom.

Przenikliwy wiatr, który niebawem miał nadciągnąć, kołysał koronami drzewa.

Karol otworzył drzwi do pokoju rzucając się na łóżko.

Pułkownik żuł w myślach cygaro, spluwając na dywan leżący pod jego stopami.

Zdenerwowany wzrok omiatał czubki swoich butów.

Krople deszczu wartkim strumieniem spływały z jego brody.

Spotkał go obok restauracji, gdzie jadł kiedyś kolację.

Na śniadaniu zajadałem kanapkę z gęsią i wypiłem szklankę stojącą na stole.

Wewnątrz witryny leżały rękawiczki, szaliki i czapki na głowę.

Kobieta wymachiwała głową z zacięciem.

Znana restauratorka ugotowała zupę na oczach ludzi.

Ostatnio zmieniony 03 lipca 2017, 10:54 przez wioskowy, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Dany
Administrator
Posty: 19642
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 16:54
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 9
Brązowych Pietruch: 11
Kryształowych Dyń: 1
Wierszy miesiąca: 24

Post autor: Dany »

Świetne absurdy- uśmiałam się.
Krętactwa Sznuka- inteligentny, zakręcony.
Savoir-vivre: Wizyta w szpitalu - ten najbardziej przypadł mi do gustu. Z tą musztardą, to jest dobry pomysł. Towar wymienny.
Powidła śliwkowe z jabłek- można dorzucić wszystko, najwyżej będzie jadalne inaczej :)
Gotowe zdania dla pisarzy (1)- Znana restauratorka ugotowała zupę na oczach ludzi.
Gdy ktoś mówi, że idzie opalać się na słońcu, to mój mąż mówi: - A jak tam wejdziesz?
Albo: - A nie na leżaku?

*Zamierzam opublikować cykl "Piórnonsensy". Stało się tak, że pierwszy odcinek opublikowałem na portalu "Publixo". Niestety, tamtejsze trolle, żyjące w innej rzeczywistości niż ja, sprawiły, że nie chcę już publikować tam czegokolwiek.
Pragnąc zachować kompletność cyklu, powtarzam ten tekst tutaj. Niebawem opublikuję kolejne odcinki.
*********

Ponieważ wstawiłeś taki wstęp, odszukałam ten portal i bardzo się zdziwiłam, dlaczego tak go obsmarowałeś, taką złą sławę mu zrobiłeś.
Na osiem komentarzy, tylko dwa nie zawierały "ochów" i "achów" i albo komentujący nie zrozumieli satyry, albo ich komentarz też był satyrą.
Nie zauważyłam na portalu Pubixo, żadnych trolli.
Nie wiem, co sądzić o tym Twoim wpisie, czyżby to też był rodzaj satyry, tylko że w złym stylu, bo oczernia portal.
Usuń więc ten niefortunny wstęp. Nie rozumiem, po co go wstawiłeś, żebyśmy na Twoją twórczość spojrzeli przychylniejszym okiem?

ObrazekOczekujesz komentarza do swojego utworu - inni także oczekują tego od Ciebie.

wioskowy
Emeryt/ka
Posty: 20
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 17:23
Lokalizacja: Mazury

Post autor: wioskowy »

Miło mi, że ktoś znowu uśmiechnął się. Nie portal jest tu problemem, tylko ludzie. Ja nie szukam pochlebstw, natomiast lubię, gdy ktoś rozumie to, co napisałem.
Według mnie, każde forum, nie tylko literackie, ma swojego GURU. Człowieka wszystkowiedzącego, uważającego za swój obowiązek mądrzenie się na każdy temat, niezależnie od poziomu rozumienia tegoż tematu. Już z dwóch forów uciekłem przez takie indywidua. Wystarczy mi.
Dla jasności: nie chodzi tu o odbiór moich tekstów, tylko o czepianie się moich komentarzy.
Korzystając z rady, usuwam wstęp. Dziękuję.

Awatar użytkownika
Tajfumerang
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 429
Rejestracja: 27 marca 2016, 10:38
Najlepsza proza: 1

Post autor: Tajfumerang »

Pośmiałam się =D
Trochę momentami zalatuje horrorem, zwłaszcza ostatnie jest straszne i nieetyczne ;) (przeżyli?)

Myślę pozytywniej, działam efektywniej.

Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18138
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Post autor: elafel »

Musisz być przygotowany na to, że nie każdy komentujący będzie zachwycony Twoim stylem pisania. Masz specyficzne poczucie humoru. Spostrzegawczość absurdów w życiu. Bardzo oryginalne.
Witam na portalu :)

Ela

wioskowy
Emeryt/ka
Posty: 20
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 17:23
Lokalizacja: Mazury

Post autor: wioskowy »

Będąc dzieckiem pisałem wiersze polityczne. Byłem więc przygotowany na to, że nie każdy będzie zachwycony moim stylem pisania. W przygotowaniu i niezachwycaniu mam więc pewną wprawę. Teraz wierszy politycznych nie piszę. Nie jestem dzieckiem.

Awatar użytkownika
elafel
Młodszy administrator
Posty: 18138
Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań
Złotych Pietruch: 15
Srebrnych Pietruch: 17
Brązowych Pietruch: 21
Tematyczny Konkurs na Wiersz: 2
Kryształowych Dyń: 3
Wierszy miesiąca: 15
Najlepsza proza: 7
Najciekawsza publicystyka: 1

Post autor: elafel »

wioskowy pisze:

Teraz wierszy politycznych nie piszę. Nie jestem dzieckiem.

Masz rację, do satyry trzeba dorosnąć. Masz swój styl i tak trzymaj :)

Ela

Awatar użytkownika
sterta mysli
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 841
Rejestracja: 30 grudnia 2013, 12:30
Lokalizacja: Wołomin
Brązowych Pietruch: 3
Wierszy miesiąca: 1
Najlepsza proza: 2

Post autor: sterta mysli »

Teksty są fajne, ale Twoja osoba budzi we mnie złe emocje, dlatego zaprzestaję dalszego czytania, ale życzę powodzenia :)
Pozdrawiam.

wioskowy
Emeryt/ka
Posty: 20
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 17:23
Lokalizacja: Mazury

Post autor: wioskowy »

Nie popłaczę się. Przynajmniej nie będziesz wypisywać impertynencji pod moimi tekstami.

Awatar użytkownika
Tajfumerang
Autor/ka z pewnym stażem...
Posty: 429
Rejestracja: 27 marca 2016, 10:38
Najlepsza proza: 1

Post autor: Tajfumerang »

Czytając Twoje teksty skupiłam się na pozytywach, choć oczywiście było co skrytykować. Nie ma ludzi doskonałych, więc skoro sam nim nie jesteś, nie oczekuj tego od innych. Będzie Ci w życiu lżej ;)

Myślę pozytywniej, działam efektywniej.

Awatar użytkownika
Rafał Bardzki
Moderator
Posty: 6234
Rejestracja: 14 września 2010, 19:48
Lokalizacja: Zielona Góra
Złotych Pietruch: 4
Srebrnych Pietruch: 7
Brązowych Pietruch: 15
Najlepsza proza: 1
Fraszkowy Król: 2

Post autor: Rafał Bardzki »

No i absurd wcielony w życie. Przynajmniej w to portalowe.

ODPOWIEDZ